Siatkarki z POSiR-u wygrywają w rozgrywkach szkolnych2018-03-29, 19:16

SP 18 Pszczyna minisiatkówka

fot. FB/SP 18

Reprezentacja SP 18 Pszczyna wygrywał finał rejonu pszczyńsko-cieszyńskiego i awansowała do półfinału wojewódzkiego.

Siatkarki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna sukcesy odnoszą również w rozgrywkach szkolnych! Do półfinałów wojewódzkich w siatkówce i minisiatkówce awansowały dwie pszczyńskie szkoły!

W hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie rozegrane zostały mecze finałowe na szczeblu rejonu pszczyńsko-cieszyńskiego w minisiatkówce oraz siatkówce dziewcząt i chłopców w ramach Wojewódzkich Igrzysk Dzieci i Młodzieży.

W rywalizacji szkół podstawowych (składy czteroosobowe) dziewcząt zagrały uczennice SP 18 z Pszczyny, które wcześniej zdobyły Mistrzostwo Powiatu Pszczyńskiego, z reprezentantkami SP Dębowiec, Mistrzyniami Powiatu Cieszyńskiego. Pszczynianki wygrały to spotkanie 2:1 i awansowały do półfinału wojewódzkiego.

Również zwycięstwem 2:1 zakończył się mecz gimnazjalistek z Pszczyny. Reprezentacja SP 1 Pszczyna z oddziałami gimnazjalnymi wygrała z rywalkami z Cieszyna i również awansowała do półfinału wojewódzkiego. Gimnazjalistki powtórzyły więc wyczyn z zeszłego roku, kiedy także zagrały w półfinale wojewódzkim.

Sukcesy pszczyńskich szkół cieszą nas tym bardziej, że składy obu reprezentacji oparte były w 100% na zawodniczkach trenujących w Szkółce Siatkówki Dziewcząt prowadzonej przez Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie oraz Uczniowski Klub Sportowy "Centrum". Jest dla nas powód do dumy, że nasze siatkarki potrafią osiągać znaczące sukcesy również na poziomie szkolnym.

Oprócz meczów dziewcząt, w tym samym dniu rozegrane zostały również mecze chłopców. W tym przypadku jednak górą byli przedstawiciele powiatu cieszyńskiego. SP Drogomyśl wygrał z SP Pawłowice w finale rejonowym Igrzysk Dzieci, zaś SP 3 Pszczyna z oddziałami gimnazjalnymi w finale Igrzysk Młodzieży uległa 0:2 reprezentacji SP 2 z Cieszyna.

Zdjecie nr 1: Siatkarki z POSiR-u wygrywają w rozgrywkach szkolnych Zdjecie nr 2: Siatkarki z POSiR-u wygrywają w rozgrywkach szkolnych Zdjecie nr 3: Siatkarki z POSiR-u wygrywają w rozgrywkach szkolnych Zdjecie nr 4: Siatkarki z POSiR-u wygrywają w rozgrywkach szkolnych Zdjecie nr 5: Siatkarki z POSiR-u wygrywają w rozgrywkach szkolnych Zdjecie nr 6: Siatkarki z POSiR-u wygrywają w rozgrywkach szkolnych Zdjecie nr 7: Siatkarki z POSiR-u wygrywają w rozgrywkach szkolnych Zdjecie nr 8: Siatkarki z POSiR-u wygrywają w rozgrywkach szkolnych
fot. POSiR Pszczyna
Powrót do listy artykułów.
Grafika przedstawia herb powiatu pszczyńskiego