Kwiecień w wykonaniu siatkarek z POSiR-u

Kolejny miesiąc siatkarskich emocji za nami. W kwietniu swoje rozgrywki zakończyły młodziczki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna występujące w Śląskiej Lidze Młodziczek. Rywalizacja w minisiatkówce Kinder+Sport trwa w najlepsze.

MŁODZICZKI

Zawodniczki trenera Jarosława Płachno zakończyły sezon turniejami w Żorach i Katowicach. W obu doznały dwóch porażek – w Żorach z MUKS Michałkowice 0-2 (21-25, 14-25) i z gospodyniami MUKS Sari również 0-2 (24-26, 11-25). W Katowicach pszczynianki także dwukrotnie uległy po 0-2 – z Gumisiami Pyskowice (10-25, 14-25) i UKS Żródełko Katowice (16-25, 20-25).

Ostatni etap rozgrywek mocno rozciągnął się w czasie. Miał się rozpocząć w drugiej połowie stycznia, a zaczął się 13 marca… Odwoływane turnieje i rozgrywanie ich w późniejszym terminie wpłynęło na brak stabilizacji składu. Ostatecznie młodziczki zakończyły rozgrywki na 18.miejscu w gronie 51 drużyn.

Podsumowując – dziewczyny zaliczyły dwa super etapy (2 i 3), kiedy wywalczyły awans najpierw do III, a potem do II ligi. Wiadomo było, że w ostatnim etapie będzie ciężko, ale nie zabrakło też kilku miłych akcentów. Mimo to, dziewczyny wraz z trenerem zasługują na słowa pochwały, ponieważ cel jakim był awans do II ligi został osiągnięty. Dziękujemy za walkę!

MINISIATKÓWKA

W niedzielę 24 kwietnia UKS Centrum przy POSiR był gospodarzem Turnieju Minisiatkówki Czwórek w ramach V etapu rozgrywek Kinder+Sport. W rywalizacji wzięło udział jedenaście zespołów, które rywalizowały w trzech grupach. Pszczynianki rozegrały w sumie trzy spotkania, w których odniosły…trzy zwycięstwa. Zawodniczki trenerki Renaty Bekier na początek pokonały BKS Stal Bielsko-Biała 2-1 (15-12, 14-16, 11-3), potem zwyciężyły KPKS Halemba także 2-1 (15-12, 14-16, 11-3), a na koniec wygrały z MUKS Sari Żory 2-0 (15-5, 15-7).

W przedświąteczny weekend na turniej do Żor udał się zespół „trójek” trenerki Joanny Pyrek. Drugi i trzeci skład UKS Centrum spotkał się razem w grupie. Bardzo dobrze zaprezentował się pierwszy zespół w składzie: Ala, Tosia, Lena P. i Oliwia, które zanotowały bardzo udany występ. Zajęły pierwsze miejsce w swojej grupie, nie przegrywając przy tym żadnego seta. Dzięki temu dziewczęta awansowały do najsilniejszej grupy zespołów. Dwa tygodnie później dziewczyny znów grały w Żorach. Bardzo dobrze zaprezentował się zespół II w składzie: Lena B., Hania, Pola i Ola, który wygrał wszystkie grupowe spotkania, zajął 1. miejsce, dzięki czemu także awansował do najsilniejszej grupy. Zespół I i III niestety spadł szczebel niżej, ale zawodniczki wraz z trenerką zapowiadają walkę w kolejnym turnieju. 

Natomiast na początku kwietnia najmłodsze siatkarki UKS Centrum Pszczyna wzięły udział w Festiwalu Siatkówki Czeladź 2022. Najpierw grały „dwójki”, prowadzone przez trenerki Agnieszkę Szczypkę i Zuzannę Jacek. W gronie 32 drużyn pszczynianki zostały sklasyfikowane na miejscach: 11-12 i 25-28. W zmaganiach „trójek” rywalizowało 17 zespołów, a nasze dziewczyny uplasowały się na 8. i 10. miejscu. Jak relacjonuje trenerka „trójek” Asia – kolejne doświadczenia boisko zaliczone. 

WYCHOWANKI Z SUKCESAMI

W Dębicy odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorek w Siatkówce. Bardzo dobrze zaprezentowały się w nich wychowanki UKS Centrum Pszczyna. Martyna Witczak zdobyła mistrzostwo Polski w barwach MKS Kalisz, natomiast Karolina Szyszka z zespołem MKS Dąbrowa Górnicza zajęła czwarte miejsce. Gratulujemy!