Świetna passa siatkarek z POSiR-u na plaży2021-07-09, 12:29

Nadia i Justyna UKS centrum plażowa
Świetna passa siatkarek UKS Centrum przy POSiR Pszczyna w rozgrywkach siatkówki plażowej.

Bardzo dobrą passę kontynuują siatkarki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna na arenach plażowych. Podopieczne trenerki Agnieszki Szczypki znalazły się na podium prestiżowego turnieju w Kołobrzegu oraz awansowały do turnieju finałowego Mistrzostw Polski Młodziczek w Siatkówce Plażowej.

Przypomnijmy, że na początku czerwca siatkarki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna: Justyna Parko i Nadia Książkiewicz zdobyły srebrne medale podczas Mistrzostw Śląska Młodziczek w Siatkówce Plażowej. To zapoczątkowało dziewczynom wakacyjną przygodę z siatkówką plażową.

Zaraz po zakończeniu roku szkolnego obie siatkarki z Pszczyny wzięły udział w obozie Kadry Śląska w siatkówce plażowej. Kilkudniowe zgrupowanie odbyło się w Suchym Borze na Opolszczyźnie, a uczestniczyła w nim również klubowa trenerka zawodniczek Agnieszka Szczypka.

Zgrupowanie kadry było jednym z elementów przygotowawczych do rozgrywek o Mistrzostwo Polski. Pszczynianki zajmując 2. miejsce na Śląsku uzyskały przepustkę również do półfinału krajowego championatu. Ważnym punktem przygotowań był również udział młodych siatkarek z Pszczyny w XXI Młodzieżowym Pucharze Bałtyku, który początkiem lipca rozgrywany był w Kołobrzegu. W kategorii młodziczek na malowniczej arenie usytuowanej na plaży przy samym Morzu Bałtyckim rywalizowało w sumie 49 składów. W tym gronie Nadia Książkiewicz i Justyna Parko zajęły rewelacyjne 3. miejsce!

Kilka dni po zakończeniu rywalizacji nad Bałtykiem, pszczynianki wyjechały do Góry w województwie dolnośląskim, by wziąć udział w Półfinale Mistrzostw Polski Młodziczek w Siatkówce Plażowej. I tym razem udało się zrealizować cel, jakim uzyskanie promocji do finału Mistrzostw Polski.

Finałowe zawody w siatkówce plażowej zaplanowane są w terminie 20-23 lipca w Warszawie. Weźmie w nich udział 32 drużyny, 16 mistrzów poszczególnych województw oraz 16 najlepszych drużyn wyłonionych w półfinale spośród medalistów poszczególnych województw. Zanim do tego dojdzie, pszczynianki po raz drugi zameldują się na zgrupowaniu Kadry Śląski, które również odbędzie się w Suchym Borze i potrwa tydzień.

Niezmiernie dumni jesteśmy, że po raz drugi z rzędu w Finale Mistrzostw Polski Młodziczek w Siatkówce Plażowej zagrają siatkarki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna. W 2020 roku wystąpiły Martyna Witczak i Paulina Duda. W tym roku będą to Nadia Książkiewicz i Justyna Parko. Obie pary do finału doprowadziła trenerka Agnieszka Szczypka. Wielkie gratulacje dla dziewczyn i trenerki!!!

Udział UKS Centrum przy POSiR Pszczyna w Półfinale Mistrzostw Polski Młodziczek w Siatkówce Plażowej współfinansowany był ze środków Gminy Pszczyna.

Zdjecie nr 1: Świetna passa siatkarek z POSiR-u na plaży Zdjecie nr 2: Świetna passa siatkarek z POSiR-u na plaży Zdjecie nr 3: Świetna passa siatkarek z POSiR-u na plaży Zdjecie nr 4: Świetna passa siatkarek z POSiR-u na plaży Zdjecie nr 5: Świetna passa siatkarek z POSiR-u na plaży Zdjecie nr 6: Świetna passa siatkarek z POSiR-u na plaży Zdjecie nr 7: Świetna passa siatkarek z POSiR-u na plaży Zdjecie nr 8: Świetna passa siatkarek z POSiR-u na plaży Zdjecie nr 9: Świetna passa siatkarek z POSiR-u na plaży Zdjecie nr 10: Świetna passa siatkarek z POSiR-u na plaży Zdjecie nr 11: Świetna passa siatkarek z POSiR-u na plaży

Powrót do listy artykułów.
Grafika przedstawia herb powiatu pszczyńskiego