XI Nordic Walking za nami

W słoneczne sobotnie przedpołudnie 11 maja ponad 100 osób przemaszerowało ponad 11-kilometrową trasą w 11 edycji Nordic Walking wokół Zbiornika Łąckiego, którego organizatorem jest Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie oraz Koło Turystyczne „Dreptej” przy Szkole Podstawowej nr 1 w Pszczynie we współpracy z Powiatem Pszczyńskim.

Rozgrzewkę na parkingu przed Ośrodkiem Sportów Wodnych w Łące poprowadziły instruktorki Magdalena Kocima i Alicja Chrapkiewicz, a wcześniej wszystkich uczestników powitali członek Zarządu Powiatu Damian Cieszewski i dyrektor SP nr 1 w Pszczynie, jeden z inicjatorów wydarzenia Witold Wiktorczyk. Potem amatorzy nordic walkingu (uczestniczyły w nim całe rodziny – dzieci, dorośli i seniorzy, a najmłodszy uczestnik miał 2 lata!) ruszyli w trasę, która wiodła przez koronę zapory, Porębę, Brzeźce i Wisłę Wielką.

Tradycyjnie zaplanowane zostały dwa krótkie przystanki na odpoczynek i posiłek (pierwszy w Porębie, drugi w Brzeźcach nad Pszczynką), podczas których instruktorki przeprowadziły pokazy prawidłowych technik chodzenia z kijkami. Po ponad trzygodzinnym marszu wszyscy amatorzy aktywnego wypoczynku zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do Ośrodka Sportów Wodnych. Na mecie każdy z uczestników odebrał pamiątkowy medal i certyfikat ukończenia, które wręczali Damian Cieszewski, Witold Wiktorczyk oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Pszczynie Sławomir Kowalski. A na zakończenie czekały oczywiście kiełbaski z grilla. 

Organizatorami XI Marszu Nordic Walking wokół Zbiornika Łąckiego byli Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie oraz Koło Turystyczne „Dreptej” przy Szkole Podstawowej nr 1 w Pszczynie przy współpracy z Powiatem Pszczyńskim. Za pomoc w organizacji imprezy serdecznie dziękujemy policjantom Komendy Powiatowej Policji z Pszczyny, strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej z Pszczyny oraz Miejskiemu Ośrodkowi Rekreacji i Sportu w Pszczynie.