Pszczynianki na 7. miejscu w Polsce!2021-07-23, 14:02

Nadia i Justyna MP 2021
Ekipa UKS Centrum przy POSiR Pszczyna, podczas Mistrzostwach Polski Młodziczek w Siatkówce Plażowej: Justyna Parko, Agnieszka Szczypka (trenerka) i Nadia Książkiewicz.

Nadia Książkiewicz i Justyna Parko, siatkarki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna, zajęły 7. miejsce w Mistrzostwach Polski Młodziczek w Siatkówce Plażowej! W turnieju finałowym wzięły udział 32 pary.

Finały Mistrzostw Polski Młodziczek w Siatkówce Plażowej odbywały się w Warszawie. Zagrało w nich 16 mistrzów województw oraz 16 drużyn, które wyłonione zostały z turnieju półfinałowego. Żeby zagrać w turnieju półfinałowym trzeba było z kolei uplasować się na podium mistrzostw wojewódzkich. Zawodniczki z Pszczyny przepustkę na ten szczebel uzyskały dzięki zdobyciu wicemistrzostwa województwa śląskiego.

Finałowy turniej podopieczne trenerki Agnieszki Szczypki rozpoczęły od porażki 0:2 z zawodniczkami Sejneńskiej Akademii Siatkówki. Od drugiego meczu Nadia i Justyna rozpoczęły jednak passę zwycięskich spotkań. Kolejno pszczynianki wygrywały 2:0 z: SKF KS PBS Poznań, Prądniczanką Kraków, zaprzyjaźnionym duetem Dębowianki Dębowiec Zofia Habarta/Zuzanna Kowalska oraz Volley 34 Łódź, który dał awans do najlepszej "ósemki" finałów. Na tym etapie siatkarki z Pszczyny uległy parze MOS-u Wola Warszawa Zofia Jackiewicz/Maja Daca, które jak się później okazało zdobyły srebrne medale. Druga turniejowa porażka nie oznaczała jeszcze zakończenia zmagań, bo pozostawała walka o siódme miejsce. Podopieczne trenerki Agnieszki Szczypki wygrały 2:0 z Olimpią Jawor, więc powrót do Pszczyny upływał w znakomitych humorach.

Nadia Książkiewicz i Justyna Parko zajmując siódmą lokatę poprawiły osiągnięcie Martyny Witczak i Pauliny Dudy sprzed roku, kiedy to reprezentantki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna zajęły ósme miejsce w Polsce. Nadia Książkiewicz, Justyna Parko oraz trenerka Agnieszka Szczypka zasługują na wielkie słowa uznania i gratulacje!

Obie dziewczyny jak i wszystkie pozostały zawodniczki z roczników 2003-2007, które prowadzi Agnieszka Szczypka wykonały na piasku kawał dobrej roboty. Praca wykonywana praktycznie od maja na boiskach plażowych Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie przyniosła konkretne efekty wynikowe. Należy również dodać, że Nadia i Justyna brały udział w dwóch wakacyjnych obozach Kadry Śląska, gdzie szlifowały formę pod okiem trenera Przemysława Halapacza.

Wielkie brawa!!!
Powrót do listy artykułów.
Grafika przedstawia herb powiatu pszczyńskiego