Współzawodnictwo - 6-stki piłkarskie chłopców2012-04-03, 20:58

Zmiana warty, czyli (nie)zaskakujące wyniki rozgrywek grup
A i B w piłce nożnej sześcioosobowej.

Zdjecie nr 1: 6-stki piłkarskie chłopców Zdjecie nr 2: 6-stki piłkarskie chłopców Zdjecie nr 3: 6-stki piłkarskie chłopców Zdjecie nr 4: 6-stki piłkarskie chłopców Zdjecie nr 5: 6-stki piłkarskie chłopców Zdjecie nr 6: 6-stki piłkarskie chłopców Zdjecie nr 7: 6-stki piłkarskie chłopców Zdjecie nr 8: 6-stki piłkarskie chłopców Zdjecie nr 9: 6-stki piłkarskie chłopców Zdjecie nr 10: 6-stki piłkarskie chłopców
fot. mb
Od tego roku rozgrywki w piłce nożnej rozgrywane są w formie szóstek piłkarskich. Do dzisiejszej rywalizacji na ORLIKu Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji przystąpiły drużyny z grup A i B a mecze grano 2x15 minut. Najpierw swoje mecze rozegrały reprezentacje szkół z grupy B, w której pszczyński Ekonomik przegrał z Pawłowicami i Wolą. Między tymi dwiema drużynami rozstrzygnęła się sprawa bezpośredniego awansu do finału powiatowego. Gracze z Woli po zdobyciu w pierwszej połowie 3 goli umiejętnie bronili dostępu do własnej bramki. Pawłowiczanie w drugiej połowie podkręcili tempo ale razili nieskutecznością. Z trudem zdołali dwukrotnie pokonać bramkarza wolan ale na wyrównującą bramkę już zabrakło czasu. Jednak mimo tej porażki piłkarze z Pawłowic zachowują cień szansy na awans do finału. W grupie A ton meczom nadawali piłkarze z liceum Chrobrego. Pewnie, w dobrym stylu a zarazem skutecznie dyktowali warunki gry swoim rywalom. Najpierw zanotowali wysoką wygraną z piłkarzami "rolniczoka" ( mistrzem ubiegłego roku) a w drugim meczu wyrzucili za burtę mistrzostw licealistów " z trójki", którzy po pewnej wygranej z "rolniczokiem" mieli duże szanse na awans do powiatowego finału.

Pełny skład finalistów powiatowego finału poznamy 17 kwietnia. Wtedy zagra grupa C (LO Gilowice, PZS 1 i ZSZ przy Zakładzie Poprawczym), której organizatorem jest Grzegorz Cudek z LO Gilowice a mecze odbędą się na ORLIKu w Miedżnej. Finał powiatowy planowany jest na 19 lub 20 kwietnia na ORLIKu przy Powiatowym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Pszczynie. Zawody prowadził Mariusz Maławy.

Wyniki spotkań:

Grupa A
PZS 2 - I LO (1:3)
PZS 2 - III LO (0:3)
I LO - III LO (4:0)

1. I LO im.B.Chrobrego w Pszczynie 6pkt. - awans
2. III LO w Pszczynie 3pkt.
3. Powiatowy Zespół Szkół Nr 2 im.K.Miarki w Pszczynie 0pkt.

Grupa B
ZSO Pawłowice - ZSE (7:1)
ZSE - ZSZ i O Wola (4:6)
ZSZ i O Wola - ZSO Pawłowice (3:2)

1. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Woli 6pkt. - awans
2. Zespół Szkół Ogólnokształcących im.Jana Pawła II w Pawłowicach 3pkt.
3. Zespół Szkół Ekonomicznych w Pszczynie 0pkt.
Powrót do listy artykułów.
Grafika przedstawia herb powiatu pszczyńskiego