Współzawodnictwo: dziewczyny z „Chrobrego” wygrywają w rejonach

W piątek 7 czerwca na boiskach piaskowych Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie rozegrane zostały finały rejonowe Licealiady w Siatkówce Plażowej Dziewcząt i Chłopców. Wśród dziewcząt triumfowały reprezentantki I LO im. Bolesława Chrobrego – Justyna Parko i Maria Buras.

Pszczynianki, na co dzień występujące w UKS Centrum przy POSiR Pszczyna, pod opieką nauczycieli wf Artura Zemlaka i Janusza Mirka, z rezerwową Emilia Bindą, pokonały II Liceum Ogólnokształcące z Cieszyna 2-1. Wśród chłopców powiat pszczyński reprezentowali Michał Paszkowski, Michał Czarnecki i rezerwowy Jeremiasz Paździor z ZSO Pawłowice. Nie dali jednak rady zawodnikom Zespołu Szkół im. Władysława Szybińskiego w Cieszynie, przegrywając 0-2.

Piątkowe granie rozpoczęli chłopcy. Łukasz Krajewski, Maciej Czerny i rezerwowy Mikołaj Grzybek z Cieszyna nie dali szans pawłowicznom, wygrywając w setach 21-8 i 21-15. W pierwszej partii reprezentacja ZS im. W. Szybińskiego prowadziła od początku do końca. Nieco bardziej wyrównany był set drugi, w którym na początku minimalnie prowadził duet Paszkowski – Czarnecki. W połowie tej odsłony Krajewski i Czerny wyszli jednak na prowadzenie, które systematycznie powiększali i zasłużenie zwyciężyli. Ale nie ma się co dziwić – obaj na co dzień są zawodnikami Siatkarza Beskidu Skoczów, przed dwoma laty byli Mistrzami Śląska młodzików, a w zeszłym roku zajęli 13.miejsce w Mistrzostwach Polski. Będą więc głównymi faworytami finałów wojewódzkich Licealiady, które odbędą się w Dąbrowie Górniczej.

O wiele bardziej zacięta była rywalizacja u dziewcząt. Przeciwniczkami Justyny Parko, Marii Buras i Emilii Bindy były Julia Fuczyło, Zofia Habarta i rezerwowa Kamila Kubala z II LO w Cieszynie, które reprezentują również Dębowiankę Dębowiec. I to przyjezdne wygrały pierwszego seta 21-17. Drugi set również rozpoczął się od prowadzenia cieszynianek, ale potem zawodniczki Chrobrego systematycznie powiększały przewagę, a gdy przy stanie 9-4 na zagrywkę weszła Justyna Parko, to zdobyła 7 punktów z rzędu. Skończyło się na 21-7 i potrzebny był tie break. Znów lepiej zaczęły podopieczne Włodzimierza Habarty, które na zmianę stron schodziły przy wyniku 8-4. Potem pszczynianki systematycznie zaczęły odrabiać straty i zwyciężyły w trzeciej odsłonie 15-13, a w meczu 2-1 i również pojadą na finał wojewódzki do Dąbrowy Górniczej.