"Czwórka" na 2. miejscu w półfinale2012-04-30, 16:26

PG 4 Pszczyna

Reprezentacja piłki ręcznej PG 4 Pszczyna zajęła 2. miejsce w wojewódzkim turnieju półfinałowym Współzawodnictwa Sportowego Gimnazjum.

Reprezentanci PG nr 4 z Pszczyny zajęli 2. miejsce w półfinale wojewódzkim turnieju piłki ręcznej w ramach współzawodnictwa sportowego gimnazjum. W finale podopieczni Andrzeja Mulawy ulegli ośmioma bramkami gimnazjalistom z Mysłowic.

Turniej półfinałowy z udziałem czterech zespołów odbył się w hali POSiR w Pszczynie. W pierwszym meczu pszczynianie pokonali 15:7 rywali z Mikołowa. Finałowym rywalem gospodarzy byli gimnazjaliści z Mikołowa, którzy wcześniej pokonali 20:14 zespół z Chorzowa.

Mysłowiczanie w finale wygrali 24:16 i to oni awansowali do turnieju finałowego. 2. miejsce w turnieju półfinałowym na szczeblu województwa trener pszczyńskiej "Czwórki" przyjął jednak jako sukces. - W historii naszego gimnazjum czegoś takiego jeszcze nie było - stwierdził krótko.

Dodajmy, że trzecie miejsce w pszczyńskich zawodach wywalczyli gimnazjaliści z Chorzowa, którzy w decydującym spotkaniu ograli 24:14 Mikołów.

Skład PG 4 Pszczyna: Paweł Galoch, Bartosz Duży, Sebastian Pękała, Wojciech Janosz, Arkadiusz Szkoda, Jakub Kumor, Szymon Kumor, Michał Pyrtek, Patryk Sajdok, Patryk Szafron, Norbert Kiermasz, Mateusz Tomaszczyk, Wacław Gamża, Marcin Białkowski, Mateusz Drzyzga, Wojciech Kokot, Sebastian Szklanny. Trener: Andrzej Mulawa.

Reprezentacja PG 4 Pszczyna dziękuje za wspaniały doping i wsparcie wszystkim przybyłym kibicom.