NEXX Goczałkowice gra dalej!

W rozegranym w niedzielę w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji meczu 1/16 Pucharu Polski w Futsalu, NEXX Goczałkowice pokonał pierwszoligowy Profi Sport Wrocław 5-1 (2-0). Kolejnym przeciwnikiem naszych futsalowców będzie AZS UMCS Lublin.

Po wyeliminowaniu w styczniu Berlanda Komprachcice, reprezentanci Ligi Futsalu Pszczyna Suszec Goczałkowice w kolejnej rundzie Pucharu Polski podejmowali innego pierwszoligowca – Profi Sport Wrocław. Tym razem to gospodarze od początku do końca nadawali ton wydarzeniom.

NEXX objął prowadzenie w 5.minucie, po uderzeniu Marka Skipioła z rzutu wolnego w długi róg. Na 2-0 podwyższył w 14.minucie Wojciech Dragon, po zagraniu Adam Grygiera strzelił bardzo mocno i bramkarz wrocławian był bez szans na skuteczną interwencję. Gospodarze powinni prowadzić wyżej, ale po strzałach A. Grygiera i Michała Pruska piłka zatrzymywała się na słupku.

Po zmianie stron przyjezdni wykorzystali chwilę rozprężenia w szeregach naszych zawodników, i w 22.minucie Michał Wierzbicki po rzucie rożnym z bliska pokonał Łukasza Mrzyka. Jednak to NEXX stwarzał sobie kolejne sytuacje bramkowe (po uderzeniu Błażeja Grygiera klatką piersiową gości ponownie uratował słupek), a w 26.minucie fantastycznym strzałem pod poprzeczkę popisał się M. Skipioł i było 3-1. Dwie minuty później grający trener Profi Sportu Bartłomiej Szczecina wziął czas dla swojego zespołu, ale efektem był… czwarty gol dla gospodarzy, bo w 29.minucie z rzutu wolnego z kilkunastu metrów trafił A. Grygier. Niestety, chwilę później fatalnej kontuzji ręki doznał Mateusz Dragon, który karetką został odwieziony do szpitala. Mateuszowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i do piłki.

W ostatnich minutach wrocławianie postawili wszystko na jedną kartę, wycofując bramkarza. W 33.minucie zostali skarceni, bowiem A. Grygier skierował piłkę do opuszczonej bramki z 30 metrów, podwyższając wynik na 5-1. Profi Sport dalej grał z Olehem Vlasikiem w roli lotnego golkipera, lecz futsalowcy NEXX grali uważnie w obronie i nie dopuścili do utraty drugiego gola.

Komplet widzów w hali POSiR mógł więc oklaskiwać kolejne zwycięstwo w Pucharze Polski. Podczas meczu wolontariusze ze Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Edukacji Dzieci i Młodzieży „Omnibus” prowadzili zbiórkę pieniędzy na dalsze leczenie Arka Porwoła.

Awans do szesnastki najlepszych drużyn stał się faktem. Przeciwnikiem NEXX Goczałkowice w 1/8 Pucharu Polski będzie kolejny pierwszoligowiec – AZS UMCS Lublin, który wyeliminował ekstraklasową Gwiazdę Ruda Śląska (6-4). Spotkanie zostanie rozegrane w środę 19 lutego o godz. 18.00 w hali POSiR.

1/16 finału Pucharu Polski w Futsalu – hala POSiR, 9.02.2020
NEXX Goczałkowice – Profi Sport Wrocław 5-1 (2-0)

1-0 – 4:04 Marek Skipioł, 2-0 – 13:28 Wojciech Dragon, 2-1 – 21:24 Michał Wierzbicki, 3-1 – 25:15 Marek Skipioł, 4-1 – 28:45 Adam Grygier, 5-1 – 32:58 Adam Grygier.
NEXX: Łukasz Mrzyk – Jakub Benek, Mateusz Pławecki, Adam Grygier, Wojciech Dragon oraz Wojciech Morkisz, Błażej Grygier, Marek Skipioł, Michał Prusek, Mateusz Dragon, Radosław Rakowski, Kamil Komraus.
Profi Sport: Jakub Wójcik – Sebastian Leśniewski, Dawid Płaczek, Dominik Duda, Tomasz Rudnicki oraz Igor Macedoński, Oleh Vlasik, Bartłomiej Szczecina, Michał Wierzbicki, Jakub Pawełek, Jakub Schreiber.