KM&BM Pszczyna zrewanżował się za ligę2017-10-02, 20:47

KM&BM Pszczyna

fot. POSiR Pszczyna

KM&BM Pszczyna zwyciężył w II Turnieju Siatkówki Drużyn Amatorskich.

Zwycięstwem zespołu KM&BM Pszczyna zakończył się II Turniej Siatkówki Drużyn Amatorskich o Puchar Starosty Pszczyńskiego. W hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie zagrało sześć ekip.

Cała stawka została podzielona na dwie grupy po trzy zespoły. W pierwszym etapie grupowym drużyny grały ze sobą systemem "każdy z każdym", a mecz składał się z dwóch setów. Ciekawie zakończyła się rywalizacja w grupie A pomiędzy drużynami: Arkadii Tychy, Wiecznymi Singlami i Acitve World Pawłowice. Po trzech rozegranych spotkaniach wszystkie drużyny miały na swoim koncie po dwa remisy 1:1. O kolejności w tabli decydowały więc małe punkty. Drugą grupę wygrał z kompletem zwycięstw po 2:0 KM&BM Pszczyna przed Antistress'em Brzeszcze i Sokołem Pisarzowice.

Turniej zakończył się wygraną ekipy KM&BM Pszczyna, która w decydującej fazie kontynuowała zwycięską passę. Najpierw w półfinale ograła Wiecznych Singli, zaś w finale Arkadię Tychy, w obu przypadkach po 2:0. Finałowe zwycięstwo nad Arkadią dla siatkarzy z Pszczyny było małym rewanżem za kwietniowy finał Ligi Siatkówki, kiedy to triumfowali tyszanie. Na trzecim miejscu turniej ukończyli Wieczne Single.

II Turniej Siatkówki Drużyn Amatorskich o Puchar Starosty Pszczyńskiego, hala POSiR w Pszczynie, 1 października 2017 roku
Klasyfikacja:
1. KM&BM Pszczyna, 2. Arkadia Tychy, 3. Wieczne Single, 4. Antistress Brzeszcze, 5. Active World Pawłowice, 6. UKS Sokół Pisarzowice.
Wyróżnieni zawodnicy: Karol Konieczny (Active World Pawłowice), Marcin Wyleżuch (Wieczne Single), Norbert Szlaski (Arkadia Tychy).
MVP turnieju: Krzysztof Pławecki (KM&BM Pszczyna).


fot. POSiR Pszczyna
Copyright © 2007-2020 POSiR Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: pless-intermedia