Siatkarki z POSiR-u rozpoczynają sezon2017-09-22, 19:24

UKS Centrum Pszczyna 2003 JW
Spośród zespołów UKS Centrum przy POSiR Pszczyna zgłoszonych do rozgrywek SZPS jako pierwsze w sezonie 2017/2018 zagrają młodziczki.

Cztery zespoły UKS Centrum przy POSiR Pszczyna zostały zgłoszone do siatkarskich rozgrywek o mistrzostwo Śląska. Jako pierwsze do gry przystąpią młodziczki.

W sezonie 2017/2018 drużyny UKS Centrum przy POSiR Pszczyna w rozgrywkach prowadzonych przez Śląski Związek Piłki Siatkowej w Katowicach będą występować w trzech kategoriach wiekowych: juniorki (1999 i młodsze), kadetki (2001 i młodsze) oraz młodziczki (2003 i młodsze).

W Śląskiej Lidze Młodziczek zagrają dwie drużyny z Pszczyny. Oprócz zespołu z rocznika 2003 prowadzonego przez trenerkę Joannę Wrzeszcz w rozgrywkach wezmą udział również dziewczęta z rocznika 2004 i młodsze, których trenerką jest Agnieszka Szczypka. Z racji tego, że dla młodszych dziewcząt jest to pierwszy sezon w rozgrywkach siatkówki sześcioosobowej, zespół ten rozpocznie rywalizację od II etapu. Podopieczne trenerki Joanny Wrzeszcz rozpoczną sezon najszybciej. W najbliższą sobotę zagrają w hali POSiR w Pszczynie z MCKiS Jaworzno II (godz. 10.00). Oprócz tej drużyny w I etapie pszczynianki rywalizować będą również z: trzema zespołami MOSM-u Tychy, dwoma UKS Sokół'43 Katowice oraz pierwszym zespołem MCKiS Jaworzno.

We wtorek (26 września) swój pierwszy mecz w ramach Śląskiej Ligi Kadetek rozegrają podopieczne trenerki Joanny Pyrek. Pszczynianki w hali POSiR w Pszczynie będą gościć MKS Czechowice-Dziedzice. Początek meczu wyznaczono na godzinę 17.30. Pozostałymi rywalami kadetek z Pszczyny są: UKS Trójka Mikołów (z którymi zagramy na wyjeździe już 28 września) i dwa zespoły MOSM-u Tychy.

Od wyjazdowego spotkania nowy sezon Śląskiej Ligi Juniorek rozpoczną z kolei najstarszy zespół UKS Centrum przy POSiR Pszczyna, którego trenerem jest Jarosław Płachno. Nasz zespół w czwartek (28 września) wyjedzie na mecz do Krzanowic z miejscowym UKS-em. W grupie zagramy również z: MKS-em Bielsko-Biała, Siłą Ustroń, Jedynką Rybnik i Victorią MOSiR Cieszyn.

Wszystkich sympatyków zapraszamy na trybuny i zachęcamy do dopingowania siatkarek z Pszczyny!
Copyright © 2007-2020 POSiR Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: pless-intermedia