Współzawodnictwo - piłka ręczna dziewcząt 2012-03-01, 21:39

Współzawodnictwo - piłka ręczna dziewcząt

Rewanże na medal czyli...szczypiornistki z Pawłowice najlepsze w powiecie

W czwartek 1 marca Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji gościł reprezentacje dziewcząt ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu pszczyńskiego. Do rywalizacji przystapiło 8 drużyn, które już w grudniu zostały rozlosowane do dwóch grup eliminacyjnych. Tytułu mistrzowskiego broniły dziewczęta z Powiatowego Zespołu Szkół Nr 2. Po zakończeniu rozgrywek grupowych awans do półfinału uzyskały dwie najlepsze drużyny z obu grup. Najciekawiej było w gr.B, która w opini wielu uchodziła za "grupę śmierci". Niespodzianką było odpadnięcie z dalszych rozgrywek licealistek z Gilowic (wicemistrz 2011) a awans szczypiornistek z Powiatowego Zespołu Szkół Nr 1. Pierwszy półfinał pomiędzy drużynami PZS Nr 1 i PZS Nr 2 był bardzo zacięty. Rozpędzone po meczach grupowych zawodniczki z PZS 2 tym razem nie potrafiły znależć sposobu na coraz lepiej grające rywalki. Jednak akcję meczu przeprowadziły obecne mistrzynie i to one cieszyły się z awansu do finału. Drugi półfinał to prawdziwy nokaut reprezentacji liceum Chrobrego, która z kompletem zwyciestw i w pięknym stylu awansowała do półfinału. Niestety w starciu z licealistkami z Pawłowic dziewczęta okazały się bezradne. Pozostało im walczyć o III miejsce z zawodniczkami PZS Nr 1. Końcowy wynik tego spotkania to prawdziwa sensacja. W meczu grupowym licealistki z Chrobrego rozgromiły rywalki ale teraz przegrały jedną bramką i musiały zejść z boiska pokonane. A drużyna PZS 1 cieszyła się z zajęcia IIIm. W finale doszło do rewanżu za mecz grupowy, w którym PZS 2 pokonał ZSO z Pawłowice. Jednak zawodniczki z Pawłowic wyciągnęły wnioski z tej porażki eliminując z gry najlepszą i najskuteczniejszą zawodniczkę w PZS 2 i dodatkowo poprawiając skuteczność rzutów na bramkę. Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem szczypiornistek z Pawłowickiego zespołu szkół.

Cały turniej sędziowała dwójka arbitrów: Mateusz Maciąg i Maciej Wiśniewski.

Poniżej wyniki wszystkich spotkań.

Grupa A
PZS 2 - ZSO Pawłowice (2:0)
ZSZ i O Wola - ZSE (0:4)
ZSO Pawłowice - ZSE (5:1)
PZS 2 - ZSZ i O Wola (7:0)
ZSZ i O Wola - ZSO Pawłowice (0:8)
ZSE - PZS 2 (1:5)

TABELA A:
1. PZS 2 6pkt.
2. ZSO Pawłowice 4pkt.
3. ZSE 2pkt.
4. ZSZ i O Wola 0pkt.

GRUPA B:
LO Gilowice - III LO (5:3)
PZS 1 - I LO Chrobry (1:6)
III LO - LO Chrobry (2:6)
LO Gilowice - PZS 1 (2:3)
PZS 1 - III LO (0:0)
LO Chrobry - LO Gilowic (7:6)

TABELA B:
1. LO Chrobry 6pkt.
2. PZS 1 3pkt.
3. LO Gilowice 2pkt.
4. III LO 1pkt.

PÓŁFINAŁY: PZS 1 - PZS 2 (3:4) / ZSO Pawłowice - LO Chrobry (6:0)
MECZ O III miejsce: LO Chrobry - PZS 1 (1:2)
FINAŁ: ZSO Pawłowice - PZS 2 (3:1)

Skład mistrzowskiej drużyny: Sabina Szydłowska, Sylwia Janasik, Adrianna Grzelak, Adrianna Sztychny, Katarzyna Starzykowska, Ewelina Szatkowska, Anna Siudół, Marta Duziak, Katarzyna Machej, Klaudia Pieczonka, Katarzyna Pawińska, Klaudia Pawińska, opiekunowie - Anna Nowakowska i Jarosław Każmierczak.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA ZAWODÓW
1. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Pawłowicach im.JP II
2. Powiatowy Zespół Szkół Nr 2 im.K.Miarki w Pszczynie
3. Powiatowy Zespół Szkół Nr 1 im.J.Bema w Pszczynie
4. I Liceum Ogólnokształcące iM.B.Chrobrego w Pszczynie
5. Zespół Szkół Ekonomicznych im.Powstańców Śl.w Pszczynie
5. Liceum Ogólnokształcące w Gilowicach
6. III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie
6. Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli

mb

Zdjecie nr 1: Współzawodnictwo - piłka ręczna dziewcząt Zdjecie nr 2: Współzawodnictwo - piłka ręczna dziewcząt Zdjecie nr 3: Współzawodnictwo - piłka ręczna dziewcząt Zdjecie nr 4: Współzawodnictwo - piłka ręczna dziewcząt Zdjecie nr 5: Współzawodnictwo - piłka ręczna dziewcząt Zdjecie nr 6: Współzawodnictwo - piłka ręczna dziewcząt Zdjecie nr 7: Współzawodnictwo - piłka ręczna dziewcząt Zdjecie nr 8: Współzawodnictwo - piłka ręczna dziewcząt Zdjecie nr 9: Współzawodnictwo - piłka ręczna dziewcząt Zdjecie nr 10: Współzawodnictwo - piłka ręczna dziewcząt Zdjecie nr 11: Współzawodnictwo - piłka ręczna dziewcząt Zdjecie nr 12: Współzawodnictwo - piłka ręczna dziewcząt

Powrót do listy artykułów.
Grafika przedstawia herb powiatu pszczyńskiego