UKS: dobry początek

Zdjęcie z meczu siatkówki, logotyp UKS

W ubiegłą sobotę, w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie, zawodniczki UKS Centrum Pszczyna rozegrały pierwsze w tym roku spotkanie I Ligi Śląskiej Siatkówki Kobiet w którym podejmowały zespół AZS Częstochowa.

Mecz rozpoczął się od wyrównanej rywalizacji w pierwszym secie, a oba zespoły popełniały sporo błędów. Przy stanie 19:17 na zagrywkę powędrowała Karolina Pluta, a pszczynianki zdobyły trzy kolejne punkty i do końca kontrolowały wydarzenia na boisku. W drugiej odsłonie przewaga gospodyń była widoczna od samego początku, a set zakończył się po 17 minutach zwycięstwem zawodniczek Jarosława Płachno do 13. Podobnie było również w trzeciej partii, dobra zagrywka po stronie pszczynianek i ogromne problemy zawodniczek z Częstochowy przełożyły się na wynik. Ostatecznie trzy punkty zostały w Pszczynie, a UKS Centrum z 16 punktami na koncie plasuje się na 5. miejscu w ligowej tabeli.

UKS Centrum Pszczyna – AZS Częstochowa 3:0 (25:18, 25:13, 25:6)