PALP: zaczynamy!

W najbliższy weekend startuje 21. sezon Pszczyńskiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej. Dojdzie w nim do kilku zmian, a najważniejsza jest taka, że rozgrywki zostaną przeprowadzone w jednej lidze, w której zagra 16 drużyn.

Dość niespodziewanie tuż przed startem nowego sezonu wycofał się pszczyński Elbud, który przez ostatnie pięć lat zdobywał tytuł mistrzowski. Ponadto w porównaniu z poprzednimi rozgrywkami nie zobaczymy ekipy Smart Electro Team. Na „placu boju” pozostało więc 16 zespołów, które utworzyły pierwszą ligę. W pierwszej rundzie zagrają 15 kolejek systemem „każdy z każdym” (10 meczów jesienią i 5 wiosną), po której nastąpi podział na grupę mistrzowską i spadkową (po 8 drużyn). W drugiej rundzie w obu grupach rozegranych zostanie 7 kolejek, w sumie na wiosnę każdy rozegra 12 meczów. Co ważne, punkty zdobyte w pierwszej rundzie w całości przechodzą do drugiej, warto więc grać od początku do końca.

Druga bardzo ważna informacja jest taka, że poza pierwszą kolejką, która odbędzie się jeszcze w sobotę i niedzielę, wszystkie następne rozgrywane będą tylko w niedziele. Szczegółowy harmonogram gier pierwszej kolejki znajdziecie w górnym menu w zakładce „PALP”. Przypominamy, że w rozgrywkach mogą brać udział zawodnicy, którzy ukończyli już 16 rok życia i nie są zrzeszeni w rozgrywkach prowadzonych przez Polski Związek Piłki Nożnej. 

Wszyscy niepełnoletni, którzy chcą wziąć udział w rozgrywkach, muszą bezwzględnie dostarczyć podpisaną zgodę rodzica/opiekuna na udział rozgrywkach Pszczyńskiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej (zgoda dostępna w „plikach do pobrania”).

Pliki do pobrania
PALP-zgoda rodzica/opiekuna prawnego