Tak grały siatkarki z POSiR-u - odc. 52017-11-03, 09:40

To był wyśmienity tydzień w wykonaniu siatkarek UKS Centrum przy POSiR Pszczyna. W rozgrywkach o mistrzostwo Śląska wygrały juniorki, młodziczki i młodziczki młodsze. Kolejny turniej w ramach Śląskiej Ligi Minisiatkówki rozegrały najmłodsze siatkarki z Pszczyny.

MINISIATKÓWKA
Drugi turniej w ramach Śląskiej Ligi Minisiatkówki został rozegrany w Żorach, a jego gospodarzem był MUKS Sari. Do Żor udało się 26 zawodniczek z Pszczyny, które zaprezentowały się bardzo dobrze. Zawody to wspólny projekt trzech klubów: UKS Centrum przy POSiR Pszczyna, MUKS Sari Żory i MOSiR Polonia Łaziska. Każdy z klubów ma do zorganizowania jeden turniej w trzech kategoriach minisiatkówki: "dwójki", "trójki" i "czwórki". Każdy z klubów ma równocześnie prawo do wystawienia swoich drużyn do każdej z kategorii. Głównym celem jest ogrywanie zawodniczek i zdobywanie doświadczeń w rywalizacji z przeciwnikiem. Trzeci, ostatni turniej w ramach ŚLM będzie rozgrywany w Pszczynie.

MŁODZICZKI MŁODSZE
W rozgrywkach Śląskiej Ligi Minisiatkówki zadebiutował zespół prowadzony przez trenerkę Agnieszkę Szczypkę (rocznik 2004). Pszczynianki w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie rozegrały pierwszy turniej, w którym gościły Olimpię Katowice. Miały gościć również Wawel Wirek, ale ten zespół nie dojechał na zawody. Mecz z katowiczankami miał niecodzienny przebieg. Pierwszy set padł łupem pszczynianek, a w drugim gospodynie prowadziły już 22:15. A jednak to Olimpia wygrała w tym secie i o losach meczu decydował tie-break. Decydująca partia rozpoczęła się od prowadzenia 8:0 dla Olimpii. Ekipa trenerki Agnieszki Szczypki wzięły się jednak do odrabiania strat i ta pogoń została zwieńczona sukcesem! Pszczynianin wygrały 16:14, a w całym meczu 2:1. Na drugi turniej młodziczki młodsze wyjadą 18 listopada do Czeladzi.

UKS Centrum przy POSiR Pszczyna - UKS Olimpia Katowice 2:1 (25:18, 22:25, 16:14)
UKS Centrum przy POSiR Pszczyna zagrał w składzie: Iga Badźmierowska, Miłochna Latko, Zuzanna Kloc, Anna Duda, Martyna Witczak, Natalia Szmukier, Natalia Ziebura (libero), Emilia Kubis (libero) oraz Nadia Książkiewicz, Oliwia Juras, Martyna Witoszek. W składzie meczowym były również: Karolina Pluta, Maria Buras, Julia Sęk.

MŁODZICZKI
Bardzo dobrze II etap Śląskiej Lig Młodziczek rozpoczął zespół trenerki Joanny Wrzeszcz. Zespół z rocznika 2003 wyjechał do Krzanowic na turniej z udziałem gospodyń i KPKS Halemba II. Pszczynianki wygrały oba spotkania (2:1 z UKS-em Krzanowice i 2:0 z KPKS-em Halemba) i z pełną pulą wracały do domów. Kolejny turniej UKS Centrum przy POSiR Pszczyna rozegra 10 listopada w Michałkowicach.

GS UKS Krzanowice - UKS Centrum przy POSiR Pszczyna 1:2 (23:25, 25:13, 14:16)
UKS Centrum przy POSiR Pszczyna - KPKS Halemba II 2:0 (25:23, 25:23)

UKS Centrum przy POSiR Pszczyna zagrał w składzie: Martyna Otręba, Karolina Szyszka, Patrycja Wala, Magdalena Mieszczak, Zuzanna Szczepek, Natalia Kwaśny, Natalia Jasińska (libero), Maja Kopeć, Oliwia Kowalska.

JUNIORKI
Bardzo cenne i przekonywujące zwycięstwo odniosły juniorki. Trener Jarosław Płachno wraz ze swym zespołem udał się na mecz do Ustronia z miejscową Siłą. Pszczynianki wygrały pewnie 3:0 i na drugim miejscu zakończyły pierwszą część pierwszego etapu. Teraz czas rozpocząć mecze rewanżowe, a pszczynianki 9 listopada zagrają w hali POSiR z UKS-em Krzanowice.

TSR Siła Ustroń - UKS Centrum przy POSiR Pszczyna 0:3 (15:25, 12:25, 21:25)
UKS Centrum przy POSiR Pszczyna zagrał w składzie: Anna Folek, Karolina Pustelnik, Natalia Poleś, Natalia Chowaniec, Judyta Chowaniec, Dorota Chowaniec, Karolina Wróblewska (libero), Wiktoria Puchałka (libero). W składzie meczowym były również: Martyna Kuś, Dominika Komandera, Natalia Żołneczko. Trener: Jarosław Płachno.


fot. POSiR Pszczyna
Copyright © 2007-2020 POSiR Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: pless-intermedia