MLF: Horror, mała tabela, Leszczyki mistrzem!

MLF22/23 - baner informacyjny

Ogromne emocje towarzyszyły walce o mistrzostwo XV edycji Młodzieżowej Ligi Futsalu. Siewcy Popłochu IX zdobywając gola trzy sekundy przed końcem meczu z Leszczykami sprawiły, że trzy najlepsze drużyny zgromadziły po 12 punktów, i zgodnie z regulaminem do wyłonienia triumfatora potrzebna była „mała tabela” z wynikami meczów zainteresowanych zespołów. Tutaj również był remis – wszystkie zdobyły po 6 punktów! Zadecydowały więc bramki w bezpośrednich meczach: Leszczyki 6-5, Siewcy Popłochu 5-5, MK Wola 5-6. I tak wygląda kolejność na trzech pierwszych miejscach w sezonie 2022/2023!
A już w piątek 27 stycznia ostatni akord jubileuszowego sezonu. Punktualnie o 9.00 meczem AC Pajace – Mali Giganci Pszczyna rozpocznie się Puchar Ligi MLF, a około 14.00 nastąpi uroczyste zakończenie połączone z wręczeniem pucharów oraz nagród indywidualnych i drużynowych, na które zapraszamy wszystkich zawodników.

I Liga
MK Wola – AC Pajace 10-0
Prawdziwą kanonadę strzelecką urządzili sobie w ostatnim meczu zawodnicy MK Wola. „Wystrzelali” tym samym najlepszy bilans bramkowy wśród pierwszoligowców, ale ostatecznie dało im to tylko brązowe medale. Po dwa gole zdobyli Jakub Kempny, Miłosz Niesyto i Arkadiusz Wróbel, dla którego był to ostatni ligowy występ ze względu na wiek. Przeciwnicy również mieli swoje szanse, lecz po uderzeniu Oktawiana Bąka Miłosz Janosz sparował piłkę na poprzeczkę, a strzał Mateusza Kumorka zatrzymał się na słupku.
MVP meczu: Arkadiusz Wróbel (MK Wola)

Leszczyki – Siewcy Popłochu IX 2-3
Obydwie drużyny wiedziały o co grają, ale Leszczyki od początku chciały postawić pieczęć na mistrzostwie. W pierwszej akcji Marcin Grzegorzek musiał interweniować po strzale Kacpra Zielińskiego, a Patryk Zakrzewski trafił w słupek. Wreszcie w 7.minucie wynik otworzył Kacper Zientek, finalizując próbę Kacpra Paszka. Druga połowa rozpoczęła się od minimalnie niecelnego uderzenia Damiana Stryczka z połowy boiska, a w odpowiedzi w 17.minucie Zakrzewski podwyższył na 2-0. Cztery minuty później kontaktowego gola zdobył Dawid Gizler, a Leszczyki kolejnej okazji nie wykorzystały w 28.minucie, kiedy Zakrzewski z przedłużonego karnego posłał piłkę obok bramki. Wreszcie nadeszła ostatnia minuta. 42 sekundy przed końcem Przemysław Chrostowski nie pomylił się, trafiając na 2-2 z przedłużonego karnego. Siewcy postawili wszystko na jedną kartę. Trzy sekundy przed końcem ręką we własnym polu karnym zagrał Paszek, za co ujrzał czerwoną kartkę, a drużyna Leszczyków ukarana została krótkim karnym. Znów pewnym wykonawcą okazał się Chrostowski, lecz zwycięstwo 3-2 dało obrońcom tytułu „tylko” drugie miejsce… Leszczyki natomiast mimo porażki (jedynej w sezonie) zdobyły pierwszy tytuł mistrzowski w historii.
MVP meczu: Przemysław Chrostowski (Siewcy Popłochu IX)

Cudowne Dzieci Pszczyńskiej Piłki – Pewniaczki 4-3
Decydujące o czwartym miejscu spotkanie zaczęło się od strzału w słupek debiutującego w barwach Cudownych Dzieci Bartosza Maroszka. Młodzi pszczynianie objęli prowadzenie w 8.minucie po uderzeniu Miłosza Szydłowskiego. Do remisu doprowadził w 13.minucie Adrian Ryguła, a gola na 2-1 równo z syreną końcową zdobył Oliwier Rozmus. Zaraz po przerwie na 3-1 podwyższył Maroszek, a czwartą bramkę strzelił Michał Jasiński. Pewniaczki grały do końca, bo do siatki Xaviera Deraltki zastępującego Michała Śniega trafili jeszcze po raz drugi Ryguła i Michał Głąb, lecz na wyrównanie zabrakło już czasu.
MVP meczu: Bartosz Maroszek (Cudowne Dzieci Pszczyńskiej Piłki)

II Liga
Wysoko Na Wadze – Mali Giganci 3-5
Hat trick Macieja Kudeli i dwa gole Kamila Zieleźnika wystarczyły Małym Gigantom, by zwycięsko zakończyć sezon i pokonać najlepszego drugoligowca, dla którego była to pierwsza porażka w drugiej rundzie. Wśród osłabionych brakiem kilku zawodników porębian najlepszy był strzelec dwóch bramek Mateusz Kotas, który asystował także przy golu Roberta Sodzawicznego, który był „objawieniem” końcówki sezonu.
MVP meczu: Maciej Kudela (Mali Giganci)

FC Ambulans Łąka – FC Po Nalewce 3-4
FC Po Nalewce wygrało drugi raz w sezonie i dało mu to piąte miejsce. Najlepszymi zawodnikami w zwycięskim zespole byli kończący przygodą z MLF-em z powodu ograniczeń wiekowych Paweł Stebel (dwa gole do przerwy i kilka udanych interwencji w drugiej połowie jako lotny bramkarz), Marcel Nycz (dwie asysty) i Kacper Gołka (bramka i asysta). W ekipie Ambulansu wyróżniał się mający udany sezon strzelec dwóch goli Błażej Kokot.
MVP meczu: Paweł Stebel (FC Po Nalewce)

1.FC Albatros Studzienice – JUK Suszec 4-2
Po sześciu minutach spotkania, którego stawką było wicemistrzostwo drugiej ligi JUK prowadził 2-0, a oprócz tego najlepszy strzelec Eryk Wyleżuch trafił w słupek. Albatros przed przerwą zdołał doprowadzić do remisu, a po zmianie stron Adriana Łakotę pokonali jeszcze Wiktor Kocek i Paweł Wiera i studzieniczanie „rzutem na taśmę” wyprzedzili w tabeli debiutujący zespół z Suszca.
MVP meczu: Franciszek Janosz (1.FC Albatros Studzienice)

TOP 5 10.kolejki: Marcin Grzegorzek (Siewcy Popłochu IX) – Kacper Zientek (Leszczyki), Maciej Kudela (Mali Giganci), Paweł Stebel (FC Po Nalewce), Arkadiusz Wróbel (MK Wola).

Tak jak napisaliśmy we wstępie, w piątek 27 stycznia o 9.00 rozpocznie się Puchar Ligi MLF, którego szczegółowy harmonogram znajdziecie w górnym menu w zakładce MLF.
Organizatorem Młodzieżowej Ligi Futsalu jest Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie, a partnerem sportowym rozgrywek jest BTS Rekord Bielsko-Biała.