Żubr na 30-lecie2012-01-09, 13:55

Żubr na 30-lecie

Dwa dni świętowali w hali oraz przy rytmach zespołu Sztywny Pal Azji pszczyńscy badmintoniści wraz z sympatykami swoje 30-lecie istnienia. Nie obyło się bez wyróżnień. Za wieloletnią pracę na rzecz badmintona złotą odznakę PZBad otrzymał Witold Wiktorczyk, a srebrne otrzymali: Ryszard Dyrda, Anna Hat-Hassa oraz Jan Garbocz. Prezes UKS Plesbad Pani Anna Hat-Hassa odebrała z rąk Pawła Sadzy Żubra Starosty Pszczyńskiego.

Historię pszczyńskiego badmintona oraz "ewolucję" jaką przeszedł sprzęt do tej dyscypliny przedstawił Witold Wiktorczyk. To od niego goście dowiedzieli się o Wostoczkach, Kętoczkach (pochodząca z Kęt rakieta) czy lotkach, które używano w przeszłości.
Wiktorczyk_Witold.JPG
Pokaz tańca towarzyskiego z rakietką w rękach był dziełem zawodniczki UKS Plesbad Marty Klepek.
M_Klepek.JPG
W dwudniowych zmaganiach,wzięło udział 179 badmintonistów wśród których rywalizowali m.in. Sławomir Kowalski (poseł na Sejm RP), czy patronujący imprezie Starosta Pszczyński Paweł Sadza. "Czarnym koniem" kategorii VIPów, okazał się jednak Mirosław Duda ze Strumienia (na co dzień dyrektor stadniny koni w Ochabach) pokonując w finale posła Kowalskiego. Poniżej na podium wymieniona dwójka w towarzystwie Grzegorza Świerkota (3. miejsce - dyrektor SP w Łące, zeszłoroczny triumfator) i Jana Garbocza.
podium_w_kat_VIP.JPG

Szczegółowe wyniki turnieju można znaleźć na www.plesbad.pl.

Powrót do listy artykułów.
Grafika przedstawia herb powiatu pszczyńskiego