Współzawodnictwo: Czarków i Studzienice mistrzami Pszczyny

8 kwietnia w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozegrane zostały Mistrzostwa Pszczyny w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych (rocznik 2007/2008). Wśród dziewcząt wygrała szkoła z Czarkowa, a wśród chłopców – ze Studzienic.

Do rywalizacji wśród dziewcząt przystąpiły dwie szkoły – z Czarkowa i SP 6 z Pszczyny. Zagrały 2×10 minut, a zwycięsko wyszedł zespół z Czarkowa, wygrywając 5-0. Obie drużyny awansowały do zawodów rejonowych. Również o dwa miejsca premiowane awansem walczyli chłopcy, a w zawodach wzięły udział cztery szkoły: SP 4 i SP 6 z Pszczyny, a także Studzienice i Rudołtowice. Chłopcy grali systemem każdy z każdym raz po 12 minut, a bezkonkurencyjna okazała się szkoła ze Studzienic, wygrywając wszystkie trzy mecze. Drugie miejsce zajęła SP 6, trzecie SP Rudołtowice, a czwarte SP 4.

Wyniki chłopcy:
SP 4 Pszczyna – SP Rudołtowice 3-4, SP Studzienice – SP 6 Pszczyna 6-2, SP 4 – SP Studzienice 0-9, SP Rudołtowice – SP 6 0-9, SP 4 – SP 6 3-7, SP Rudołtowice – SP Studzienice 4-9.
SP Czarków (dziewczęta): Zofia Czerwionka, Martyna Gaj, Jagoda Widera, Oliwia Szromek, Aleksandra Gugółka, Małgorzata Kubis, Katarzyna Faruga, Liliana Faruga, Daria Pająk. Opiekun: Marek Kloc.
SP Studzienice (chłopcy): Jakub Komraus, Wiktor Kocek, Karol Łakota, Bogusław Stencel, Wojciech Starczewski, Jan Grzegorski, Szymon Grzegorski, Krystian Bobeł, Wojciech Mazur, Paweł Pniok. Opiekun: Michał Rom.