Najlepiej poszło parom2010-03-30, 16:21

Aż trzy pary związane z UKS-em Plesbad Pszczyna zwyciężyły w swoich kategorie ach podczas XVI Krajowego Turnieju Badmintona Seniorów i Juniorów Młodszych. Zawody zostały rozegrane w hali POSiR.

Wojciech Szczypek z Tomaszem Tomżą zwyciężyli w deblu juniorów młodszych. Robert Czembor z Bartoszem Pietryją w deblu seniorów, z kolei Anna Goc, katowiczanka w barwach Plesbadu razem z Danielą Kobeluch (UKS 15 Kędzierzyn) triumfowały w deblu juniorek młodszych. W tej kategorii na drugim miejscu znalazła się inna reprezentantka klubu z Pszczyny - Kornelia Marczak, która grała w parze z Nicolą Samson (Kolejarz Katowice).
Z bardzo dobrej strony pokazał się z kolei młody mikst Plesbadu Marta Klepek - Jakub Kania, który zajął 3. miejsce. W parach mieszanych seniorów 2. miejsce zajęła inny duet z Pszczyny: Małgorzata Grabiec - Bartosz Pietryja.
W grach pojedynczych drugie miejsce wśród juniorów młodszych zajął Tomasz Tomża, zaś seniorek Małgorzata Grabiec. Na trzecich pozycjach wśród seniorów uplasowali się z kolei Dawid Kieloch i Robert Czembor.
Komplet wyników z turnieju juniorów młodszych i seniorów znajduje się w dziale "Pliki do pobrania". Kolejny Krajowy Turniej Badmintona, tym razem juniorów i młodzików, w hali POSiR odbędzie się 10 kwietnia.

Powrót do listy artykułów.
Grafika przedstawia herb powiatu pszczyńskiego