PALP: Elbud z Pucharem, zakończenie tuż tuż

Rozgrywki w Pszczyńskiej Amatorskiej Lidze Piłkarskiej w sezonie 2021/2022 powoli dobiegają końca. We wtorkowy wieczór, na boisku piłkarskim naszego Orlika, rozegrany został mecz finałowy Pucharu Ligi PALP, w którym podobnie jak przed rokiem, zmierzyły się drużyny Ełki i Elbudu. 

W pierwszej połowie spotkanie było bardzo wyrównane, na dwa trafienia Elbudu raz odpowiedziała Ełka. Po zmianie stron aktualni mistrzowie przejęli kontrolę nad spotkaniem, a kolejne bramki Żupy wyraźnie podcięły skrzydła ekipie Ełki. Ostatecznie Puchar Ligi Pszczyńskiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej w sezonie 2021/22 obronili zawodnicy pszczyńskiego Elbudu, którzy to trofeum zdobyli już po raz czwarty z rzędu. 

Ełka Team Pszczyna – Elbud Pszczyna 1:6 (1:2) Bramki: Łukasz Osemlak (18′) – Andrzej Żupa 5 (12′, 18′, 23′, 29′, 40′), Dominik Pławecki (28′).

Elbud Pszczyna - zdjęcie drużyny

W najbliższy weekend rozegrane zostaną ostatnie mecze w I i II Lidze, a PALP-owy sezon dobiegnie końca. Uroczyste zakończenie rozgrywek odbędzie się w środę 15 czerwca o godzinie 18.00 w Ośrodku nad Dokawą, a na wspólne podsumowanie zapraszamy zawodników wszystkich drużyn obecnego sezonu.

Piłka na boisku, logotyp PALP