ATS Jakub najlepszy wśród oldbojów

Piłkarze ATS Jakub Pszczyna okazali się najlepsi w jubileuszowym, X Turnieju Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Starosty Pszczyńskiego, który 30 lipca odbył się na boisku „Orlik” przy POSiR. To już piąty triumf popularnych „Jakubów” w tej imprezie.
Emocje były do samego końca, bo przed ostatnią kolejką aż cztery drużyny miały szansę na zwycięstwo. Ostatecznie to Szymon Miczek i spółka wygrali cztery z pięciu spotkań i zgromadzili 12 punktów. To najlepszy prezent, jaki mogli sobie sprawić zawodnicy ATS Jakub z okazji 25-lecia istnienia. Kolejne trzy drużyny zdobyły po 9 punktów, ale w „małej tabeli” najlepszy okazał się Termex przed Ełką Team, natomiast tuż za podium uplasował się Orlik Miedźna. Z kolei Team Piasek dzięki wysokiej wygranej w ostatnim meczu z Relaksem wyprzedził swoich przeciwników i zajął piąte miejsce.

W turnieju zagrało 6 drużyn z powiatu pszczyńskiego, które walczyły systemem „każdy z każdym”. W pierwszej serii gier wszystkie trzy spotkania kończyły się wynikiem 2-0. Orlik Miedźna  w meczu otwarcia wygrał z Teamem Piasek, a pierwsze trafienie było samobójcze po rzucie rożnym Szymona Głąba. ATS Jakub pokonał Relaks, Termex zwyciężył Ełkę Team, i jak się potem okazało, dzięki tej wygranej wyprzedził drużynę Tomasza Kroczka. W drugiej kolejce „Jakuby” pewnie pokonały zespół z Piasku 4-1, Ełka po wyrównanym meczu wygrała z Orlikiem Miedźna 2-1 (o zwycięstwie zadecydował gol Łukasza Osemlaka w „okienko”), a Relaks niespodziewanie wygrał z Termexem 3-1. Potem Ełka zwyciężyła Team Piasek 3-2, chociaż to drużyna Grzegorza Ryguły objęła prowadzenie po trafieniu Janusza Zdunka. Orlik Miedźna po dwóch golach Marka Krzystolika wygrał z Relaksem 2-0, a ATS Jakub nadspodziewanie łatwo rozprawił się z Termexem, triumfując 3-0.

W przedostatniej serii Ełka Team w derbach pszczyńskiego Starego Miasta pokonał Relaks 4-0, a na brak emocji nie mogliśmy narzekać w meczu ATS-u Jakub z Orlikiem. Ci pierwsi prowadzili po bramce Artura Bryły, ale potem klasycznym hat trickiem popisał się Marek Krzystolik. W końcówce jeszcze Szymon Przybyłka zdobył kontaktowego gola, lecz na wyrównanie zabrakło czasu i ekipa z Miedźnej wygrała 3-2. Termex wygrał natomiast z Piaskiem 3-2 i te wyniki sprawiły, że w ostatnich spotkaniach nie było meczów o przysłowiową pietruszkę. „Jakuby” wyciągnęły wnioski z wcześniejszej porażki i po golach Szymona Przybyłki i Grzegorza Kijonki wygrały z Ełką Team 2-0. W kolejnym spotkaniu Orlik Miedźna grał z Termexem, i w razie zwycięstwa to Orlik stanąłby na najwyższym stopniu podium. Jednak „Termexy” wzniosły się na wyżyny, zwyciężając aż 4-0 (bramki zdobyli Adrian Nokel, Arkadiusz Żupa, Wojciech Pojda pięknym uderzeniem pod poprzeczkę i Michał Pisarek), dzięki czemu zajęły drugie miejsce. Natomiast w ostatnim meczu pierwsze punkty zdobył Team Piasek, który pokonał Relaks 6-2 i dzięki temu zajął piąte miejsce.

Ale to nie był koniec emocji, bowiem Łukasz Osemlak i Marek Krzystolik mieli na koncie po 5 goli i czekała nas jeszcze bezpośrednia rywalizacja o tytuł króla strzelców. Do bramki wszedł najlepszy golkiper imprezy Łukasz Szweda, i dopiero w trzeciej serii rzutów karnych dał się zaskoczyć, a skuteczniejszym egzekutorem był piłkarz z Miedźnej. Chwilę potem wicestarosta pszczyński Damian Cieszewski wraz z dyrektorem POSiR-u Maciejem Stieberem wręczyli najlepszym drużynom i zawodnikom puchary, dyplomy i nagrody indywidualne. – Dziękuję, że znaleźliście czas, żeby spędzić razem te kilka godzin podczas fajnej, sportowej rywalizacji – podsumował kończąc jubileuszowe zmagania wicestarosta Cieszewski. Organizatorem turnieju, który odbywał się pod patronatem Starosty Pszczyńskiego, był Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie.
Szczegółowe wyniki znajdziecie w plikach „do pobrania”.

X Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Pszczyńskiego, boisko „Orlik” przy POSiR Pszczyna, 30 lipca 2023
Klasyfikacja końcowa: 1. ATS Jakub Pszczyna, 2. Termex Pszczyna, 3. Ełka Team Pszczyna, 4. Orlik Miedźna, 5. Team Piasek, 6. Relaks Pszczyna.
Najlepszy strzelec: Marek Krzystolik (Orlik Miedźna)
Najlepszy bramkarz: Łukasz Szweda (ATS Jakub Pszczyna)
Najlepszy zawodnik: Wojciech Pojda (Termex Pszczyna)
Najstarszy zawodnik: Krzysztof Osemlak (Ełka Team Pszczyna)
ATS Jakub Pszczyna: Łukasz Szweda, Borys Salamon, Krzysztof Folek, Aleksander Kędzior, Artur Bryła, Grzegorz Kijonka, Paweł Wanke, Krzysztof Szwedo, Szymon Przybyłka, Szymon Miczek.
Termex Pszczyna: Rafał Danel, Arkadiusz Żupa, Wojcech Pojda, Mateusz Gazda, Piotr Piętka, Michał Pisarek, Szymon Szmuk, Mateusz Kur, Adrian Nokel, Michał Świerkot.
Ełka Team Pszczyna: Dominik Kościelny, Tomasz Kroczek, Maciej Majewski, Sebastian Krawczyk, Łukasz Mika, Łukasz Osemlak, Mariusz Rydzko, Krzysztof Osemlak, Michał Grzegorz. 
Orlik Miedźna: Marcin Nachlik, Damian Moroń, Szymon Głąb, Łukasz Sajdok, Marek Krzystolik, Bronisław Nachlik, Janusz Stalmach, Adam Waloszek, Łukasz Przewoźnik.
Team Piasek: Tomasz Spika, Grzegorz Ryguła, Przemysław Cygan, Janusz Zdunek, Adam Złotek, Grzegorz Binda, Sławomir Witek, Mariusz Buras.
Relaks Pszczyna: Adrian Chrobaszczyk, Adrian Kędzior, Marek Wacławczyk, Paweł Worona, Bartosz Poczkajski, Paweł Przystał, Grzegorz Janosz.

Pliki do pobrania
X Turniej Oldbojów – wyniki.pdf