Tak grały siatkarki z POSiR-u - odc. 172018-04-17, 13:21

UKS Centrum minisiatkówka dwójki 2007

fot. POSiR Pszczyna

W minisiatkówce "dwójek" nasze dwa składy dotarły do IV etapu.

Dobiegają końca rozgrywki ligowe z udziałem siatkarek UKS Centrum przy POSiR Pszczyna. Z zawodami o mistrzostwo Śląska pożegnały się kadetki i "dwójki". O mistrzostwo swoich rozgrywek powalczą "trójki" i "seniorki".

MINISIAKTÓWKA DWÓJKI
Na IV etapie rozgrywki w ramach minisiatkówki "dwójek" Kinder+Sport zakończyły młode siatkarki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna. Bardzo dobrze III etap zakończył zespół w składzie Emilia Binda i Daria Dopieralska. W rewanżowym turnieju rozgrywanym w Tychach, nasze reprezentantki wygrały wszystkie trzy mecze i awansowały dalej. Pech dopadł z kolei drugi skład. Kontuzji doznała Joanna Karaban, która występowała w składzie z Julią Pietrzyk. Zaliczka z pierwszego turnieju pozwoliła jednak awansować do kolejnej rundy. Tym razem zawody rozgrywane były w Łaziskach Górnych i na tym etapie był tylko jeden turniej. Rywalki okazały się silniejsze i nasze zespoły odpadły z dalszej rywalizacji zajmując ostatecznie przedział miejsc 13-24 wśród 146 zgłoszonych drużyn.

MINISIAKTÓWKA TRÓJKI
Na ostatniej prostej drogi do finału Śląska są podopieczne trenerki Agnieszki Szczypki, które występują w rozgrywkach minisiatkówki "trójek" Kinder+Sport. Po pierwszym turnieju półfinałowym, który odbywał się w Łaziskach Górnych, pszczynianki przewodzą tabeli z kompletem dwóch zwycięstw. Przed nami jest jednak turniej rewanżowy...

KADETKI
Dla naszych zawodniczek zakończyła się Śląska Liga Kadetek. W ostatnich dwóch spotkaniach zespół trenerki Joanny Pyrek grał w hali POSiR w Pszczynie, a przeciwnikami byli: MKS Bielsko-Biała i UKS Olimpia Katowice. W pierwszym ze spotkań pszczynianki wygrały 3:0, w drugim zaś uległy 2:3. Ostatecznie II etap rozgrywek UKS Centrum przy POSiR Pszczyna zakończył na 3. miejscu w tabeli, a w sumie zostanie sklasyfikowany na 25. miejscu wśród 40 startujących drużyn.

UKS Centrum przy POSiR Pszczyna - MKS Bielsko-Biała 3:0 (25:23, 25:13, 25:22)
UKS Centrum przy POSiR Pszczyna - UKS OLIMPIA Katowice 2:3 (16:25, 17:25, 25:16, 25:21, 13:15)


W sumie zespół trenerki Joanny Pyrek rozegrał 16 meczów w ramach Śląskiej Ligi Kadetek, z których wygrał 6.

Młodziczki w liczbach
Mecze: 16
Zwycięstwa: 6
Bilans setów: 26:34
Małe punkty: 1243:1358.

II LIGA ŚLĄSKA
Miniony weekend nie był udany dla naszej drużyny rywalizującej w II lidze śląskiej. Podopieczne trenera Jarosława Płachny przegrały dwa spotkania po 0:3. Najpierw u siebie z Burzą MOSiR Mikołów II, potem na wyjeździe z JKS SMS Jastrzębie II. Pszczynianki mają jednak już zapewniony awans do półfinału, gdzie zmierzą się z LKPS-em Borowno (1. miejsce z grupy I) i będą walczyć o awans do I ligi śląskiej. Dodajmy, że rozgrywki II ligi śląskiej są kategorią seniorską, ale nasz zespół oparty jest na juniorkach, kadetkach i młodziczkach.

UKS Centrum przy POSiR Pszczyna - KS Burza MOSiR Mikołów II 0:3 (19:25, 8:25, 15:25)
JKS SMS Jastrzębie II - UKS Centrum przy POSiR Pszczyna 3:0 (25:11, 25:16, 25:23)
Copyright © 2007-2020 POSiR Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: pless-intermedia