Udany weekend w Żorach siatkarek z POSiR-u2017-09-18, 21:44

UKS Centrum 2017 Żory
Kadetki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna wygrały siatkarski Memoriał Czesława Fojcika w Żorach.

Trzy zespoły UKS Centrum przy POSiR Pszczyna wzięły udział w szóstej edycji siatkarskiego Memoriału Czesława Fojcika w Żorach. Pszczynianki wygrały zawody w kadetkach i zajęły 2. miejsce w młodziczkach.

W sobotę odbywała się pierwsza część siatkarskich zmagań, które organizowane były przez MUKS Sari Żory. W turnieju młodziczek rywalizowało sześć ekip. Oprócz dwóch zespołów gospodyń, także dwie ekipy UKS Centrum przy POSiR Pszczyna, KPKS Halemba i MOSiR Łaziska. Z Pszczyny wyjechały do Żor dwa zespoły: rocznik 2003 i 2004. Bardzo dobrze zaprezentowały się starsze dziewczęta, Podopieczne trenerki Joanny Wrzeszcz wygrały po 2:0 w grupie z Sari Żory II i KPKS-em Halemba oraz w półfinale z Sari Żory. W finale pszczynianki uległy 0:2 MOSiR-owi Łaziska i ostatecznie zajął 2. miejsce. Młodszy skład zajął 6. pozycję.

Dzień później grały kadetki. Tym razem w rywalizacji brały udział drużyny z Żor i Pszczyny, a także SV MOSiR Zabrze i Dębowianka Dębowiec. Podopieczne trenerki Joanny Pyrek po pokonaniu zespołów z Żor i Zabrza po 2:0, w ostatnim meczu grały z Dębowianką, która również na koncie miała dwa zwycięstwa. Pszczynianki wygrały 2:1 i mogły cieszyć się ze zwycięstwa w całym turnieju.

Udział w turniejach organizowanych przez MUKS Sari Żory był dla drużyn z Pszczyny głównym przetarciem przed czekającą w najbliższym czasie inauguracją ligowych rozgrywek kadetek i młodziczek.Copyright © 2007-2020 POSiR Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: pless-intermedia