GP w Futsalu: Inny Zespół po raz pierwszy2020-12-07, 11:54

FGP 2020

fot. POSiR

Zwycięstwem Innego Zespołu z Czechowic-Dziedzic zakończyła się pierwszy turniej futsalowego Grand Prix Ziemi Pszczyńskiej, który w ubiegłą niedzielę rozegrany został w hali "Goczuś" w Goczałkowicach-Zdroju.

Grand Prix Ziemi Pszczyńskiej w Futsalu to cykl trzech turniejów, które organizowane są przez trzy ośrodki sportowe z terenu powiatu pszczyńskiego: POSiR Pszczyna, GOS Suszec i GOSiR Goczałkowice-Zdrój. W poprzednich latach partnerzy organizowali wspólnie Ligę Futsalu Pszczyna-Suszec-Goczałkowice. Ze względu na stan epidemii w sezonie 2020/2021 rozgrywki te nie odbywają się, a w ich miejsce postanowiono zorganizować Grand Prix.

Do udziału w imprezie zgłosiło się 12 drużyn, które w poprzedniej edycji rywalizowało w Lidze Futsalu. Zasada jest taka, żeby każdy z turniejów został rozegrany tym samym systemem. Na początku zespoły rywalizują ze sobą w rozgrywkach grupowych (cztery grupy po trzy drużyny), a potem w pucharowym (począwszy od ćwierćfinałów). Na koniec zawodów zespoły otrzymują punkty do klasyfikacji generalnej w zależności od zajętego miejsca.

Inauguracyjny turniej rozegrany został w hali "Goczuś" w Goczałkowicach-Zdroju. Zwycięzcą okazał się Inny Zespół Czechowice-Dziedzice. Sukces ekipy Adriana Damaza rodził się w dużych bólach. W pierwszym grupowym meczu Inny Zespół poniósł porażkę 3:5 z BKR-em, a było już nawet 0:4... Potem przez 14 minut gry utrzymywał się bezbramkowy remis z Enigmą, który dawał jej awans do fazy pucharowej. W ostatniej minucie Inny Zespół strzelił dwie bramki i przechylił szanse awansu na swoją stronę. W ćwierćfinale czechowiczanie ograli 5:2 NEXX, który w zeszłym sezonie pod nazwą Gaz Robi Gaz zdobył ligowy dublet. Niespodzianka tym większa, że również i w tym meczu Inny Zespół odwrócił losy meczu, bo to NEXX'y prowadziły już 2:0. W kolejnych meczach, półfinale z BKR'em i finale z Ośrodkiem nad Dokawą, rozpędzeni czechowiczanie nie dali już żadnych szans rywalom. Galerię zdjęć turnieju znajdziecie tutaj.

Grand Prix Ziemi Pszczyńskiej w Futsalu - turniej I, hala "Goczuś" w Goczałkowicach-Zdroju, 6 grudnia 2020 roku
Klasyfikacja: 1. Inny Zespół Czechowice-Dziedzice, 2. Ośrodek nad Dokawą, 3-4. Stado Goczałkowice-Zdrój, Blokowisko koło Remizy, 5-8. ITEO Goczałkowice-Zdrój, Związek Górnośląski Suszec, NEXX Goczałkowice-Zdrój, Rycerze Ortalionu, 9-12. Relaks Pszczyna, Szybcy i Młodzi Pszczyna, Kolega Podej, Enigma Northtec Czechowice-Dziedzice.

Wyróżnienia: Bartłomiej Ślosarczyk (Inny Zespół Czechowice-Dziedzice) i Janusz Zdunek (Ośrodek nad Dokawą).

Klasyfikacja generalna Grand Prix Ziemi Pszczyńskiej w Futsalu: 1. Inny Zespół Czechowice-Dziedzice - 10 punktów, 2. Ośrodek nad Dokawą - 8 punktów, 3-4. Stado Goczałkowice-Zdrój, Blokowisko koło Remizy - 6 punktów, 5-8. ITEO Goczałkowice-Zdrój, Związek Górnośląski Suszec, NEXX Goczałkowice-Zdrój, Rycerze Ortalionu - 4 punkty, 9-12. Relaks Pszczyna, Szybcy i Młodzi Pszczyna, Kolega Podej, Enigma Northtec Czechowice-Dziedzice - 2 punkty.

Losowanie grup na kolejne turnieje będzie prowadzone już z podziałem na trzy koszyki według zajmowanych miejsc w klasyfikacji generalnej: 1-4, 5-8, 9-12. Przy równej ilości punktów decyduje wyższe miejsce w ostatnim rozegranym turnieju.

Kolejne turnieje odbędą się:
- 24 stycznia 2021 roku w Suszcu
- 14 lutego 2021 roku w Pszczynie

Źródło: www.gosir.goczalkowicezdroj.pl
Powrót do listy artykułów.
Grafika przedstawia herb powiatu pszczyńskiego