Tak grały siatkarki z POSiR-u - odc. 42017-10-24, 00:09

UKS Centrum 2006 w Andrychowie
W Andrychowie podczas Turnieju Minisiatkówki "trójek" wygrały pszczynianki!

Cotygodniowe podsumowanie poczynań siatkarek UKS Centrum przy POSiR Pszczyna tym razem zdominowały "trójki", czyli podopieczne trenerki Agnieszki Szczypki. Zespół w składzie: Nadia Książkiewicz, Anna Mieszczak i Martyna Witczak zwyciężył w silnie obsadzonym turnieju w Andrychowie!

MINISIATKÓWKA "TRÓJKI"
Do Andrychowa na turniej organizowany przez Ewę Bury z Międzyszkolnego Klubu Sportowego udały się dwa składy z Pszczyny. W sumie rywalizowało aż 18 składów z Małopolski i Śląska. Byli tam, oprócz gospodyń i nas, również młode adeptki siatkówki: AGH-u Kraków, PMOS-u Chrzanów, Setbola Oświęcim, Kęczanina Kęty oraz Zalewu Świnna Poręba. Znakomicie zaprezentowały się podopieczne trenerki Agnieszki Szczypki. Zespół w składzie: Nadia Książkiewicz, Anna Mieszczak i Martyna Witczak zwyciężył w tych zawodach! Drugi zespół w składzie: Emma Kacewicz, Marta Staszewska, Justyna Parko i Martyna Rajca zajęły 5. miejsce. Kolejny turniej grupy minisiatkówki rozegrają w Żorach w niedzielę 29 października.

MŁODZICZKI
Ostatni turniej w I etapie (o rozstawienie) rozegrały młodziczki. Zespół prowadzony przez trenerkę Joanną Wrzeszcz wyjechał na ligowy turniej do Katowic. W pierwszym spotkaniu pszczynianki wygrały 2:0 z gospodyniami zmagań, ekipą Sokoła. W drugim meczu było z kolei 2:0 dla MOSM-u Tychy. UKS Centrum przy POSiR Pszczyna w pierwszym etapie Śląskiej Ligi Młodziczek cztery razy wygrał i trzy razy przegrał. Zajął w swojej grupie 4. miejsce i w II etapie będzie występował w trzeciej lidze. Pierwszy turniej zaplanowany jest na 28 października. W II etapie do gry przystąpi również drugi zespół młodziczek.

UKS Sokół '43 Katowice - UKS Centrum przy POSiR Pszczyna 0:2 (24:26, 20:25)
UKS Centrum przy POSiR Pszczyna - MOSM Tychy II 0:2 (17:25, 13:25)


JUNIORKI
Bardzo zacięte spotkanie rozegrała drużyna juniorek, która mierzyła się w hali POSiR z Victorią MOSiR Cieszyn. Ostatecznie ze zwycięstwa 3:1 cieszyły się przyjezdne, ale spotkanie dostarczyło sporo emocji. W czwartek (26 października) trener Jarosław Płachno wraz ze swoim zespołem uda się do Ustronia na kolejny mecz Śląskiej Ligi Juniorek, gdzie zmierzy się z miejscową Siłą.

UKS Centrum przy POSiR Pszczyna - VC Victoria MOSiR Cieszyn 1:3 (21:25, 25:19, 23:25, 19:25)
UKS Centrum przy POSiR Pszczyna zagrał w składzie: Anna Folek, Karolina Pustelnik, Natalia Poleś, Natalia Chowaniec, Judyta Chowaniec, Dorota Chowaniec, Karolina Wróblewska (libero), Wiktoria Puchałka (libero). W składzie meczowym były również: Martyna Kuś, Dominika Komandera, Natalia Żołneczko i Anna Langer. Trener: Jarosław Płachno.Copyright © 2007-2020 POSiR Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: pless-intermedia