Siatkarki z POSiR-u mistrzyniami Polski!

Wspaniały sukces odniosły siatkarki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna podczas odbywających się Kinder Joy of moving Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej rozgrywanych w Kołobrzegu. Maja Jędrysik i Maja Swadźba trenowane przez Agnieszkę Szczypkę zdobyły złoty medal i tytuł Mistrzyń Polski w kategorii U-11.

Siatkarki z Pszczyny awans na Mistrzostwa Polski do Kołobrzegu uzyskały dzięki zdobyciu tytułu Mistrzyń Śląska w siatkówce plażowej U-11. Wielki finał Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej w Kołobrzegu rozgrywany był z udziałem 228 drużyn z całej Polski. Zmagania były rozgrywane w trzech kategoriach wiekowych: U-11, U-12, U-13 z podziałem na dziewczęta i chłopców. Areną zmagań była kołobrzeska plaża nad Morzem Bałtyckim, na której wyznaczone zostały boiska do gry. W najmłodszej kategorii dziewcząt, w których występowały reprezentantki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna, zagrało w sumie 38 drużyn. Rywalizacja trwała trzy dni. Pierwszego rozgrywane były eliminacje do turnieju  głównego. Podopieczne trenerki Agnieszki Szczypki wygrały dwa mecze po 2:0 i wywalczyły awans do rywalizacji w turnieju głównym drugiego dnia zmagań.

Wyniki spotkań UKS Centrum przy POSiR Pszczyna – dzień pierwszy, eliminacje do turnieju głównego:
Kaniasiatka Gostyń 2-0
UKS Gminy Miękina 2-0

Drugiego dnia pszczynianki rozegrały cztery spotkania turnieju głównego. Wszystkie zakończyły zwycięstwami po 2:0 i dzięki fantastycznej grze awansowały do półfinału.
Wyniki spotkań UKS Centrum przy POSiR Pszczyna – dzień drugi:
Tarnovia Tarnowo Podgórne 2-0
MUKS Krótka Mysiadło 2-0
UKS SG Kożuchów 2-0
SPS Zbąszynek 2-0

Trzeciego dnia przyszedł czas na decydujące starcia. Najpierw w półfinale los skojarzył naszą drużynę ponownie z ekipą z Kożuchowa. I tym razem nasze Majki pokonały przeciwniczki uzyskując awans do meczu o 1. miejsce. W nim pszczynianki spotkały się z Janiną Sawczuk i Marią Rybak reprezentujące UKS Lesznowola. Po trzysetowej walce UKS Centrum przy POSiR Pszczyna wygrał 2:1 zdobywając dzięki temu tytuł Mistrza Polski!
Wyniki spotkań UKS Centrum przy POSiR Pszczyna – dzień trzeci:
Półfinał: UKS SG Kożuchów 2-0
FINAŁ: UKS Lesznowola 2-1

Złoty medal i tytuł Mistrzyń Polski wywalczony w Kołobrzegu przez Mają Jędrysik i Maję Swadźbę pod dowództwem trenerki Agnieszki Szczypki to niewątpliwie wspaniały sukces wszystkich trzech dziewczyn. Nasze siatkarki w całym sezonie kończyły udział w turniejach towarzyskich, w których występowały na podium, często nawet na 1. miejscu. Swoją postawą w całym sezonie, wykonaną pracą na treningach, zaangażowaniem w pełni zasłużyły na ten złoty medal, który wywalczyły w Kołobrzegu.

Przypomnijmy, że tydzień wcześniej rozgrywane były w Katowicach Mistrzostwa Polski w minisiatkówce. Nasze zawodniczki uplasowały się na 9. miejscu w gronie 48 drużyn.

Z siatkarkami UKS Centrum przy POSiR Pszczyna grają:
Rodzice
Zarząd Powiatu Pszczyńskiego z Barbarą Bandołą, Starostą Pszczyńską VI kadencji i Grzegorzem Wanotem, Starostą Pszczyńskim VII kadencji na czele oraz wszystkim Radnym Rady Powiatu Pszczyńskiego VI i VII kadencji
Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie z dyrektorem Maciejem Stieberem na czele
Gmina Pszczyna z Dariuszem Skrobolem na czele
MORiS Pszczyna z dyrektorem Sławomirem Kowalski na czele
Program „KLUB 2024”
„Klub100” UKS Centrum Pszczyna
Pszczyńska Fundacja Wspierania i Rozwoju Sportu.