MLF: Siewcy Popłochu X z Pucharem Ligi

Młodzieżowa Liga Futsalu 23/24

Ostatnim akcentem 16. sezonu Młodzieżowej Ligi Futsalu był turniej o Puchar Ligi. Wśród 10 drużyn, które zgłosiły się do turnieju, najlepsi okazali się Siewcy Popłochu X, którzy w finale pokonali Cudowne Dzieci Pszczyńskiej Piłki 2-0.

Dla drużyny z Warszowic to koniec pewnej epoki, bo jako Siewcy Popłochu wystąpili w rozgrywkach MLF po raz dziesiąty i ostatni. W przyszłym sezonie oczywiście zagrają znowu, ale już pod nową nazwą. Siewcy wygrali finałowe spotkanie z Cudownymi Dziećmi Pszczyńskiej Piłki 2-0 po golach Dawida Gizlera i samobójczym Michała Śniega. W półfinałach najwięksi przegrani tego sezonu, bo tak chyba należy ocenić czwarte miejsce Cudownych Dzieci, pokonały świeżo upieczonego mistrza – ekipę Leczo 1-0, a Siewcy Popłochu X zwyciężyli Pszczyńskich Przystojniaków 3-1.

W meczach o awans do ćwierćfinałów Blok Ekipa po dwóch golach Marcina Gruszki oraz jednym Bartosza Czerwieńskiego i Marcina Staszka pokonała FC Taborety 4-1. Dla Taboretów bramkę strzelił Damian Rak. Wszystkie gole padły w drugiej połowie (mecze trwały 2×10 minut). W drugim spotkaniu Wybrzeże Klatki Schodowej dość niespodziewanie pokonało Drilowców Czarków 1-0 po trafieniu Igora Bały, a zwycięstwo młodzieży mogło być jeszcze bardziej okazałe.

W pierwszym ćwierćfinale Blok Ekipa do 11 minuty dotrzymywała kroku Leczo. Wtedy Karola Stiebera pokonał Mikołaj Łuszcz, zaraz potem Paweł Grygier i dwukrotnie Kamil Böhm. Dla pokonanych dwie bramki strzelił Bartosz Czerwieński. W meczu AC Pajace – Cudowne Dzieci Pszczyńskiej Piłki w regulaminowym czasie nie doczekaliśmy się gola, do rozstrzygnięcia potrzebne były więc rzuty karne. W trzech pierwszych seriach jedni i drudzy egzekwowali je bezbłędnie, w czwartej Krzysztof Kędzior z AC Pajace trafił w słupek i do półfinału awansowały Cudowne Dzieci. Pszczyńskie Przystojniaki nadspodziewanie łatwo poradziły sobie z Wybrzeżem Klatki Schodowej, gromiąc rywali 7-0. Po dwa gole zdobyli Robert Sodzawiczny i Antoni Spyra, a po jednym Jakub Zielnik, Marek Świerczek i Łukasz Stryczek. W ostatnim ćwierćfinale Siewcy Popłochu X po dwóch bramkach Przemysława Chrostowskiego prowadzili do przerwy z Brygadą AA Studzienice 2-0. Na początku drugiej połowy kapitan Brygady Paweł Wiera trafił na 2-1, ale Siewcy odpowiedzieli golem Dawida Gizlera. Jeszcze po strzale Wiktora Kocka studzieniczanie złapali kontakt, jednak na wyrównanie zabrakło czasu.

Do ostatniej minuty ważyły się losy awansu do finału w meczu Leczo – Cudowne Dzieci Pszczyńskiej Piłki. Dopiero 35 sekund przed końcem Paweł Mura sprytnie przerzucił piłkę nad Antonim Trelą i zapewnił swojej drużynie zwycięstwo. W drugim półfinale Siewcy znów prowadzili 2-0 po bramkach Sebastiana Maruszczaka i Przemysława Chrostowskiego. Kontaktowego gola dla Pszczyńskich Przystojniaków po mocnym uderzeniu w długi róg zdobył Adrian Ryguła, ale wynik na 3-1 po szybkiej kontrze ustalił Dawid Gizler.

W spotkaniu finałowym w pierwszej części gry żadna z drużyn nie chciała podjąć ryzyka, i poza główką Michała Jasińskiego, którą wybronił Marcin Grzegorzek, nie oglądaliśmy sytuacji bramkowych. Wreszcie w 12.minucie dwójkową akcję wyprowadzili Przemysław Chrostowski z Dawidem Gizlerem i ten drugi dał Siewcom Popłochu prowadzenie. W 14,minucie z kolei Chrostowski zagrał długą piłkę z własnej połowy, a Michał Śnieg tak niefortunnie interweniował głową na przedpolu, że po chwili musiał sięgać do siatki… Do końca wynik już się nie zmienił i Siewcy Popłochu X, po raz ostatni występujący pod szyldem „Siewców” wygrali 2-0 i zasłużenie sięgnęli po Puchar Ligi.

Zdobywca Pucharu Ligi MLF: Siewcy Popłochu X
Najlepszy zawodnik Pucharu Ligi: Dawid Gizler (Siewcy Popłochu X)

Po pięciogodzinnym turnieju finałowym nadeszła pora na oficjalne zakończenie Młodzieżowej Ligi Futsalu. Nagrody dla najlepszych drużyn i zawodników wręczyli: w imieniu partnera MLF – BTS Rekord Bielsko Biała członek zarządu Piotr Kuś i bramkarz ekstraklasowego zespołu Krzysztof Iwanek, a także sekretarz Powiatu Pszczyńskiego – Szymon Sekta i dyrektor Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji Maciej Stieber.

Młodzieżowa Liga Futsalu – I Liga – sezon 2023/2024
Klasyfikacja końcowa: 1. Leczo, 2. Pszczyńskie Przystojniaki, 3. Siewcy Popłochu X, 4. Cudowne Dzieci Pszczyńskiej Piłki, 5. AC Pajace, 6. MK Wola, 7. JUK Paris.
Najlepszy strzelec: Dominik Grzegorzek (Siewcy Popłochu X) – 10 goli
Najlepszy asystent: Dawid Gizler (Siewcy Popłochu X)
Najlepszy bramkarz: Michał Śnieg (Cudowne Dzieci Pszczyńskiej Piłki)
Najlepszy zawodnik: Kamil Böhm (Leczo)
Najlepszy obrońca: Adrian Ryguła (Pszczyńskie Przystojniaki)
TOP 5 I Ligi: Michał Śnieg – Adrian Ryguła, Kamil Böhm, Dawid Gizler, Dominik Grzegorzek.
Puchar Fair-Play: Leczo

Młodzieżowa Liga Futsalu – II Liga – sezon 2023/2024
Klasyfikacja końcowa: 1. Brygada AA Studzienice, 2. Drilowcy FC Czarków, 3. Blok Ekipa, 4. FC Wybrzeże Klatki Schodowej, 5. FC Taborety, 6. Dzikie Koty
Najlepszy strzelec: Paweł Wiera (Brygada AA Studzienice), Michał Żmij (Dzikie Koty) – po 9 goli
Najlepszy asystent: Kacper Ryguła (FC Taborety)
Najlepszy bramkarz: Karol Stieber (Blok Ekipa)
Najlepszy zawodnik: Miłosz Żurawski (Brygada AA Studzienice)
Najlepszy obrońca:  Maciej Kudela (Drilowcy FC Czarków)
TOP 5 II Ligi: Karol Stieber – Maciej Kudela, Miłosz Żurawski, Kacper Ryguła, Paweł Wiera.
Puchar Fair-Play: FC Taborety
Najmłodszy zawodnik: Szymon Mazurczyk (FC Taborety) – 30.09.2009

Na koniec podziękowania specjalne za kolejny rok współpracy i wsparcia w organizacji Młodzieżowej Ligi Futsalu z rąk Szymona Sekty i Macieja Stiebera w imieniu Beskidzkiego Towarzystwa Sportowego Rekord odebrał członek zarządu bielskiego klubu Piotr Kuś.
Organizatorem Młodzieżowej Ligi Futsalu jest Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie, a partnerem sportowym rozgrywek jest BTS Rekord Bielsko-Biała.