Współzawodnictwo: grali nad siatką

W poniedziałek (24.02) i wtorek (25.02), w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Pszczyńskiego w Siatkówce w ramach współzawodnictwa szkół ponadpodstawowych.

W poniedziałek o miano najlepszej drużyny siatkarskiej w powiecie rywalizowały dziewczyny. Pięć drużyn zagrało systemem „każdy z każdym”, a bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki z III LO w Pszczynie, które wygrały wszystkie cztery mecze, nie tracąc w nich seta. Drugie miejsce zajęła reprezentacja LO im. Bolesława Chrobrego, która musiała uznać wyższość jedynie swoich koleżanek z III LO. Na najniższym stopniu podium stanęły dziewczyny z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie.

Wyniki – dziewczyny:
LO Gilowice – LO Chrobry 0-2, III LO – ZSO Pawłowice 2-0, PZS 2 – LO Gilowice 2-0, LO Chrobry – III LO 0-2, ZSO Pawłowice – PZS 2 1-2, LO Chrobry – ZSO Pawłowice 2-0, III LO – LO Gilowice 2-0, PZS 2 – LO Chrobry 0-2, ZSO Pawłowice – LO Gilowice 1-2, III LO – PZS 2 2-0.

Klasyfikacja końcowa:
1. III LO Pszczyna, 2. LO Chrobry Pszczyna, 3. PZS 2 Pszczyna, 4. LO Gilowice, 5. ZSO Pawłowice.

Wśród chłopców do turnieju przystąpiło siedem drużyn, które podzielone zostały na dwie grupy eliminacyjne. W pierwszej – trzyzespołowej – triumfowali zawodnicy z PZS nr 1 w Pszczynie, wygrywając oba spotkania. Drugie miejsce zajęło LO im. Bolesława Chrobrego, a trzecie ZSZiO w Woli. Grupę drugą (cztery drużyny) z kompletem zwycięstw zakończył PZS nr 2 w Pszczynie, przed III LO w Pszczynie. Po eliminacjach z turniejem pożegnały się ZSO Pawłowice i LO Gilowice.

W półfinałach nie było niespodzianek – PZS nr 2 pokonał LO Chrobry 2-0, a PZS 1 zwyciężył III LO 2-1. W meczu o trzecie miejsce III LO pokonało LO Chrobry 2-1, a finałowe spotkanie dostarczyło wielu emocji. Pierwszego seta wygrała popularna „Samochodówka” 25-21. W drugiej partii role się odwróciły, a set zakończył się zwycięstwem reprezentacji „Rolniczoka” (21-9) i o wszystkim rozstrzygnął tie break. Mniej więcej do jego połowy seta, wynik oscylował wokół remisu, ale ostatecznie więcej zimnej krwi zachowali podopieczni Joanny Wrzeszcz i Anny Kozińskiej i po wygranej 15-11 cieszyli się z wygranej nad nieco zmęczonymi trzysetowym półfinałem wychowankami Wojciecha Magulskiego.

Wyniki – chłopcy:
Grupa A: LO Chrobry – ZSZiO Wola 2-0, LO Chrobry – PZS 1 1-2, PZS 1 – ZSZiO Wola 2-0.
Grupa B: III LO – PZS 2 0-2, ZSO Pawłowice – LO Gilowice2-1, III LO – ZSO Pawłowice 2-0, PZS 2 – LO Gilowice 2-0, III LO – LO Gilowice 2-1, PZS 2 – ZSO Pawłowice 2-0.
Półfinały: PZS 2 – LO Chrobry 2-0 (25-8, 26-24), PZS 1 – III LO 2-1 (25-17, 21-25, 25-11)
Mecz o 3.miejsce: III LO – LO Chrobry 2-0 (25-17, 25-22)
Finał: PZS 2 – PZS 1 2-1 (21-25, 25-9, 15-11).

1. PZS 2 Pszczyna, 2. PZS 1 Pszczyna, 3. III LO Pszczyna, 4. LO Chrobry Pszczyna, 5-7 ZSO Pawłowice, ZSZiO Wola, LO Gilowice.

Aktualną klasyfikację współzawodnictwa znajdziecie TUTAJ.