MLF: Mistrzowskie Leczo

Młodzieżowa Liga Futsalu 23/24

W poniedziałek 5 lutego została rozegrana ostatnia kolejka 16. sezonu Młodzieżowej Ligi Futsalu. Mistrzem zostało Leczo, wicemistrzem Pszczyńskie Przystojniaki, a trzecie miejsce zajęli Siewcy Popłochu X. O wielkim pechu mogą mówić Cudowne Dzieci Pszczyńskiej Piłki, które ostatecznie skończyły rozgrywki na czwartym miejscu. Leczo jako jedyna drużyna nie przegrała żadnego meczu w sezonie!

W II Lidze MLF trzy drużyny zgromadziły po 10 punktów, ale w małej tabeli najlepsza była Brygada AA Studzienice, która wyprzedziła Drilowców FC Czarków i Blok Ekipę. W ostatniej kolejce swój pierwszy punkt zdobyły Dzikie Koty.

Przed nami dwa ostatnie akordy sezonu 2023/2024. W czwartek 8 lutego o 13.30 rozpocznie się wspólny trening reprezentacji MLF z ekstraklasową drużyną BTS Rekord Bielsko-Biała. W skład reprezentacji MLF weszli: bramkarze Antoni Trela (Leczo) i Michał Śnieg (Cudowne Dzieci Pszczyńskiej Piłki); zawodnicy z pola: Przemysław Chrostowski, Dawid Gizler (Siewcy Popłochu X), Adrian Ryguła, Robert Sodzawiczny (Pszczyńskie Przystojniaki), Kamil Böhm (Leczo), Grzegorz Szopa, Miłosz Szydłowski (Cudowne Dzieci Pszczyńskiej Piłki), Tomasz Błąkała (JUK Paris), Dominik Nieszporek (AC Pajace), Miłosz Żurawski (Brygada AA Studzienice), Kacper Ryguła (FC Taborety), Patryk Kajstura (Blok Ekipa). Zbiórka zawodników w hali POSiR o 13.00. Pozostałych zawodników oczywiście również zapraszamy na trybuny.

W piątek natomiast zostanie rozegrany Puchar Ligi MLF, po którym nastąpi uroczyste zakończenie sezonu połączone z dekoracją najlepszych drużyn i zawodników. W rundzie wstępnej pucharu zagrają: Blok Ekipa – FC Taborety (9.00) i Drilowcy FC Czarków – Wybrzeże Klatki Schodowej (9.30). O 10.00 rozpoczną się ćwierćfinały – w pierwszym meczu Leczo zmierzy się z wygranym pary Blok Ekipa/Taborety, o 10.30 Cudowne Dzieci Pszczyńskiej Piłki zagrają z AC Pajace, na 11.00 zaplanowano mecz Pszczyńskich Przystojniaków z wygranym pary Drilowcy/Wybrzeże Klatki Schodowej, a o 11.30 Siewcy Popłochu X zmierzą się z Brygadą AA Studzienice. Finał zaplanowano na 13.15, a po nim rozpocznie się uroczystość zakończenia sezonu połączone z wręczeniem nagród drużynowych i indywidualnych, na które zapraszamy wszystkie drużyny.

I Liga – piątek
MK Wola – Siewcy Popłochu X 2-16
Mecz bez historii, po wcześniejszym walkowerze MK Wola zdołał naprędce sklecić skład, ale już po 80 sekundach przegrywał z walczącymi o medale Siewcami Popłochu X 0-3 i niewiadomą były tylko rozmiary zwycięstwa zespołu z Warszowic.
MVP meczu: Dawid Gizler (Siewcy Popłochu X)

JUK Paris – Pszczyńskie Przystojniaki 0-5 walkower
Drużyna JUK Paris nie stawiła się na mecz. Zgodnie z regulaminem została ukarana walkowerem i dwoma punktami minusowymi.

AC Pajace – Leczo 3-5
W 9.minucie AC Pajace po półgórnym strzale Kacpra Paszka niespodziewanie objęły prowadzenie, lecz jeszcze przed przerwą wyrównał Paweł Grygier. Po zmianie stron z krótkiego karnego podyktowanego za zagranie ręką na 2-1 dla Leczo strzelił Kamil Böhm, a potem kolejne gole zdobyli Krzysztof Jackowski i ponownie Böhm, i faworyci do końca kontrolowali przebieg gry.
MVP meczu: Paweł Grygier (Leczo)

II Liga – piątek
Brygada AA Studzienice – Dzikie Koty 8-2
Znowu niespodziewany początek, bo po szybkim golu Pawła Wiery dla Brygady AA wyrównał Michał Żmij i długo utrzymywał się remis 1-1. Dopiero w 14.minucie Wiera strzelił na 2-1, a w drugiej połowie grające w 5-osobowym składzie Dzikie Koty stopniowo opadały z sił i studzieniczanie wysoko wygrali.
MVP meczu: Paweł Wiera (Brygada AA Studzienice)

Drilowcy FC Czarków – FC Wybrzeże Klatki Schodowej 7-4
W 30 sekundzie prowadzenie Drilowcom dał Xavier Derlatka, potem dwie bramki dołożył Kamil Zieleźnik i było 3-0. Wybrzeże Klatki Schodowej po trafieniach Jakub Lazarka i Jakuba Bryły doprowadziło do kontaktu. W drugim kwadransie goli również nie zabrakło i Drilowcy zwyciężając 7-4 pozostali w walce o mistrzostwo II Ligi.
MVP meczu: Olivier Wojciech (Drilowcy FC Czarków)

FC Taborety – Blok Ekipa 4-5
Młody zespół Taboretów stawił zacięty opór Blok Ekipie, która od początku osiągnęła przewagę, ale bez efektu bramkowego. Potem mecz toczył się „gol za gol”, jednak w końcówce drużyna z Piasku wyszła na prowadzenie 4-3. W ostatnich dwóch minutach Marcin Staszek dwukrotnie pokonał Miłosza Skipioła (druga bramka padła 14 sekund przed końcem) i zapewnił swojej drużynie komplet punktów.
MVP meczu: Marcin Staszek (Blok Ekipa)

TOP 5 6.kolejki: Dawid Kreczmer (AC Pajace) – Paweł Wiera (Brygada AA Studzienice), Kamil Böhm (Leczo), Dawid Gizler (Siewcy Popłochu X), Kamil Zieleźnik (Drilowcy FC Czarków)

I Liga – poniedziałek
JUK Paris – AC Pajace 3-4
JUK po piątkowym walkowerze tym razem pojawił się w licznym składzie i po golu Jakuba Rawskiego w 4.minucie objął prowadzenie. Przed przerwą wyrównał najlepszy na parkiecie Krzysztof Kędzior. Po zmianie stron Jakub Piłatyk znów sprawił, że JUK prowadził, ale trzy kolejne gole zdobyły AC Pajace i było 4-2 dla ekipy z Łąki. W ostatniej minucie ponownie Rawski z przedłużonego karnego doprowadził do kontaktu, jednak na wyrównanie zabrakło już czasu.
MVP meczu: Krzysztof Kędzior (AC Pajace)

MK Wola – Leczo 0-2
MK Wola bardzo długo stawiał zacięty opór walczącemu o mistrzostwo Leczo. Co więcej, w 4.minucie Nikodem Tomala trafił w słupek, a strzał Konrada Skorupki obronił Antoni Trela. Przewagę mieli faworyci, lecz do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. Wynik otworzył w 18.minucie Szymon Rodak, strzały Kamila Böhma z wolnego i Krzysztofa  Jackowskiego obronił Oliwier Tomala, wreszcie dwie minuty przed końcem Böhm „na raty” wykorzystał przedłużonego karnego i ustalił wynik na 2-0. Dzięki temu beniaminek bez względu na wynik ostatniego meczu mógł cieszyć się z mistrzostwa.
MVP meczu: Antoni Trela (Leczo)

Cudowne Dzieci Pszczyńskiej Piłki – Pszczyńskie Przystojniaki 0-3
Obie drużyny bardzo dobrze wiedziały o co grają. Zwycięzca miał zapewnione wicemistrzostwo, a Pszczyńskim Przystojniakom remis dawał brązowy medal. W pierwszym kwadransie nie zobaczyliśmy żadnej bramki, dopiero w 21 Łukasz Stryczek znalazł sposób na Michała Śniego. Ten sam zawodnik ten sam zawodnik podwyższył na 2-0 po dwójkowej kontrze z Robertem Sodzawicznym, a na 3-0 podwyższył strzałem z dystansu Marek Świerczek. Cudowne Dzieci walczyły chociaż o honorowego gola, najbliżej był Grzegorz Szopa, który uderzył w słupek.
MVP meczu: Łukasz Stryczek (Pszczyńskie Przystojniaki)

II Liga – poniedziałek
FC Wybrzeże Klatki Schodowej – FC Taborety 4-2
Dzięki wygranej Wybrzeże Klatki Schodowej wyprzedziło w tabeli FC Taborety i zajęło czwarte miejsce. Mecz dwóch najmłodszych drużyn w lidze był wyrównany, a o zwycięstwie pszczyńskiej młodzieży przesądziły dwa trafienia Jakuba Lazarka po podaniach Igora Bały w drugiej połowie. Dla pokonanych obie bramki strzelił Damian Rak.
MVP meczu: Jakub Lazarek (FC Wybrzeże Klatki Schodowej)

Dzikie Koty – Drilowcy FC Czarków 5-5
Drilowcy przystępowali do spotkania z ostatnią drużyną bez kilku podstawowych zawodników, ale bez względu na wynik mieli już zapewniony medal. Po golach Jakuba Puchalika prowadzili 2-0, ale Dzikie Koty ambitnie walczyły o pierwszy punkt i wynik był na styku. W 24.minucie Michał Żmij wykorzystał rzut karny i kompletując hat tricka doprowadził do remisu 5-5, a w końcówce miał jeszcze trzy okazje, by przechylić szansę zwycięstwa na korzyść swojego zespołu. Ostatecznie skończyło się remisem, pierwszym punktem Dzikich Kotów i srebrnym medalem dla Drilowców.
MVP meczu: Michał Żmij (Dzikie Koty)

Blok Ekipa – Brygada AA Studzienice 4-4
Przed meczem obydwa zespoły również wiedziały, że zwycięzca bierze wszystko, a Brygadzie AA do mistrzostwa wystarcza remis. Początek jednak zdecydowanie należał do Blok Ekipy, która do przerwy po dwóch golach Patryka Kajstury i jednym Mateusza Kotasa prowadziła 3-0, a później 4-1. Potem czas wzięli studzieniczanie i doprowadzili do stanu 4-3. Taki wynik dalej dawał mistrzostwo Blok Ekipie. Brygada AA walczyła do końca. Co prawda w 28.minucie Miłosz Żurawski przestrzelił z przedłużonego karnego, ale na dwie sekundy przed końcem Wiktor Kocek doprowadził do wyrównania i ostatecznie zespół ze Studzienic dzięki „małej tabeli” wygrał II Ligę, a Blok Ekipa musi zadowolić się brązowymi medalami…
MVP meczu: Patryk Kajstura (Blok Ekipa)

TOP 5 7.kolejki: Antoni Trela (Leczo) – Krzysztof Kędzior (AC Pajace), Michał Żmij (FC Po Nalewce), Wiktor Kocek (Brygada AA Studzienice), Łukasz Stryczek (Pszczyńskie Przystojniaki).

Organizatorem Młodzieżowej Ligi Futsalu jest Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie, a partnerem sportowym rozgrywek jest BTS Rekord Bielsko-Biała.