15. Noworoczny Turniej Badmintona przeszedł do historii2013-01-22, 17:50

15. NTB starosta

fot. POSiR Pszczyna

W 15. Noworocznym Turnieju Badmintona zagrał również Paweł Sadza, Starosta Pszczyński.
15. ntb uczestnicy soboty

fot. POSiR Pszczyna

Uczestnicy sobotniej części imprezy.
15. NTB zawodnicy klubowi

fot. POSiR Pszczyna

W niedzielę rywalizowali zawodnicy klubowi.

153 zawodników rozegrało ponad 250 spotkań podczas YONEX 15. Noworocznego Turnieju Badmintona o Puchar Burmistrza Pszczyny i Starosty Pszczyńskiego. Dwudniowe zawody rozegrane zostały w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie.

Turniej został podzielony na liczne kategorie, dzięki czemu w imprezie mógł wziąć udział każdy. Swoje rozgrywki mieli zawodnicy klubowi, mastersi, VIP-y, amatorzy i co zostało zapoczątkowane właśnie na tej imprezie amatorzy "raz do roku". By rywalizować w pszczyńskim turnieju zawodnicy przyjechali nie tylko z różnych stron Śląska, ale również z Opolszczyzny i Małopolski, a także z zaprzyjaźnionego z pszczyńskimi badmintonistami klubu Slavoj Czeski Cieszyn.

Spośród naszych mieszkańców oraz reprezentantów UKS Plesbad najlepiej powiodło się: Sławoszowi Pękale ("raz do roku"), Jakubowi Brudkowi (dzieci), Kornelii Marczak, Filipowi Stępniakowi (oboje juniorzy młodsi), W tym gronie najwięcej powodów do zadowolenia mieli: Sławosz Pękała ("raz do roku"), Jakub Brudek, którzy okazali się zwycięzcami w swoich kategoriach.

Impreza odbywała się pod honorowym patronatem Pawła Sadzy, Starosty Pszczyńskiego oraz Dariusza Skrobola, Burmistrza Pszczyny. Paweł Sadza po raz kolejny wziął czynny udział w zawodach i rywalizował w kategorii VIP.

Zwycięzcy YONEX 15. Noworocznego Turnieju Badmintona o Puchar Burmistrza Pszczyny i Starosty pszczyńskiego, 19-20 stycznia, hala POSiR w Pszczynie
Masters:
Paulina Koptoń (UKS Unia Bieruń) i Mateusz Szałankiewicz (BKS Kolejarz Częstochowa)
Amatorzy: Anna Kempa i Jarosław Ociepa (Częstochowa)
Raz do Roku: Marcela Krauzova (Czechy) i Sławosz Pękała (Pszczyna).
VIP: Marcin Cholewa (Pszczyna)
Dzieci: Eliza Kwiatkowska (STB Energia Lubliniec) i Jakub Brudek (UKS Plesbad Pszczyna)
U-13: Hanna Szymańska (STB Energia Lubliniec) i Konrad Kulawik (UKS Unia Bieruń)
U-15: Aleksandra Ptak i Jędrzej Wachowski (oboje STB Energia Lubliniec)
U-17: Kornelia Marczak i Filip Stępniak (oboje UKS Plesbad Pszczyna)

Szczegółowe wyniki znajdują się na stronie internetowej UKS Plesbad Pszczyna.

Organizatorami zawodów byli: UKS "Plesbad" Pszczyna, Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie, Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Pszczynie, Urząd Miejski w Pszczynie, Starostwo Powiatowe w Pszczynie.

W przygotowaniu imprezy pomogli: Salon Fryzjerski Daisy, Salon Fryzjerski "Trendy" w Pszczynie, Salon urody Shira, Restauracja Samanta, Sklep Papisus, Karczma u Kubana, Pod Jemiołom, Sklep Atomic Fashion Hause, Kowalstwo Artystyczne Kapała, Wolontariat - uczniów ZS nr 1w Pszczynie, Śląski Związek Badmintona, Śląski Urząd Marszałkowski.

Sponsorzy: Produkcja Podłoża Pod Uprawę Pieczarek Ryszard Wrona, Firma Instalbud, P.P.-H. Stal-Bud, PPHU Mirpol, EL-BUD, Multi-Form II, EPIBUD Sp. z o.o, Anna i Andrzej Tomżowie, Euro-Gast, Ms-Handel, Niedźbała s.c. A.D. Stania, Ogrody Brudek, F.P. Szlif-pol, Format Producent, Anna i Piotr Mynarscy, F.H.U. Beta, Vektor Sport przedstawiciel firmy Yonex.

Zdjęcia z turnieju można zobaczyć na facebook'owym koncie POSiR-u.
Powrót do listy artykułów.
Grafika przedstawia herb powiatu pszczyńskiego