MLF: dwie drużyny z awansem

MLF22/23 - baner informacyjny

W trzeciej kolejce MLF dwie drużyny zapewniły już sobie awans do pierwszej ligi. Są to Cudowne Dzieci Pszczyńskiej Piłki i Leszczyki, które w sobotę wygrały swoje kolejne mecze. Natomiast w grupie M szanse zachowały jeszcze wszystkie zespoły!
Bez porażki są też Pewniaczki, które awansowały na 1.miejsce w grupie M dzięki porażce Siewców Popłochu IX z MK Wola. Wolanie po tej wygranej złapali oddech i pozostają w grze. W grupie L nadal bez punktu są dwie ekipy: FC Ambulans Łąka i JUK Suszec.

Grupa M
1.FC Albatros Studzienice – Pewniaczki 2-4
Grające bez swojego kapitana Bartosza Bernarda Pewniaczki szczęśliwie objęły prowadzenie w 7.minucie, kiedy po strzale Łukasza Stryczka piłkę do swojej bramki wpakował Sebastian Węglarz. Wyrównał po solowej akcji Franciszek Janosz, który minął trzech rywali. Jeszcze do przerwy Pewniaczki za sprawą Adrian Ryguły i Stryczka wygrywały 3-1, ale po zmianie stron przewagę osiągnął Albatros, czego efektem było kontaktowe trafienie Pawła Wiery. Pieczęć na zwycięstwie Pewniaczków przybił jednak w 26.minucie Michał Głąb po zagraniu najlepszego na parkiecie Stryczka.
MVP meczu: Łukasz Stryczek (Pewniaczki)

Siewcy Popłochu IX – MK Wola 1-2
Dobre, szybkie widowisko stworzyły dwie najlepsze drużyny poprzedniego sezonu. Pierwsza połowa należała do mistrzowskich Siewców, którzy na 1-0 strzelili w 7.minucie po rzucie rożnym, a samobójczego gola zdobył Nikodem Tomala. Chwilę później Sebastian Maruszczak z dystansu uderzył nad spojeniem, a po strzale Przemysława Chrostowskiego Miłosz Janosz sparował piłkę na róg. Siewcy mogli podwyższyć prowadzenie w 13.minucie, ale Damian Stryczek przestrzelił z przedłużonego karnego. Grający „o życie” wolanie do remisu doprowadzili 4 minuty po przerwie. Znów oglądaliśmy bramkę samobójczą – po strzale Maksymiliana Rozmusa swojego bramkarza pokonał Maruszczak. To jeszcze bardzie napędziło wicemistrzów, ale w bramce Siewców bardzo dobrze spisywał się Marcin Grzegorzek, a Tomala trafił w boczną siatkę. Wreszcie w 28.minucie po zagraniu Wojciecha Stawowego w okienko długiego rogu uderzył Rozmus i zapewnił drużynie MK cenne zwycięstwo.
MVP meczu: Maksymilian Rozmus (MK Wola)

Mali Giganci Pszczyna – FC Po Nalewce 7-2
Mali Giganci od początku ruszyli do ataku, czego efektem był strzał w słupek Kamila Zieleźnika w 30.sekundzie i minimalnie niecelne uderzenie Igora Bały kilkadziesiąt sekund później. Na 1-0 trafił w 5.minucie Kacper Lukasek po zagraniu I. Bały, a na 2-0 podwyższył Szymon Rodak. Jeszcze przed przerwą FC Po Nalewce za sprawą Michała Żmija zdobył kontaktowego gola, a zaraz po zmianie stron świetnymi interwencjami po strzałach Marcela Nycza i Kacpra Ryguły popisał się Antoni Trela. Zemściło się to w 18.minucie, kiedy swoją drugą bramkę strzelił Lukasek. Potem znowu kilka razy udanie bronił Trela, a Mali Giganci w ciągu trzech minut wykorzystali trzy kontry (Maciej Kudela, Zieleźnik i Fabian Bała) i odebrali przeciwnikom chęć gry. Co prawda jeszcze w 26.minucie drugi raz dla FC Po Nalewce trafił Żmij, ale wynik na 7-2 w końcówce ustalił I. Bała po akcji z Zieleźnikiem.
MVP meczu: Antoni Trela (Mali Giganci)

Grupa L
Cudowne Dzieci Pszczyńskiej Piłki – Wysoko Na Wadze 3-1
Niespodziewanie prowadzenie po indywidualnej akcji Macieja Caputy objęła ekipa Wysoko Na Wadze, a potem w bramce Cudownych Dzieci kilka udanych interwencji miał Michał Śnieg. W dodatku najmłodsza drużyna ligi ma w swych szeregach Miłosza Szydłowskiego, który najpierw po solowej akcji doprowadził do remisu, a potem po długim wyrzucie Śniega strzelił na 2-1. W drugiej połowie bliski podwyższenia wyniku był Jan Marks, ale po jego strzale głową piłkę nad poprzeczką przerzucił Antoni Spyra. W 21.minucie Cudowne Dzieci dopięły swego, a gola z 12 metrów zdobył Michał Jasiński. Później kilkakrotnie Spyra ratował swój zespół przed stratą kolejnych bramek – dwa razy wygrał pojedynki sam na sam z Szydłowskim i raz z Nikodemem Warpasem. Wysoko Na Wadze do końca walczyło o drugą bramkę, a najbliżej w ostatniej minucie był Caputa.
MVP meczu: Miłosz Szydłowski (Cudowne Dzieci)

AC Pajace – FC Ambulans Łąka 4-1
Pierwsze w historii MLF derby Łąki z impetem zaczęła młodzież z AC Pajace, która już po 80 sekundach prowadziła 2-0 po dwóch golach Bartosza Zaczyńskiego. Już w 30.sekundzie pokonał Mikołaja Bigosa po solowym rajdzie, a potem uderzył pod poprzeczkę po zagraniu Ryszarda Kalarusa. Potem kilka razy bramce Dawida Kreczmera zagroził Ambulans, lecz były to niecelne próby. W odpowiedzi znów dwukrotnie dał o sobie znać Zaczyński, jednak tym razem Bigos był na posterunku. Po zmianie stron do ataków ruszył Ambulans, ale strzały aktywnego Błażeja Kokota bronił Kreczmer. W 28 i 29.minucie AC Pajace za sprawą Bartosza Szklannego i Oktawian Bąka skutecznie skontrowali przeciwników, dla których honorowego gola w końcówce zdobył B. Kokot.
MVP meczu: Bartosz Zaczyński (AC Pajace)

Leszczyki – JUK Suszec 6-2
Nie było niespodzianki w meczu Leszczyków z młodzieżą z Suszca. Ci pierwsi kolejny raz musieli radzić sobie z lotnymi bramkarzami po czerwonej kartce sprzed tygodnia dla Krystiana Żura. Na 1-0 z bliska trafił Wojciech Szpek, drugiego gola po indywidualnej akcji zdobył Kacper Zientek, a wynik na 3-0 do przerwy ustalił Kacper Promny. W 18.minucie kapitan JUK Eryk Wyleżuch dał swoim kolegom nadzieję na osiągnięcie korzystnego wyniku, ale 4 minuty później Patryk Zakrzewski wykorzystał sytuację sam na sam z Adrianem Łakotą. Na kolejne bramki musieliśmy czekać do ostatnich minut, kiedy z bramki do pola wszedł Kacper Paszek. Co prawda za pierwszym razem przegrał pojedynek z Łakotą, ale później wykorzystał podanie Adama Górki. W ostatnich sekundach na 6-1 strzelił Adam Góralczyk, a JUK wykorzystał jeszcze kontrę i drugiego gola zdobył Kacper Rak.
MVP meczu: Kacper Paszek (Leszczyki)

TOP 5 3.kolejki: Antoni Trela (Mali Giganci) – Łukasz Stryczek (Pewniaczki), Maksymilian Rozmus (MK Wola), Michał Żmij (FC Po Nalewce), Bartosz Zaczyński (AC Pajace)

Teraz czeka nas dwutygodniowa przerwa w rozgrywkach, a mecze 4.kolejki odbędą się w sobotę 17 grudnia – początek o 9.30. Szczegóły ligowych gier Młodzieżowej Ligi Futsalu znajdziecie w górnym menu w zakładce MLF.
Organizatorem Młodzieżowej Ligi Futsalu jest Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie, a partnerem sportowym rozgrywek jest BTS Rekord Bielsko-Biała.