Panie zagrały na piasku

W ostatnią niedzielę maja na boiskach plażowych Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie został rozegrany inauguracyjny turniej w ramach IX Otwartych Mistrzostwach Śląska w Siatkówce Plażowej Kobiet. O pierwsze punkty w rankingu walczyło 12 par.

Przez kilka godzin, przy pięknej słonecznej pogodzie panie rywalizowały na trzech boiskach. Natomiast nagrody zostały wręczone już podczas ulewy, która w sobotnie popołudnie nadciągnęła nad Pszczynę… Wygrała para Aleksandra Nowosielska/Anna Olchawa, która w finale pokonała Sandrę Kurczynę i Magdalenę Michalec z MKS-u Czechowice-Dziedzice. Na miejscach 5-6 sklasyfikowane zostały pszczynianki Justyna Parko i Nadia Książkiewicz, a także Karolina Pluta w parze z Roksaną Semeniuk z SARI Żory, a tuż za nimi uplasowały się Marta Szajer-Widawska z Marią Buras. Warto także odnotować debiut najmłodszych reprezentantek UKS Centrum przy POSiR Pszczyna – Poli Książkiewicz i Leny Baron.

Przed siatkarkami plażowymi jeszcze sześć turniejów z cyklu Otwartych Mistrzostw Śląska. Najbliższy odbędzie się 1 czerwca na boiskach Gminnego Ośrodka Sportu w Suszcu, a kolejne w Bielsku-Białej, Knurowie, Cieszynie i Rudzińcu. Turniej finałowy w kategoriach kobiet, mężczyzn i mikstów zaplanowano na 10-11 sierpnia w Koszęcinie.

IX Otwarte Mistrzostwa Śląska w Siatkówce Plażowej Kobiet – 26 maja 2024, boiska plażowe POSiR Pszczyna
Czołówka klasyfikacji: 1. Aleksandra Nowosielska/Anna Olchawa, 2. Sandra Kurczyna/Magdalena Michalec, 3. Patrycja Bubak-Gamza/Natalia Płudowska-Karoń, 4. Oliwia Łabuda/Karolina Nowak, 5-6. Karolina Pluta/Roksana Semeniuk, Justyna Parko/Natalia Książkiewicz.