NEXX gra dalej

NEXX Goczałkowice pokonał w sobotę Młodość Rudno 12-6 w meczu 1 rundy Pucharu Polski w Futsalu na szczeblu ogólnopolskim i awansował do 1/32 finału. Kibice zgromadzeni w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji nie mogli się więc nudzić. Pierwsze minuty wcale jednak nie wskazywały, że będziemy oglądać grad bramek. Było to typowe „badanie przeciwnika”. Lekką przewagę osiągnęli goście, którzy są beniaminkiem drugiej ligi, ale do ósmej minuty na tablicy widniał wynik 0-0.

Worek z bramkami rozwiązał właśnie wtedy Łukasz Borkowski, ale odpowiedź gospodarzy, którzy wcześniej nie wykorzystali kilku sytuacji, była natychmiastowa. 10 sekund później Błażej Grygier doprowadził do wyrównania, a po kolejnych 29 sekundach było już 2-1 po indywidualnej akcji Adama Grygiera. W 10.minucie po technicznym strzale Szymona Zaczkowskiego, który po kontrze przerzucił piłkę nad Łukaszem Mrzykiem był remis 2-2, a Młodość poprosiła o czas.
Więcej pożytku odniósł z tego NEXX, bo w ciągu kilkudziesięciu sekund zdobył dwa gole. Najpierw Kamil Komraus huknął mocno lewą nogą z 12 metrów, a potem zagrał do Aleksandra Skipioła, który z bliska wepchnął piłkę do siatki. W 14.minucie goście złapali kontakt, bo po ładnej akcji Łukasz Materla z bliska uderzył pod poprzeczkę.

W 16.minucie na 5-3 z bliska na wślizgu strzelił Radosław Rakowski po rogu Jakuba Benka, jednak dziewięć sekund przed końcem pierwszej połowy Kamil Spyrka mocno przymierzył z 15 metrów w okienko i do szatni oba zespoły schodziły z golem przewagi dla NEXX-u. W 24.minucie zespół z Rudna znów doprowadził do remisu, bo Łukasz Borkowski przelobował Łukasza Mrzyka.
Później jednak miejscowi włączyli „piąty bieg” i w ciągu niespełna 11 minut strzelili pięć goli, nie tracąc żadnego. Najpierw składną akcję Jakuba Benka z Kamilem Komrausem z bliska zakończył Adam Grygier, a potem dwukrotnie soczystymi uderzeniami z dystansu popisał się Błażej Grygier, nie dając bramkarzowi szans na skuteczną interwencję. Kolejne dwa trafienia były dziełem Radosława Rakowskiego, który najpierw przymierzył z pierwszej piłki po rogu Kamila Komrausa, by następnie strzelić z 5 metrów z powietrza.
Gola na 11-5 zdobył w 37.minucie wprowadzony kilkadziesiąt sekund wcześniej najmłodszy na parkiecie, 15-letni Oskar Benek, zamykając na długim słupku zagranie Aleksandra Skipioła wzdłuż bramki. Goście do końca starali się zachować twarz, czego efektem była szósta bramka  – sytuację sam na sam z Wojciechem Morkiszem, który kilka minut wcześniej zastąpił Łukasza Mrzyka, wykorzystał Jakub Borkowski. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy, bo na 9 sekund przed końcem dwójkową akcję Wojciecha Dragona z Adamem Grygierem wykorzystał ten drugi, i podobnie jak Błażej Grygier i Radosław Rakowski, skompletował hat tricka.
NEXX awansował więc do 1/32 finału i będzie gospodarzem meczu, który zostanie rozegrany 14 lub 15 stycznia w Pszczynie. Swojego przeciwnika pszczyńsko-goczałkowicka ekipa pozna podczas losowania 19 grudnia, a na tym etapie do gry wchodzą już zespoły pierwszoligowe.

1 runda Pucharu Polski w Futsalu – hala POSiR, 10.12.2022
NEXX Goczałkowice – Młodość Rudno 12-6 (5-4)
0:1 – Łukasz Borkowski (7:42), 1:1 – Błażej Grygier (7:52), 2:1 – Adam Grygier (8:21), 2:2 – Szymon Zaczkowski (8:56), 3:2 – Kamil  Komraus (9:41), 4:2 – Aleksander Skipioł (10:50), 4:3 – Dawid Materla (13:55), 5:3 – Radosław Rakowski (15:48), 5:4 – Kamil Spyrka (19:51), 5:5 – Łukasz Borkowski (23:10), 6:5 – Adam Grygier (25:47), 7:5 – Błażej Grygier (30:21), 8:5 – Błażej Grygier (32:26), 9:5 – RadosławRakowski (34:54), 10:5 – Radosław Rakowski (35:22), 11:5 – Oskar Benek (36:22), 11:6 – Jakub Borkowski (38:55), 12:6 – Adam Grygier (39:51).
Sędziowali: Mateusz Patla (Śląski ZPN) i Grzegorz Wiercioch (Opolski ZPN).
NEXX: Łukasz Mrzyk (35:18. Wojciech Morkisz); Jakub Benek, Mateusz Pławecki, Wojciech Dragon, Adam Grygier oraz Kamil Komraus, Marek Skipioł, Radosław Rakowski, Błażej Grygier, Michał Grajcarek, Mateusz Dragon, Aleksander Skipioł, Oskar Benek. Trenerzy Radosław Rakowski i Mateusz Pławecki.
MŁODOŚĆ: Marcel Zaczkowski; Kamil Spyrka, Jakub Borkowski, Szymon Zaczkowski, Łukasz Borkowski oraz Dawid Materla, Kamil Giera, Oskar Zwiernik. Trenerzy Dawid Jóźwiak i Kamil Spyrka.
Żółte kartki: Mrzyk, Pławecki – Giera.