13-stka nie okazała się pechowa2011-02-07, 18:07

Noworoczny Turniej Badmintona o Puchar Burmistrza Pszczyny i Starosty Pszczyńskiego był już rozgrywany po raz 13. Tegoroczna edycja nie okazała się jednak pechowa.

W hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie rywalizowali badmintoniści skupieni w kategorii: masters, amatorzy, amatorzy "Raz do roku" oraz VIP. Druga cześć imprezy odbywała się w hali MORiS-u. Tam rywalizowały dzieci i młodzież. W sumie w turnieju wzięło udział 85 zawodników ze Śląska, Małopolski i Podbeskidzia.

Jak zwykle ciekawie przedstawiała się rywalizacja VIP-ów. W niej po raz pierwszy wziął udział Paweł Sadza, Starosta Pszczyński. Tym razem bardziej doświadczeni zawodnicy nie dali pograć Staroście, który został sklasyfikowany na miejscach 5-6. W tej kategorii triumfował Sławomir Kowalski, Senator RP, który po pasjonującym finale wygrał 22:20 z Grzegorzem Świerkotem, Dyrektorem SP 9 w Łące.

Małżeństwo: Anna i Maciej Pustelnikowie z Kęt zdominowali kategorię amatorów. Anna wygrała wśród kobiet, Maciej - mężczyzn. Bardzo dobrze wypadli mieszkańcy powiatu pszczyńskiego w kategorii amatorów "Raz do roku". W tym przypadku triumfowali: Jacek Szczyrba i Katarzyna Klepek. Wśród masersów zwyciężył Przemysław Pohl z Katowic.
Komplet wyników wszystkich kategorii znajduje się w dziale "Pliki do pobrania" poniżej.
Organizatorami zmagań byli: UKS Plesbad Pszczyna, Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie oraz Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Pszczynie. (fot. Damian Pławecki)

Zdjecie nr 1: 13-stka nie okazała się pechowa Zdjecie nr 2: 13-stka nie okazała się pechowa Zdjecie nr 3: 13-stka nie okazała się pechowa Zdjecie nr 4: 13-stka nie okazała się pechowa Zdjecie nr 5: 13-stka nie okazała się pechowa Zdjecie nr 6: 13-stka nie okazała się pechowa Zdjecie nr 7: 13-stka nie okazała się pechowa Zdjecie nr 8: 13-stka nie okazała się pechowa Zdjecie nr 9: 13-stka nie okazała się pechowa Zdjecie nr 10: 13-stka nie okazała się pechowa Zdjecie nr 11: 13-stka nie okazała się pechowa Zdjecie nr 12: 13-stka nie okazała się pechowa Zdjecie nr 13: 13-stka nie okazała się pechowa

Powrót do listy artykułów.
Grafika przedstawia herb powiatu pszczyńskiego