Trzy dni badmintona

W dniach 6-8 grudnia hala Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie gościła uczestników XI Mikołajkowego Rodzinnego Turnieju Badmintona oraz Wojewódzkiego Finału Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Badmintonie Szkół Podstawowych.

W niedzielę 6 grudnia, już po raz jedenasty odbył się Mikołajkowy Rodzinny Turniej Badmintona. W zawodach wzięły udział 32 pary, a rywalizacja toczyła się w czterech kategoriach. Wśród „Amatorów raz do roku” najlepsi okazali się Daria i Dariusz Zimnol. W turnieju „Amatorów” zwyciężyła para Hubert i Harald Kajzer, a w „mastersach” Paweł i Krzysztof Mędrela. W kategorii „Nie rodzina” pierwsze miejsce zajęła drużyna Julia Pławecka/Łukasz Brudek. Szczegółowe wyniki znajdziecie w „plikach do pobrania”.

W poniedziałek rozegrany został turniej finałowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Badmintonie Szkół Podstawowych uczniów klas 1-6. Wśród dziewcząt i chłopców rywalizowały reprezentacje siedmiu szkół z całego województwa. W kategorii chłopców wygrała Szkoła Podstawowa nr 1 w Pilicy, a u dziewcząt triumfowała Szkoła Podstawowa nr 6 w Pszczynie (Olga Szwarnowiecka i Hanna Stachera, na co dzień zawodniczki UKS Plesbad).

Dzień później do rywalizacji przystąpili uczniowie klas 7-8 (po sześć szkół w obu kategoriach). Zawody zdominowane zostały przez pszczyńską SP 6 i badmintonistów UKS Plesbad. Wśród dziewcząt wygrały Natalia Witkowska i Zofia Kuboszek, a wśród chłopców Damian Zimnol i Błażej Furtok.