Współzawodnictwo - finał w 6-piłkarskich2012-04-26, 22:03

Piłkarki z IIILO w Pszczynie i piłkarze z pawłowickiego Zespołu Szkół mistrzami powiatu w piłce nożnej sześcioosobowej.

W czwartek 26 kwietnia na obiekcie ORLIK 2012 przy Powiatowym Ośrodku Sportu i Rekreacji odbyły się powiatowe rozgrywki w piłce nożnej szóstek piłkarskich chłopców i dziewcząt. Rozgrywki przebiegały w dwóch etapach. Najpierw do gry przystąpili chłopcy a następnie dziewczęta. Rozgrywki chłopców składały się z dwóch półfinałów, meczu o IIIm i finału. Dziewczęta musiały rozegrać mecze grupowe a po nich finały. Mecze chłopców trwały 2x15 minut a mecze dziewcząt raz 12 minut. Sędzią rozgrywek piłkarzy był Tomasz Morkisz a sędziami rozgrywek żeńskich Marcin Bienioszek, Michał Puchała i Szymon Stawowy.

Finały chłopców
Drogą losowania poznaliśmy pary półfinałowe, w których piłkarze z I LO spotkali się z drużyną z Woli. W drugim półfinale reprezentacja pawłowickiego zespołu szkół zagrała z piłkarzami pszczyńskiej "samochodówki". Oba mecze były bardzo zacięte i zakończyły się takim samym wynikiem. Po końcowym gwizdku pierwszego meczu cieszyli się zawodnicy z zespołu szkół w Woli, którzy wygrywając jedną bramką potwierdzili aspiracje do mistrzowskiego tytułu. Po końcowym gwizdku drugiego półfinału radość zapanowała w wśród ekipy z Pawłowic, która nie dość że wygrała spotkanie to w tym finałowym turnieju znalazła się dzięki swoim rywalom.

Zdjecie nr 1: finał 6 piłkarskich chłopców i dziewcząt Zdjecie nr 2: finał 6 piłkarskich chłopców i dziewcząt Zdjecie nr 3: finał 6 piłkarskich chłopców i dziewcząt Zdjecie nr 4: finał 6 piłkarskich chłopców i dziewcząt Zdjecie nr 5: finał 6 piłkarskich chłopców i dziewcząt Zdjecie nr 6: finał 6 piłkarskich chłopców i dziewcząt Zdjecie nr 7: finał 6 piłkarskich chłopców i dziewcząt Zdjecie nr 8: finał 6 piłkarskich chłopców i dziewcząt Zdjecie nr 9: finał 6 piłkarskich chłopców i dziewcząt Zdjecie nr 10: finał 6 piłkarskich chłopców i dziewcząt Zdjecie nr 11: finał 6 piłkarskich chłopców i dziewcząt Zdjecie nr 12: finał 6 piłkarskich chłopców i dziewcząt Zdjecie nr 13: finał 6 piłkarskich chłopców i dziewcząt Zdjecie nr 14: finał 6 piłkarskich chłopców i dziewcząt Zdjecie nr 15: finał 6 piłkarskich chłopców i dziewcząt Zdjecie nr 16: finał 6 piłkarskich chłopców i dziewcząt Zdjecie nr 17: finał 6 piłkarskich chłopców i dziewcząt Zdjecie nr 18: finał 6 piłkarskich chłopców i dziewcząt Zdjecie nr 19: finał 6 piłkarskich chłopców i dziewcząt Zdjecie nr 20: finał 6 piłkarskich chłopców i dziewcząt Zdjecie nr 21: finał 6 piłkarskich chłopców i dziewcząt Zdjecie nr 22: finał 6 piłkarskich chłopców i dziewcząt Zdjecie nr 23: finał 6 piłkarskich chłopców i dziewcząt Zdjecie nr 24: finał 6 piłkarskich chłopców i dziewcząt Zdjecie nr 25: finał 6 piłkarskich chłopców i dziewcząt Zdjecie nr 26: finał 6 piłkarskich chłopców i dziewcząt Zdjecie nr 27: finał 6 piłkarskich chłopców i dziewcząt Zdjecie nr 28: finał 6 piłkarskich chłopców i dziewcząt Zdjecie nr 29: finał 6 piłkarskich chłopców i dziewcząt Zdjecie nr 30: finał 6 piłkarskich chłopców i dziewcząt Zdjecie nr 31: finał 6 piłkarskich chłopców i dziewcząt Zdjecie nr 32: finał 6 piłkarskich chłopców i dziewcząt Zdjecie nr 33: finał 6 piłkarskich chłopców i dziewcząt Zdjecie nr 34: finał 6 piłkarskich chłopców i dziewcząt Zdjecie nr 35: finał 6 piłkarskich chłopców i dziewcząt Zdjecie nr 36: finał 6 piłkarskich chłopców i dziewcząt Zdjecie nr 37: finał 6 piłkarskich chłopców i dziewcząt Zdjecie nr 38: finał 6 piłkarskich chłopców i dziewcząt Zdjecie nr 39: finał 6 piłkarskich chłopców i dziewcząt Zdjecie nr 40: finał 6 piłkarskich chłopców i dziewcząt Zdjecie nr 41: finał 6 piłkarskich chłopców i dziewcząt Zdjecie nr 42: finał 6 piłkarskich chłopców i dziewcząt
fot. mb


W meczu o IIIm naprzeciw siebie stanęły reprezentacje "chrobrego" i "samochodówki". Wynik końcowy ucieszył wyłącznie graczy Szymona Stawowego, którzy dwukrotnie umieścili piłkę w bramce licealistów z Chrobrego zachowując przy tym czyste konto.

Mecz finałowy to powtórka meczu grupowego. W meczu grupowym górą byli wolanie, tym razem było odwrotnie. Mecz lepiej zaczęli gracze z Pawłowic i to oni strzelili pierwszego gola. Po chwili wolanie odpowiedzieli celnym trafieniem i mecz zaczął się od nowa. Piłkarze z Pawłowic tego dnia grali jednak nieco uważniej a zarazem skuteczniej co w efekcie końcowym dało im kolejne dwa trafienia. Gdy wydawało się, że dwu bramkowe prowadzenie wystarczy do zwycięstwa raz jeszcze wolania zaatakowali i zdobyli kontaktową bramkę a w ostatniej akcji mogli zdobyć wyrównanie, jednak strzał w światło bramki w ostatniej akcji został oddany po gwizdku sędziego, który zakończył spotkanie.

Przyjemne chwile i radość nowych mistrzów powiatu zakłóciły "chamskie" incydenty z udziałem zawodników z Woli, którzy nie mogąc pogodzić się z porażką wielokrotnie obrazili sędziego i organizatora rozgrywek. Jakby tego było "opluli samochod", który jest własnością pana sędziego. Cała sytuacja została wyjaśniona przy pomocy opiekuna tego zespołu ale organizator współzawodnictwa na pewno podejmie działania aby ukarać reprezentantów tej szkoły. Ostateczna dezycja w tej sprawie zapadnie na spotkaniu nauczycieli wychowania fizycznego z dyrektorem Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Spotkanie planowane jest jeszcze w tym roku szkolnym.

Wyniki spotkań i klasyfikacja końcowa rozgrywek w piłce nożnej chłopców


ZSZ i O Wola - I LO Pszczyna 3:2
dla Woli: D.Gruszka i K.Józefowicz, dla I LO M.Wolski 2

ZSO Pawłowice - PZS 1 Pszczyna 3:2
dla ZSO: A.Goszcz, K.Skowronek i K.Różankowski, dla PZS 1 K.Błażyca i samobójcza

Mecz o IIIm
I LO Pszczyna - PZS 1 Pszczyna 0:2 (A.Gruszka i K.Błażyca)

Finał
ZSZ i O Wola - ZSO Pawłowice 2:3
Bramki dla Woli: A.Gruszka i K.Józefowicz, dla ZSO P.Holewik, D.Żur i K.Różankowski

Klasyfikacja końcowa
1. Zespół Szkół Ogólnokształcących im.JP II w Pawłowicach
2. Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli
3. Powiatowy Zespół Szkół Nr 1 im.G.Bema w Pszczynie
4. I Liceum Ogólnokształcące im.B.Chrobrego w Pszczynie
5. Liceum Ogólnokształcące w Gilowicach oraz III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie
6. Zespół Szkół Ekonomicznych w Pszczynie oraz Powiatowy Zespół Szkół Nr 2 im.K.Miarki w Pszczynie

Skład ZSO Pawłowice: Wojciech Smoleń, Patryk Holewik, Krzysztof Świńczyk, Krzysztof Waleczek, Adrian Zaprzalski, Kamil Skowronek, Kamil Różankowski, Damian Żur, Aleksander Skipioł, Adam Goszcz, Szymon Jodłowiec, Ireneusz Klepek. Opiekunowie - Arkadiusz Przybyła i Anna Sokołowska

Rozgrywki żeńskie
Drogą losowania 6 zespołów podzielono na dwie grupy, w których zagrano każdy z każdym. Zwycięzcy grup zagrali w meczu finałowym, drużyny z drugich miejsc o trzecie miejsce a drużyny z trzecich miejsc w grupie o piąte miejsce w turnieju.

Emocji nie zabrakło. Dziewczęta przyzwyczaiły organizatorów i kibiców do miłej atmosfery turnieju oraz do tego, że ich mecze wcale nie są mniej ciekawe i zacięte niż mecze chłopców. Nie zabrakło również ładnych akcji i bramek. Po niespełna 3 godzinach największa radość zapanowała wśród piłkarek z III liceum, które w finałowym meczu po dogrywce pokonały licealistki z Chrobrego. Trzecie miejsce wywalczyły zawodniczki z Pawłowic pokonując drużynę z pszczyńskiego ekonoma. W meczu o V miejsce spotkały się dwa powiatowe zespoły szkół, z których zwycięsko wyszedł ten z nr 1.

Wyniki spotkań i klasyfikacja końcowa rozgrywek dziewcząt.

GRUPA A
PZS 1 - III LO 0:3 (K.Piesiur, A.Bielecka i A.Świerkot)
PZS 1 - ZSE 0:1 (A.Pyrtek)
ZSE - III LO 1:1 (dla ZSE: A.Pyrtek, dla III LO A.Świerkot)

TABELA
1. III LO 4pkt. (bramki 4:1)
2. ZSE 4pkt. (bramki 2:1)
3. PZS 1 0pkt.

GRUPA B
PZS 2 - I LO 1:1 (dla PZS2 A.Kędzior, dla I LO W.Strąk)
PZS 2 - ZSO Pawłowice 0:1 (S.Szydłowska)
ZSO Pawłowice - I LO 0:1 (E.Olejarczyk)

TABELA
1. I LO 4pkt
2. ZSO Pawłowice 3pkt
3. PZS 2 0pkt

Mecz o V miejsce:
PZS 2 - PZS 1 1:3 (dla PZ1: J.Kuś, K.Grolik i E.Janosz, dla PZS 2?)
Mecz o III miejsce:
ZSE - ZSO Pawłowice 1:2 (dla ZSE: A.Pyrtek, dla ZSO P: E.Szydłowska i M.Godziek)

Finał:
III LO - I LO 1:1 (dogr.1:0) (dla IIILO: A.Świerkot, dla ILO: W.Strąk)

Klasyfikacja końcowa żeńskich rozgrywek
1. III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie
2. I Liceum Ogólnokształcące im.B.Chrobrego w Pszczynie
3. Zespół Szkół Ogólnokształcących im.JP II w Pawłowicach
4. Zespół Szkół Ekonomicznych w Pszczynie
5. Powiatowy Zespół Szkół Nr 1 im.G.Bema w Pszczynie
6. Powiatowy Zespół Szkół Nr 2 im.K.Miarki w Pszczynie

Skład III LO - Aleksandra Świerkot, Klaudia Matonog, Karolina Piesiur, Klaudia Dzida, Maria Banaś, Angelika Trefon, Klaudia Musiolik, Aleksandra Bielecka i opiekun Bożena Chrzanowska.

foto Agnieszka Szczypka-Wojciech i Marcin Bienioszek

mb
Powrót do listy artykułów.
Grafika przedstawia herb powiatu pszczyńskiego