MLF: Dwie drużyny z kompletem

Po dwóch kolejkach Młodzieżowej Ligi Futsalu tylko dwa zespoły zdobyły komplet punktów – Pewniaczki i Siewcy Popłuchu VIII. Bez porażki są też Elektro Parówy.

Po pechowej porażce przed tygodniem Leszczyki tym razem zmobilizowały prawie pełny skład i już do przerwy po golach Maksymiliana Grygiera z wolnego, Patryka Zakrzewskiego i Kacpra Zientka prowadziły z Coco Jambo 3-0. Co prawda po zmianie stron najpierw Igor, a potem Fabian Bała doprowadzili do kontaktu, lecz ponowne trafienia Zakrzewskiego i Grygiera przesądziły o wygranej Leszczyków 5-2.

Elektro Parówy wygrały z Ciasteczkami 4-2 i studzieniczanie są niespodziewanie jedyną drużyną bez zdobyczy punktowej. Na 1-0 dla Elektro strzelił Paweł Mura. Nominalny golkiper tym razem zagrał w polu, pewnie dyrygując swoimi kolegami. Wyrównał z wolnego Franciszek Janosz, ale potem dwukrotnie Marcel Nycz pokonał Jakuba Jurczaka i było 3-1. Kontaktowego gola w 28.minucie efektownym strzałem piętą zdobył Jakub Ogrodnik, jednak Elektro błyskawicznie odpowiedzieli bramką Macieja Nowaka i mogli cieszyć się z wygranej.

W trzecim meczu Pewniaczki nadspodziewanie łatwo rozprawiły się z Nam Strzelać Nie Kazano, którzy po pierwszej kolejce prowadzili w tabeli dzięki najlepszej różnicy bramek. Po dwa gole Bartosza Bernarda, Adriana Ryguły i Michała Głąba sprawiły, że ekipa z Czarkowa prowadziła 6-0. Przeciwników stać było tylko na honorowe trafienie, którego autorem był najlepszy ich strzelec Kacper Szweda. Dzięki temu zwycięstwu to Pewniaczki awansowały na pierwsze miejsce.

W kolejnym spotkaniu FC Kobiór osłabiony brakiem Bartosza Gogola i Kacpra Zielińskiego objął prowadzenie z Wysoko na Wadze po strzale Mateusza Liszki, ale potem Jakub Growiec i Daniel Goraus sprawili, że zespół z Poręby schodził na przerwę wygrywając 2-1. Po zmianie stron kobiórzan stać było tylko na wyrównującego gola, którego strzelcem był Daniel Kozyra.

W meczu zamykającym drugą kolejkę Siewcy Popłochu VIII pewnie pokonali W Instrybutor Nie Strzel z Woli 3-0. Prowadzenie drużynie z Warszowic dał w 6.minucie Sebastian Maruszczak . Na 2-0 podwyższył w 17.minucie ładną podcinką Dawid Gizler, natomiast kilkadziesiąt sekund później kapitan Siewców dogrywał z rzutu wolnego, a piłkę w siatce umieścił Przemysław Chrostowski, pieczętując tym samym drugi komplet punktów w tym sezonie i pozycję wicelidera tuż za plecami Pewniaczków.

Szczegóły ligowych gier Młodzieżowej Ligi Futsalu w serwisie ligowym MLF w menu bocznym.

Organizatorem Młodzieżowej Ligi Futsalu jest Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie, a partnerami sportowymi rozgrywek są BTS Rekord Bielsko-Biała i Śląski Związek Piłki Nożnej.