Tak grały siatkarki z POSiR-u - odc. 82017-12-04, 11:59

UKS Centrum 2003 II etap

fot. POSiR Pszczyna

Młodziczki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna mają powody do radości. Wygrały swoją grupę i awansowały do wyższej ligi!

Podopieczne trenerki Joanny Wrzeszcz znakomicie zaprezentowały się w II etapie Śląskiej Ligi Młodziczek. Wygrały siedem z ośmiu spotkań i wygrały swoją grupę! Jak grały siatkarki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna?

MINSIATKÓWKA
Rywalizację w rozgrywkach minisiatkówki Kinder+Sport rozpoczęły "trojki" i "czwórki". Podopieczne trenerki Agnieszki Szczypki z I etapem (w każdym etapie konkretnej grupy rozgrywane są dwa turnieje, pszczynianki grały w Tychach i Mikołowie) poradziły sobie bardzo dobrze. Z czterech składów (po dwa na każdą kategorię) trzy awansowały do kolejnego etapu z 1. miejsca. Z gry odpadł jeden skład "czwórek", ale na usprawiedliwienie podamy, że zespół był oparty na zawodniczkach rozpoczynających treningi siatkówki. "Trójki" są już po pierwszym turnieju drugiego etapu. W Mikołowie pierwszy skład z kompletem zwycięstw zajmuje 1. miejsce, drugi - 2. Rewanż w niedzielę w Tychach, gdzie pierwszy turniej rozpoczną również "czwórki".

MŁODZICZKI MŁODSZE
Podopieczne trenerki Agnieszki Szczypki zakończyły pierwszy etap w rozgrywkach Śląskiej Ligi Młodziczek. Jak na pierwsze starty w siatkówce sześcioosobowej, etap ten okazał się bardzo dobry w wykonaniu zawodniczek UKS Centrum przy POSiR Pszczyna. Pszczynianki wygrały cztery mecze, a w trzech poniosły porażkę. W ostatni weekend listopada, pszczynianki grały dwa turnieje. Najpierw udały się do Żywca, gdzie wygrały 2:0 z Jedynką Rybnik II i przegrały 1:2 ze Stalą Śrubiarnią/SMS ŻAPN. Potem udały się do Pyskowic, gdzie zanotowały taki sam bilans: wygrana 2:0 z MCKiS Jaworzno II i porażka 1:2 z Gumisiami Pyskowice. Ostatecznie pszczynianki zostały sklasyfikowane na 4. miejscu. - Do 3. miejsca zabrałko nam 0,02 pkt, ale gdyby we wrześniu ktoś powiedział mi, że dziewczyny będą tak grać i walczyć, to nie uwierzyłabym. Z turnieju na turniej jest coraz lepiej - podsumowuje Agnieszka Szczypka, trenerka młodziczek młodszych UKS Centrum przy POSiR Pszczyna. W nagrodę za dobrą postawę w tym etapie pszczynianki zagrają w V lidze Śląskiej Ligi Młodziczek w III etapie. Pierwszy turniej w sobotę (9 grudnia) w Bielsku-Białej.

Turniej w Żywcu
UKS Jedynka Rybnik II - UKS Centrum przy POSiR Pszczyna II 0:2 (14:25, 20:25)
UKS Centrum przy POSiR Pszczyna II - TS Stal Śrubiarnia/SMS ŻAPN Żywiec II 1:2 (15:25, 25:14, 12:15)

UKS Centrum zagrał w składzie: Iga Badźmierowska, Martyna Witoszek, Zuzanna Kloc, Natalia Szmukier, Martyna Witczak, Miłochna Latko, Julia Sęk (libero) oraz Maria Buras, Nadia Książkiewicz, Oliwia Juras, Karolina Pluta, Emilia Kubis (libero). Trenerka: Agnieszka Szczypka.

Turniej w Pyskowicach
MCKiS Jaworzno II - UKS Centrum przy POSiR Pszczyna II 0:2 (18:25, 24:26)
UKS Centrum przy POSiR Pszczyna II - KSS "GUMISIE" Pyskowice 1:2 (21:25, 25:22, 14:16)

UKS Centrum zagrał w składzie: Iga Badźmierowska, Miłochna Latko, Oliwia Juras, Martyna Witoszek, Natalia Szmukier, Zuzanna Kloc, Julia Sęk (libero) oraz Karolina Pluta, Martyna Witczak, Anna Duda i Emilia Kubis (libero). Trenerka: Agnieszka Szczypka.

Kilka dni po turniejach w Żywcu i Pyskowicach młodziczki młodsze rozegrały spotkanie z Setbolem Oświęcim w ramach Oświęcimskiej Ligi Siatkówki. Mecz ten uświadomił, że pracy do wykonania jest wciąż dużo. - Słabiutko i dużo błędów. W ogóle nie poznawałam dziewczyn na boisku. Jest nad czym pracować - skomentowała spotkanie z oświęcimiankami Agnieszka Szczypka.

UKS Setbol Oświęcim - UKS Centrum przy POSiR Pszczyna 2:0
UKS Centrum zagrał w składzie: Karolina Pluta, Martyna Witoszek, Miłochna Latko, Oliwia Juras, Natalia Szmukier, Zuzanna Kloc, Emilia Kubis (libero) oraz Iga Badźmierowska, Martyna Witczak, Maria Buras, Nadia Książkiewicz, Oliwia Karaban i Sonia Kania. Trenerka: Agnieszka Szczypka.

MŁODZICZKI
Znakomicie zaprezentowały się młodziczki w II etapie. Podopieczne trenerki Joanny Wrzeszcz wygrały swoją grupę i z 1. miejsca awansowały do II ligi Śląskiej Ligi Młodziczek! W ostatnim turnieju II etapu pszczynianki udały się do Mysłowic, gdzie dwukrotnie wygrały po 2:0! Najpierw z Silesią Volley Mysłowice, a potem z Tytanem Ostrowy. Podsumowując II etap UKS Centrum przy POSiR Pszczyna wygrał siedem z ośmiu meczów. W III etapie rywale będą jednak zdecydowanie silniejsi, ale młode siatkarki z Pszczyny z wiarę we własne możliwości przystąpią do rywalizacji. Pierwszy turniej w sobotę (9 grudnia) zagrają w Tychach.

Silesia Volley MSK Mysłowice - UKS Centrum przy POSiR Pszczyna 0:2 (19:25, 19:25)
UKS Centrum przy POSiR Pszczyna - UKS Tytan Ostrowy 2:0 (25:9, 25:14)

UKS Centrum zagrał w składzie: Zuzanna Szczepek, Martyna Otręba, Patrycja Wala, Natalia Kwaśny, Magdalena Mieszczak, Karolina Szyszka oraz Oliwia Kowalska i Wiktoria Zych. Trener: Joanna Wrzeszcz.

KADETKI
Trzy punkty zdobyły kadetki! Podopieczne trenerki Joanny Pyrek w hali POSiR w Pszczynie gościły drugi skład MOSM-u Tychy. Pszczynianki pewnie w trzech setach pokonały rywalki i zgarnęły komplet punktów. W środę (6 grudnia) UKS Centrum przy POSiR Pszczyna zagra ostatnie spotkanie w I etapie. Rywalem będzie MOSM Tychy III. Mecz odbędzie się w hali tyszanek.

UKS Centrum przy POSiR Pszczyna - MOSM Tychy II 3:0 (25:20, 25:19, 25:20)

JUNIORKI
Kolejny mecz, kolejne zwycięstwo za trzy punkty i kolejne 3:0 dla juniorek UKS Centrum przy POSiR Pszczyna! Tym razem zespół trenera Jarosława Płachny w hali POSiR w Pszczynie w ramach Śląskiej Ligi Juniorek z kwitkiem odprawił MKS Bielsko-Biała. W czwartkowy wieczór pszczynianki rozegrają w Cieszynie mecz z liderującą w tabeli Victorią-MOSiR.

UKS Centrum przy POSiR Pszczyna - MKS Bielsko-Biała 3:0 (25:11, 25:17, 25:9)
UKS Centrum zagrał w składzie: Karolina Pustelnik, Judyta Chowaniec, Natalia Poleś, Dorota Chowaniec, Anna Folek, Natalia Chowaniec, Wiktoria Puchałka (libero) oraz Dominika Komandera, Natalia Żołneczko. Trener: Jarosław Płachno.
Copyright © 2007-2020 POSiR Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: pless-intermedia