Inauguracja ligi siatkówki!2008-01-27, 17:08

Rusza Powiatowa Amatorska Liga Siatkówki organizowana przez POSiR Pszczyna. Pierwsza kolejka odbędzie się już 3 lutego, oczywiście w hali pszczyńskiego POSiR-u (ul. Zamenhofa 5a). Swój akces gry w rozgrywkach zgłosiło ostatecznie 15 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy.

W związku z kolejną rezygnacją udziałem drużyny (po ZSE Pszczyna, tym razem Weteranów) w Powiatowej Amatorskiej Ligi Siatkówki zwracam się z uprzejmą prośbą o potwierdzenie udziału w lidze (lub odmówienie) pozostałych ekip, które deklarowały taką chęć wcześniej.

Proszę przedstawicieli zespołów: III LO, Banan Team Czechowice, Niebiescy Brzeszcze, Giganci Brzeszcze, Parys Oświęcim, Płomień, Va Banque, TS Suszec Edytor, LO im. Chrobrego, Undergrasosexoholics, Pełnoletni, White Team, Studenty oraz UKS ZSR Pszczyna o takową informacje droga elektroniczną (radzior@o2.pl).

W związku z zaistniałą sytuacją harmonogram gier, a także podziału na grupy ulegnie zmianom. Aktualnie w grupie A jest sześć zespołów, w grupie B - 8. Docelowo chcemy mieć taką samą ilość drużyn w grupie. Informuję także, że pierwsza kolejka odbędzie się 3 lutego, a godziny spotkań poszczególnych drużyn będą zbliżone do wcześniej zaplanowanych i podanych w terminarzu. Proszę o jak najszybszą odpowiedź!

Proszę o uczciwe podejście do sprawy!
Radosław Jeleń
------------------------------

W poniedziałek z udziału w lidze zrezygnowali siatkarze ZSE Pszczyna. W związku z tym istnieje możliwość zgłoszenia się jeszcze jednego zespołu. Zainteresowanych udziałem w rozgrywkach proszeni są o kontakt telefoniczny (0 600 45 16 16).
Na chwilę obecną w lidze zagrają: w grupie A - Weterani, White Team, Giganci, Brzeszcze, Niebiescy Brzeszcze, UKS ZSR Pszczyna, Banan Team Czechowice-Dziedzice, oraz Płomień. W grupie B rywalizować będą: Va Banque, Pełnoletni, TS Suszec Edytor, Undergrasosexoholics, LO im. Chrobrego, III LO, Parys Oświęcim oraz Studenty.
W pierwszej części rozgrywek zespoły będą rywalizować systemem "każdy z każdym" (tylko jeden mecz). Cztery najlepsze zespoły obu grup rozgrywek pierwszej rundy awansują do grupy "mistrzowskiej". Pozostałe zespoły utworzą grupę "pocieszenia". Druga runda (play-off) będzie składać się z trzech rund: ćwierćfinałowej, półfinałowej oraz finałowej.
Przed pierwszym spotkaniem w lidze zespoły uczestniczące w PALS zobowiązane są do dostarczenia wypełnionej (czytelnie) karty zgłoszeniowej, która będzie głównym dokumentem dopuszczającym do gry zawodników i zawodniczki! Przypominamy, że każdy zespół może zgłosić maksymalnie 16 zawodników i nie będzie możliwości dopisywania zawodników w trakcie trwania rozgrywek! Przed pierwszym spotkaniem, każdy z zespołów zobowiązany jest także do uiszczenia zaliczki opłaty startowej w wysokości 150 zł (lub całej opłaty startowej, która wynosi 400 zł). W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w lidze zaliczka nie będzie zwracana! Cała opłata startowa musi zostać wpłacona do 16 lutego (II kolejka). Dostarczenie karty zgłoszeniowej oraz wpłata zaliczki (bądź całej opłaty startowej) będzie warunkiem dopuszczenia zespołu do pierwszego spotkania Powiatowej Amatorskiej Ligi Siatkówki.
Zgodnie z sugestiami przybyłych na spotkanie organizacyjne w PALS mogą wziąć udział siatkarze i siatkarki urodzeni w i przed 1993 r. Spotkania będą rozgrywane piłkami MIKASA MVP 200, a prowadzić je będą sędziowie Śląskiego ZPS.
Program pierwszych dwóch kolejek
1. kolejka - 03.II
Grupa A

Godzina 13.00 Weterani - White Team
14.00 Giganci - Niebiescy
15.00 UKS ZSR - Banan Team
Płomień pauzuje
Grupa B
16.30 Va Banque - Pełnoletni
17.30 TS Suszec - Undergrasosexoholics
18.30 LO im. Chrobrego - III LO
19.30 Parys - Studenty
2. kolejka - 16.II
Grupa B
13.00 LO im. Chrobrego - Parys
14.00 Pełnoletni - Undergrasosexoholics
15.00 Va Banque - TS Suszec
16.00 III LO - Studenty
Grupa A
17.30 Weterani - Giganci
18.30 White Team - Niebiescy
19.30 Banan Team - Płomień
ZSR pauzuje
Powrót do listy artykułów.
Grafika przedstawia herb powiatu pszczyńskiego