Sukcesy w siatkarskim maratonie2019-03-20, 20:59

Zawodniczki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna odniosły w ciągu czterech dni trzy sukcesy na turniejach rozgrywanych w Czeladzi i Tychach.

Siatkarki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna wzięły udział w Festiwalu Siatkówki Dziewcząt w Czeladzi. Podopieczne trenerki Agnieszki Szczypki zagrały w dwóch kategoriach wiekowych: minisiatkówce "czwórek" (2006) i młodziczek (2004 i młodsze).

W pierwszej kategorii zagrało w sumie 16 drużyn. Pszczynianki okazały się najlepsze wygrywając w finale z UKS-em Tytan Ostrowy. UKS wystąpił w skłądzie: Nadia Książkiewicz, Anna Mieszczak, Justyna Parko, Martyna Rajca, Marta Staszewska, Martyna Witczak.

Dzień po turnieju "czwórek" rozegrany został turniej młodziczek. Tym razem wystąpiło osiem ekip. Pszczynianki po dwóch wygranych i jeden porażce w grupie, rozegrały półfinał z AGH Kraków. Jednosetowy mecz był bardzo zacięty. Pszczynianki uległy na przewagi 26:28. Krakowianki później wygrały również w finale, zaś podopieczne trenerki Agnieszki Szczypki wygrały w meczu o 3. miejsce z Dąbrowiakiem Dąbrowa Górnicza.

Kolejne dwa dni ekipa ekipa z Pszczyny pod wodzą trenerki Szczypki spędziły na turnieju młodziczek młodszych (2005 i młodsze) w Tychach. Tym razem zmagania miały formułę międzynarodową. Pierwszego dnia turnieju UKS Centrum przy POSiR Pszczyna wygrał ze Szkółką Siatkarską Volley Academy oraz włoskim klubem Volley Montanaro. Drugiego dnia pszczynianki dołożyły wygraną z MOSM-em Tychy, zaś w decydującym o 1. miejscu meczu przegrały z Dwójką Zawiercie. Ostatecznie UKS Centrum uplasował się na 2. miejscu w pięciozespołowej stawce.

Zespoły młodzieżowe UKS Centrum przy POSiR Pszczyna: kadetki i młodziczki powoli zbliżają się do końca rozgrywek ligowych o mistrzostwo Śląska. W decydującą fazę wkraczają rozgrywki Minisiatkówki "Czwórek" Kinder+Sport, gdzie nasz zespół zameldował się w półfinale wojewódzkim. W najbliższy weekend pszczynianki wyjadą na turniej ogólnopolski do Zgierza, zaś w kwietniu planowana jest wizyta na turnieju "czwórek" w zaprzyjaźnionym Bitterfeldzie w Niemczech. Młodziczki młodsze zbliżają się z kolei do końca rozgrywek w Oświęcimskiej Lidze Siatkówki.Copyright © 2007-2020 POSiR Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: pless-intermedia