MLF: Siewcy Popłochu znów zwycięscy

W meczu 5.kolejki Młodzieżowej Ligi Futsalu doszło do konfrontacji dwóch niepokonanych ekip. Siewcy Popłochu VIII wygrali z Elektro Parówami 4-3 i umocnili się na pozycji lidera.

Prawdziwą strzelecką kanonadę zobaczyliśmy w pierwszym sobotnim spotkaniu. Leszczyki wygrały z Wysoko Na Wadze 12-5, a po pięć goli dla zwycięzców zdobyli Adam Góralczyk i Kacper Zientek. Zientek dorzucił jeszcze cztery asysty i indywidualnie awansował na lidera strzelców a także asystentów (wspólnie z kolegą z zespołu Patrykiem Zakrzewskim).

Bardzo dobre widowisko stworzyli gracze Pewniaczków i W Instrybutor Nie Strzel, a losy meczu rozstrzygnęły się w ostatniej minucie. Wolanie objęli prowadzenie po golu Jakuba Kempnego, ale potem dwukrotnie trafił Bartosz Bernard i Pewniaczki schodziły na przerwę prowadząc 2-1. Wyrównał Jakub Jeleń, główkując po wolnym Kempnego, ale Michał Głąb strzelił na 3-2 dla czarkowian. Jednak potem dwa gole zdobył Kacper Madeja – najpierw strzałem pod poprzeczkę, a potem z przedłużonego karnego. 20 sekund przed końcem po kontrze wyrównał Adrian Ryguła, a bramkę przesądzającą o zwycięstwie wolan strzelił 2 sekundy przed ostatnią syreną Kempny z przedłużonego karnego.

Mecz dwóch niepokonanych drużyn rozpoczął się od gola Marcela Nycza dla Elektro Parów, ale jeszcze przed przerwą dwa razy sposób na Pawła Murę znalazł aktywny Mateusz Grzegorzek i po 15 minutach prowadził zespół z Warszowic. Po zmianie stron na 3-1 strzelił Dawid Gizler, ale Nycz zdobył kontaktowego gola. W końcówce na listę strzelców ponownie wpisali się Grzegorzek (na 4-2) i Nycz, ustalając wynik na 4-3. Obaj zaliczyli więc hat tricki, ale zadowolony mógł być tylko Grzegorzek i spółka.

W ostatnim spotkaniu Ciasteczka Studzienice w 13.minucie objęły prowadzenie z Nam Strzelać Nie Kazano po akcji Kamilów: Dudy i Grzywy i golu tego drugiego. Po przerwie wyrównał Bartosz Kościelny, a drugie trafienie dla łączan zanotował Mateusz Pająk. Ale w 27.minucie było 2-2 po strzale Dudy. W ostatniej minucie kapitan Nam Strzelać Nie Kazano Kacper Szweda dwukrotnie przesądził o losach zwycięstwa swojego zespołu – najpierw trafiając z akcji, a 20 sekund przed końcem z przedłużonego karnego.

To nie koniec grania w tym roku, bowiem w przerwie świąteczno-noworocznej czeka nas jeszcze 6.kolejka, która rozegrana zostanie w środę 29 grudnia. Początek tradycyjnie o 9.30.

Organizatorem Młodzieżowej Ligi Futsalu jest Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie, a partnerami sportowymi rozgrywek są BTS Rekord Bielsko-Biała i Śląski Związek Piłki Nożnej.