Współzawodnictwo – 6-stki piłkarskie chłopców

Zmiana warty, czyli (nie)zaskakujące wyniki rozgrywek grup A i B w piłce nożnej sześcioosobowej.

Od tego roku rozgrywki w piłce nożnej rozgrywane są w formie szóstek piłkarskich. Do dzisiejszej rywalizacji na ORLIKu Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji przystąpiły drużyny z grup A i B a mecze grano 2×15 minut. Najpierw swoje mecze rozegrały reprezentacje szkół z grupy B, w której pszczyński Ekonomik przegrał z Pawłowicami i Wolą. Między tymi dwiema drużynami rozstrzygnęła się sprawa bezpośredniego awansu do finału powiatowego. Gracze z Woli po zdobyciu w pierwszej połowie 3 goli umiejętnie bronili dostępu do własnej bramki. Pawłowiczanie w drugiej połowie podkręcili tempo ale razili nieskutecznością. Z trudem zdołali dwukrotnie pokonać bramkarza wolan ale na wyrównującą bramkę już zabrakło czasu. Jednak mimo tej porażki piłkarze z Pawłowic zachowują cień szansy na awans do finału. W grupie A ton meczom nadawali piłkarze z liceum Chrobrego. Pewnie, w dobrym stylu a zarazem skutecznie dyktowali warunki gry swoim rywalom. Najpierw zanotowali wysoką wygraną z piłkarzami „rolniczoka” ( mistrzem ubiegłego roku) a w drugim meczu wyrzucili za burtę mistrzostw licealistów ” z trójki”, którzy po pewnej wygranej z „rolniczokiem” mieli duże szanse na awans do powiatowego finału.

Pełny skład finalistów powiatowego finału poznamy 17 kwietnia. Wtedy zagra grupa C (LO Gilowice, PZS 1 i ZSZ przy Zakładzie Poprawczym), której organizatorem jest Grzegorz Cudek z LO Gilowice a mecze odbędą się na ORLIKu w Miedżnej. Finał powiatowy planowany jest na 19 lub 20 kwietnia na ORLIKu przy Powiatowym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Pszczynie. Zawody prowadził Mariusz Maławy.