Współzawodnictwo: LO Chrobry i PZS 1 najlepsi na plaży

1 czerwca na boiskach piaskowych naszego Ośrodka rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu Pszczyńskiego w Siatkówce Plażowej Dziewcząt i Chłopców Szkół Ponadpodstawowych. Zwycięzcami zostały pary Hanna Szczotka/Sonia Kania (LO Chrobry) i Marcin Rosiński/Dorian Wojciech (PZS 1).

Do mistrzostw zgłosiło się 5 drużyn dziewcząt (po dwie z I LO im. Bolesława Chrobrego i III LO oraz jedna z PZS 1) i 9 chłopców (po dwie z I LO i III LO, PZS 2 i ZSO Pawłowice i jedna z PZS 1). Dziewczęta grały systemem każdy z każdym, a chłopcy zostali podzieleni na 3 grupy po 3 zespoły, z których do grupy mistrzowskiej awansowali zwycięzcy grup. Grano po jednym secie do 21 punktów.

Wśród dziewcząt walka o najwyższe pozycje rozstrzygnęła się pomiędzy trzema parami: I LO „A” (Hanna Szczotok/Sonia Kania), III LO „A” (Karolina Pluta/Miłochna Latko) i I LO „B” (Anna Duda/Natalia Kwaśny). Wszystkie te drużyny wygrały po 3 z czterech meczów, a o ostatecznej kolejności zadecydowały wyniki bezpośrednich gier. Na czwartym miejscu uplasowało się III LO „B”, a na piątym PZS 1.

W eliminacjach chłopców grupę A zdominowali późniejsi triumfatorzy – Marcin Rosiński i Dorian Wojciech z popularnej „Samochodówki”, którzy nie dali szans rywalom z III LO „B” (21-5) i I LO „A” (21-6). W grupie B dwa pewne zwycięstwa odniósł pierwszy zespół ZSO Pawłowice (Michał Paszkowski/Hubert Paździor i rezerwowy Maksymilian Tyrna) – 21-10 z PZS 2 „A” i 21-13 z III LO „A”, a w grupie C o awansie drugiej drużyny z Pawłowic (Robert Kamiński/Łukasz Pietrzyk i rezerwowy Jonatan Rek) zadecydował najlepszy bilans małych punktów (podobnie jak I LO „B” i PZS 2 „B” wygrali jeden mecz i jeden przegrali).

Zwycięzcy turnieju plażówki
Zwycięzcy turnieju plażówki

W pierwszym meczu rundy finałowej spotkali się dwaj główni faworyci zawodów – pary Rosiński/Wojciech (PZS 1 Pszczyna) i Paszkowski/Paździor (ZSO Pawłowice „A”). Oglądaliśmy siatkówkę na bardzo dobrym poziomie, prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, ale ostatecznie pszczynianie okazali się bardziej odporni psychicznie, wygrywając 21-17. W drugim spotkaniu Paszkowski z Paździorem niespodziewanie przegrali ze szkolnymi kolegami z drugiego zespołu 17-21 i o mistrzostwie zadecydowało ostatnie starcie. Duet z „Samochodówki” pewnie pokonał ZSO Pawłowice „B” 21-12 i z kompletem zwycięstw został najlepszą ekipą w powiecie pszczyńskim.

Organizatorami byli Agnieszka Szczypka-Wojciech i Artur Zemlak z I LO im. Bolesława Chrobrego, a z sędziowaniem świetnie poradziły sobie uczennice tej szkoły, a jednocześnie siatkarki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna – Justyna Parko, Maria Buras i Martyna Janas.

Klasyfikacja końcowa – dziewczęta: 1.I LO Chrobry „A”, 2. III LO Pszczyna „A”, 3. I LO Chrobry „B”, 4. III LO Pszczyna „B”, 5. PZS 1 Pszczyna.

Klasyfikacja końcowa – chłopcy: 1. PZS 1 Pszczyna, 2. ZSO Pawłowice „B”, 3. ZSO Pawłowice „B”, 4-6. I LO Chrobry „B”, PZS 2 Pszczyna „A”, I LO Chrobry „A”, 7-9. PZS 2 Pszczyna „B”, III LO Pszczyna „A”, III LO Pszczyna „B”.