Tak grały siatkarki z POSiR-u - odc. 92017-12-18, 18:08

Juniorki 1999 UKS Centrum

fot. POSiR Pszczyna

Juniorki zakończyły pierwszą część sezonu na 2. miejscu w grupie i zagrają w ćwierćfinale mistrzostw Śląska.
Mini-Czanka UKS Centrum

fot. POSiR Pszczyna

Zuzanna Kobiór (z lewej) wygrała turniej "rzucanki" w ramach Mikołajkowego Turnieju "Mini-Czanka". Wiktoria Szmukier była 10.
Minisiatkówka MiniCzanka UKS Centrum
W turnieju "Mini-Czanka" grały również "dwójki".

Ostatnie dni dla wszystkich zespołów UKS Centrum przy POSiR Pszczyna były bardzo intensywny w mecze i turnieje. Juniorki kończą rok awansem do ćwierćfinału mistrzostw Śląska.

MINISIATKÓWKA "DWÓJKI"
Swój debiut w rozgrywkach minisiatkówki Kinder+Sport "Dwójek" zanotowały podopieczne trenerki Anny Mrzyczek. W tych zmaganiach zgłoszonych zostało pięć składów, które oparte są na zawodniczkach urodzonych w 2007 i 2008 roku. W tyskich zmaganiach nasze drużyny poradziły sobie dobrze, zaliczyły pierwsze wygrane i w komplecie będą też grać w kolejnym etapie.

"Dwójki" zaliczyły również wyjazd do Częstochowy na Mikołajkowy Turniej "Mini-Czanka". W zawodach mierzyły się ekipy oprócz naszych zespołów: UKS Sprint Katowice, SKS Markowsky Volley Częstochowa, LKPS Borowno, UKS Gimnazjum Blachownia, Start Kłobuck, UKS Tytan Ostrowy, Dwójka Zawiercie, SPS Politechnika Częstochowska oraz gospodynie, Częstochowianka. W tym gronie nasze zawodniczki zostały sklasyfikowane na 10. miejscu (zespół w składzie: Daria Dopieralska, Emilia Binda i Oliwia Orszulik) oraz 14. miejscu (zespół w składzie: Joanna Karaban, Julia Pietrzyk, Maja Duży i Maja Caputa). Do zawodów "rzucanki" zgłoszono z kolei: Zuzannę Kobiór i Wiktorię Szmukier. Zuza nie miała sobie równych i wygrywając wszystkie mecze zajęła pierwsze miejsce! Wiktoria została sklasyfikowana na 10. miejscu. Brawa dla wszystkich dziewczyn za bardzo udane zawody!

MINISIATKÓWKA "TRÓJKI" i "DWÓJKI"
Nasze siatkarki rywalizują również w rozgrywkach minisiatkówki Kinder+Sport. Dwa zespoły "trójek" zamknęły pierwszy etap rozgrywek samymi zwycięstwami i awansem do kolejnego, już ćwierćfałowego, z pierwszych miejsc w swoich grupach! "Czwórka" na półmetku pierwszego etapu zajmuje 1. miejsce z kompletem punktów. Ostatnie turnieje obie kategorie wiekowe rozgrywały w Tychach.

MŁODZICZKI MŁODSZE
Zespół trenerki Agnieszki Szczypki znakomicie rozpoczął swój drugi etap w rozgrywkach Śląskiej Ligi Młodziczek. Pszczynianki rozegrały już dwa turnieje wyjazdowe. Najpierw w Bielsku-Białej, gdzie rywalizowały z miejscowym BKS-em Stal i Sari Żory. Siatkarki z Pszczyny wygrały oba mecze po 2:1. Co ciekawe, wygrana z BKS-em jest pierwszą w historii pojedynków drużyn UKS Centrum przy POSiR Pszczyna w konfrontacji z zespołami Bialskiego Klubu Sportowego!

MUKS Sari Żory II - UKS Centrum przy POSiR Pszczyna II 1:2 (14:25, 25:15, 10:15)
UKS Centrum przy POSiR Pszczyna II - BKS STAL Bielsko-Biała II 2:1 (25:16, 16:25, 15:11)


Drugi wyjazdowy turniej podopieczne trenerki Agnieszki Szczypki rozgrywały w Pyskowicach. I tym razem pszczynianki zanotowały dwa zwycięstwa - jeszcze okazalsze, bo po 2:0. Na półmetku tego etapu nasza drużyna przewodzi ligowej klasyfikacji!

KSS "GUMISIE" Pyskowice - UKS Centrum przy POSiR Pszczyna II 0:2 (10:25, 18:25)
UKS Centrum przy POSiR Pszczyna II - SMUKS Orzesze 2:0 (25:19, 25:10)

UKS Centrum przy POSiR Pszczyna zagrał w składzie: Iga Badźmierowska, Anna Duda, Miłochna Latko, Martyna Witczak, Zuzanna Kloc, Natalia Szmukier, Julia Sęk (libero), Emilia Kubis (libero) Maria Buras, Oliwia Juras, Karolina Pluta, Martyna Witoszek. Trenerka: Agnieszka Szczypka.

Młodziczki młodsze rozegrały również czwarty mecz w ramach Oświęcimskiej Ligi Siatkówki. Rywalem był Setbol Oświęcim E, który zastąpił wycofany z rozgrywek SP 1 Wola. Pszczynianki, które w tym spotkaniu prowadził trener Mariusz Błaszczyk, wygrały 2:0. Trener: Mariusz Błaszczyk.

UKS Centrum przy POSiR Pszczyna - UKS Setbol Oświęcim E 2:0 (25:7, 25:15)
UKS Centrum przy POSiR Pszczyna zagrał w składzie: Iga Badźmierowska, Miłochna Latko, Zuzanna Kloc, Anna Duda, Oliwia Juras, Natalia Szmukier, Julia Sęk, Karolina Pluta, Martyna Witoszek, Martyna Witczak, Nadia Książkiewicz, Maria Buras.

MŁODZICZKI
Dwa turnieje w rozgrywkach Śląskiej Ligi Młodziczek w trzecim etapie rozegrały podopieczne trenerki Joanny Wrzeszcz. W pierwszym turnieju, który odbywał się w Tychach, pszczynianki przegrały 1:2 z MOSM-em III i wygrały 2:0 z Jedynką Rybnik.

MOSM Tychy III - UKS Centrum przy POSiR Pszczyna 2:1 (21:25, 27:25, 15:13)
UKS Centrum przy POSiR Pszczyna - UKS Jedynka Rybnik 2:0 (25:17, 25:23)


Kolejny turniej odbywały się w hali POSiR w Pszczynie. Nasze siatkarki zanotowały niestety dwie porażki po 1:2. Najpierw z Siatkarzem-Beskidem Skoczów, potem z MOSM-em Bytom.

UKS Centrum przy POSiR Pszczyna - KS "Siatkarz Beskid" Skoczów 1:2 (25:17, 22:25, 2:15)
UKS MOSM Bytom - UKS Centrum przy POSiR Pszczyna 2:1 (25:21, 13:25, 16:14)

UKS Centrum przy POSiR Pszczyna zagrał w składzie: Zuzanna Szczepek, Martyna Otręba, Patrycja Wala, Karolina Szyszka, Magdalena Mieszczak, Natalia Jasińska (libero) oraz Karolina Szyszka. Trener: Joanna Wrzeszcz.

KADETKI
Ostatni mecz Śląskiej Ligi Kadetek rozegrały zawodniczki z roczników 2001-2002. Pszczynianki udały się na wyjazdowe spotkanie do Tychów z MOSM-em III. Gospodynie wygrały 3:1. Nasze dziewczyny uplasowały się na 4. miejscu w pięciozespołowej grupie.

MOSM Tychy III - UKS Centrum przy POSiR Pszczyna 3:1 (25:12, 25:11, 22:25, 25:20)

JUNIORKI
Kolejny sukces na swoim koncie może zapisać trener Jarosław Płachno i prowadzony przez niego zespół juniorek. Pszczynianki zajęły 2. miejsce w tabeli swojej grupy i awansowały do ćwierćfinału mistrzostw Śląska tej kategorii wiekowej. Na zakończenie pierwszego etapu UKS Centrum rozegrał dwa spotkania. Na wyjeździe z Vicotrią MOSiR Cieszyn, gdzie zespół spod czeskiej granicy wygrał 3:0 oraz w hali POSiR w Pszczynie z Siłą Ustroń, w którym pszczynianki wygrały 3:2.

VC Victoria MOSiR Cieszyn - UKS Centrum przy POSiR Pszczyna 3:0 (25:13, 25:22, 25:15)
UKS Centrum przy POSiR Pszczyna - TR-S "SIŁA" USTROŃ 3:2 (21:25, 25:10, 20:25, 25:18, 15:10)

UKS Centrum przy POSiR Pszczyna zagrał w składzie: Karolina Pustelnik, Judyta Chowaniec, Natalia Poleś, Dorota Chowaniec, Anna Folek, Natalia Chowaniec, Wiktoria Puchałka (libero) oraz Agnieszka Kędzior, Karolina Wróblewska. Trener: Jarosław Płachno.
Copyright © 2007-2020 POSiR Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: pless-intermedia