UKS: Parko i Książkiewicz najlepsze w półfinałach

Sezon plażowy rozpoczął się na dobre, a młode zawodniczki UKS Centrum Pszczyna najwyraźniej lubią grać na piasku. W rozegranym w niedzielę Turnieju Półfinałowym Mistrzostw Śląska w Siatkówce Plażowej Kadetek, wzięło udział 17 par z ośmiu klubów, a rywalizacja toczyła się o awans do Turnieju Finałowego Mistrzostw Śląska, który w dniach 18-19 czerwca rozegrany zostanie… w Pszczynie.

Uczniowski Klub Sportowy Centrum Pszczyna reprezentowały trzy zespoły. Najwięcej powodów do radości mają niewątpliwie Justyna Parko i Nadia Książkiewicz, które w Pszczynie nie miały sobie równych. W finale pokonały zawodniczki KPKS Halemba i tym samym zwyciężyły w całym turnieju. Pozostałe dwie drużyny zakończyły zmagania na siódmym (Maria Buras i Marta Staszewska) i dziewiątym miejscu (Martyna Janas i Wiktoria Sojka). 

W czerwcowym Turnieju Finałowym Mistrzostw Śląska w Siatkówce Plażowej Kadetek zobaczymy 24 najlepsze pary z całego województwa, a walka toczyć się będzie o przepustkę do Turniejów o Mistrzostwo Polski. 

Parko/Książkiewicz na boisku plażowym

Półfinał Mistrzostw Śląska w Siatkówce Plażowej Kadetek, POSiR Pszczyna – 29 maja 2022
Klasyfikacja:
1. Parko Justyna/Książkiewicz Nadia, 2. Wilk Karolina/Semeniuk Roksana, 3. Wróbel Klaudia/Kalfas Maria, 4. Sosna Aleksandra/Okońska Nadia, 5. Kóska Agata/Błaszcz Marta, 6. Czułyt Karolina/Szprengel Weronika, 7-8. Buras Maria/Staszewska Marta, Gąstała Agnieszka/Dyduch Helena, 9-12.Wiśnicka Emilia/Jagielak Julia, Janas Martyna/Sojka Wiktoria, Wiewióra Angelika/Chashurina Ruslana, Kaleta Maja/Bielewicz Oliwia, 13-16. Fedorowicz Anna/Szudeja Marta, Drozd Patrycja/Twardoch Dagmara, Kacewicz Emma/Grabowska Izabela, Kowalska Julia/Czubak Małgorzata, 17. Niżewska Aleksandra/Gaweł Weronika