KMPP: mistrzowie z trzech klubów

KEJBI Pawłowice w najmłodszej kategorii skrzatów, MKS Iskra Pszczyna wśród żaków i GKS Krupiński Suszec w orlikach – to zwycięzcy tegorocznych XIV Klubowych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego w Piłce Nożnej o Puchar Firmy Ziobro S.C. Turniej finałowy odbył się w upalną niedzielę 10 września na boisku piłkarskim naszego Orlika.

Tak się złożyło, że akurat wtedy obchodzony jest Dzień Piłkarza, który upamiętnia zdobycie złotych medali olimpijskich w 1972 roku. Wówczas w finale turnieju olimpijskiego w Monachium reprezentacja Polski pokonała Węgrów 2-1.

Natomiast do turnieju finałowego XIV Klubowych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego w Piłce Nożnej o Puchar Firmy Ziobro S.C. awansowało 12 drużyn w trzech kategoriach wiekowych – skrzatów U7, żaków U 8/U9 i orlików U10/U11, które o prawo gry wśród najlepszych walczyły podczas zeszłego weekendu. Podobnie jak w eliminacjach, mecze w finałach trwały po 12 minut bez zmian stron w każdej kategorii.

Finałowe granie rozpoczęliśmy od najmłodszej kategorii, czyli skrzatów U7. Sześciolatki zagrały w naszych mistrzostwach po raz pierwszy, grano na dwóch boiskach równocześnie (w poprzek Orlika, na małe bramki, po 4 zawodników w polu bez bramkarza). Rywalizacja była jednak bardzo zacięta, a w meczach padło mnóstwo goli. Ostatecznie komplet punktów wywalczyło KEJBI Pawłowice, które w decydującym meczu pokonało pszczyńską Iskrę 2-1. Pszczynianie byli drudzy po wygranych ze Zniczem Jankowice i Pniówkiem Pawłowice, a trzecie miejsce zajął Znicz dzięki lepszemu bilansowi bramek z Pniówkiem (w bezpośrednim meczu był remis).

Wśród żaków (U8/U9) wysokie zwycięstwa w dwóch pierwszych spotkaniach odniosły zespoły Krupińskiego Suszec i Iskry (po 5-0, odpowiednio z UMKS Ruły United i KEJBI Pawłowice). W bezpośrednim starciu między tymi drużynami był remis, ale Krupiński przegrał z KEJBI i to szkółka piłkarska z Pawłowic zajęła drugie miejsce. Triumfowała Iskra – podopieczni Daniela Czwioroka zdobyli 7 punktów.

Jako ostatni na boisko wyszli najstarsi zawodnicy, czyli orliki (U10/U11). I już na początek doszło do konfrontacji, która jak się potem okazało, zadecydowała o tytule mistrzowskim. Krupiński Suszec pokonał Iskrę Pszczyna 3-1, a podopieczni Jarosława Warzechy w eliminacjach i finałach nie mieli sobie równych, notując komplet zwycięstw. Druga była Iskra – zespół Pawła Zjawińskiego w meczu decydującym o drugim miejscu pokonał triumfatorów sprzed roku – KEJBI Pawłowice. Drużyna Krzysztofa Bodzionego tym razem stanęła na najniższym stopniu podium, a czwartą pozycję zajął LKS Wisła Wielka. 

Wszystkie zespoły, które zagrały w niedzielnych finałach, nagrodzone zostały sprzętem sportowym, a najlepsze otrzymały również puchary i medale. Tradycyjnie statuetki i nagrody indywidualne trafiły też do rąk najlepszych zawodników. Nagrody wręczali dyrektor POSiR Maciej Stieber, przedstawiciel firmy Ziobro S. C. Jan Kurczyna oraz sędzia główny Bartosz Widera.
Organizatorem był Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie, a sponsorem głównym Firma Ziobro S.C.

XIV Klubowe Mistrzostwa Powiatu Pszczyńskiego w Piłce Nożnej o Puchar Firmy Ziobro S.C. – Turniej finałowy, boisko Orlik POSiR Pszczyna, 10 września 2023
Kategoria Skrzaty U7
(2017 i młodsi): MKS Iskra Pszczyna – Znicz Jankowice 6-4, Pniówek Pawłowice – KEJBI Pawłowice 2-9, Iskra – KEJBI 1-2, Znicz – Pniówek 3-3, Iskra – Pniówek 4-0, KEJBI – Znicz 6-2.
Klasyfikacja końcowa: 1. KEJBI Pawłowice, 2. MKS Iskra Pszczyna, 3. Znicz Jankowice, 4. Pniówek Pawłowice.
Wyróżnienia: Patryk Mańka (KEJBI Pawłowice), Jan Francuz (Iskra Pszczyna), Igor Kwiecień (Pniówek Pawłowice), Dominik Grzechnik (Znicz Jankowice).

Kategoria Żaki U8/U9 
(2015-2016): Krupiński Suszec -UMKS Ruły United 5-0, MKS Iskra Pszczyna – KEJBI Pawłowice 5-0, Krupinski – KEJBI 0-1, Iskra – UMKS 4-0, Krupiński – Iskra 1-1, KEJBI – UMKS 3-0.
Klasyfikacja końcowa: 1. MKS Iskra Pszczyna, 2. KEJBI Pawłowice, 3. Krupiński Suszec, 4. UNKS Ruły United.
Król strzelców: Dominik Nycz (Krupiński Suszec)
Najlepszy bramkarz: Leon Mikołajec (Krupiński Suszec)
Najlepszy zawodnik: Filip Szwed (Iskra Pszczyna)

Kategoria Orliki U10/11 (2013/2014): MKS Iskra Pszczyna – Krupiński Suszec 1-3, KEJBI Pawłowice – LKS Wisła Wielka 2-1, Iskra – LKS Wisła Wielka 2-0, KEJBI – Krupiński 0-2, Iskra – KEJBI 2-1, LKS Wisła Wielka – Krupiński 0-3.
Klasyfikacja końcowa: 1. Krupiński Suszec, 2. MKS Iskra Pszczyna, 3. KEJBI Pawłowice, 4. LKS Wisła Wielka.
Król strzelców: Kacper Ostolski (Iskra Pszczyna)
Najlepszy bramkarz: Michał Szymoszek (KEJBI Pawłowice)
Najlepszy zawodnik: Tymon Nycz (Krupiński Suszec)