Si Kalafo zwycięża pod siatką

8 października w hali POSiR po raz pierwszy został rozegrany Turniej Siatkówki Amatorskich Drużyn Mieszanych o Puchar Starosty Pszczyńskiego. Wśród drużyn z naszego powiatu najlepsza okazała się ekipa Si Kalafo, która dzięki lepszej różnicy małych punktów wyprzedziła nieProfesjonalnych.

W turnieju zagrało sześć drużyn, które rywalizowały systemem „każdy z każdym” na trzech boiskach równocześnie. Grano po 2 sety do 25, za zwycięstwo przyznawane były 2 punkty, za remis 1. Ostatecznie o zwycięstwie zadecydowała różnica małych punktów. Zarówno Si Kalafo jaki i nieProfesjonalni zgromadzili po 8 punktów za trzy zwycięstwa i dwa remisy, ale zespół dowodzony przez Piotra Filipczuka miał zdecydowanie lepszy stosunek małych punktów (240-188) od ekipy Cezarego Loszyńskiego (241-218). Na najniższym stopniu podium stanął Sabrina Team z kapitanem Leszkiem Zatorskim.

Si Kalafo zaczęli turniej od zwycięstwa nad Wczorajszymi, a nieProfesjonalni i Sabrina Team pierwsze dwa mecze zremisowali. W dodatku już w pierwszym spotkaniu pomiędzy tymi dwoma drużynami, kontuzji doznała Daniela Bielińska z nieProfesjonalnych, i do końca zawodów na parkiecie musiała występować Zuzanna Kajstura (zgodnie z regulaminem „w trakcie trwania meczu na boisku musi przebywać minimum jedna zawodniczka”).
Przed ostatnią kolejką jeszcze trzy drużyny miały szansę na zwycięstwo w imprezie. Warunkiem były wygrane nieProfesjonalnych z Siatoholikami i Sabriny z… Si Kalafo. O ile ci pierwsi zwyciężyli, to w drugim starciu padł remis, choć w pierwszym secie Sabrina Team triumfował 25-12!
Potem w ruch poszły… kalkulatory sędziowskie, które jednoznacznie wskazały zwycięzców. Po chwili wicestarosta pszczyński Damian Cieszewski i dyrektor POSiR Maciej Stieber mogli więc wręczyć dyplomy, puchary i nagrody indywidualne dla najlepszych drużyn i zawodników. Kończąc turniej Damian Cieszewski podziękował wszystkim uczestnikom za kilkugodzinną, sportową rywalizację, i ku uciesze amatorów siatkówki obiecał kontynuację imprezy w podobnej formule.

Turniej Siatkówki Amatorskich Drużyn Mieszanych o Puchar Starosty Pszczyńskiego – 8 października 2022, hala POSiR w Pszczynie
Klasyfikacja końcowa: 
1. Si Kalafo – 8 punktów (+52), 2. nieProfesjonalni – 8 punktów (+23), 3. Sabrina Team – 7 punktów, 4. Siatoholicy – 3 punkty (-17), 5. Untalented – 3 punkty (-58), 6. Wczorajsi – 1 punkt.
Najlepsza zawodniczka: Antonina Pękala (Si Kalafo)
Najlepszy zawodnik: Patryk Zomerlik (Sabrina Team)
MVP Turnieju: Piotr Filipczuk (Si Kalafo)
Si Kalafo: Piotr Filipczuk, Bartłomiej Piróg, Agata Płoskonka, Paweł Sykta, Łukasz Buczek, Mateusz Osowski, Antonina Pękala, Michał Ryba.
Organizatorem turnieju, który odbywał się pod patronatem Starosty Pszczyńskiego, był Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie.

Si Kalafo - zwycięzca turnieju siatkówki amatorów