Plażowe sukcesy siatkarek

Justyna Parko i Nadia Książkiewicz zostały Mistrzyniami Śląska w Siatkówce Plażowej Juniorek Młodszych, a Karolina Pluta i Maria Buras zajęły 8.miejsce w półfinale Mistrzostw Polski Juniorek i awansowały do turnieju finałowego.

Czerwiec obfitował w sukcesy siatkarek UKS Centrum przy POSiR Pszczyna w plażowej odmianie siatkówki. Juniorki młodsze Justyna Parko i Nadia Książkiewicz już w pierwszy weekend miesiąca nie miały sobie równych i wygrywając turniej półfinałowy Mistrzostw Śląska w Skoczowie, z pierwszego miejsca awansowały do finału. Tydzień później nasze juniorki Karolina Pluta i Maria Buras zajęły szóste miejsce w turnieju finałowym Mistrzostw Śląska, który rozgrywany był w Mysłowicach. Dzięki temu uzyskały awans do półfinałów Mistrzostw Polski. Trenerką obu pszczyńskich par, przygotowujących się na co dzień na boiskach piaskowych naszego Ośrodka, jest Agnieszka Szczypka. Siatkarki swoim bogatym plażowym doświadczeniem wspiera również Marta Szajer-Widawska.

Turniej finałowy Mistrzostw Śląska Juniorek Młodszych odbywał się w dniach 21-22 czerwca w Mysłowicach. Podobnie jak wcześniej w Skoczowie, także i tym razem duet Justyna Parko/Nadia Książkiewicz nie miał sobie równych i w świetnym stylu wywalczył złote medale najlepszych „plażowiczek” na Śląsku. Dzięki temu siatkarki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna zagrają 15 i 16 lipca w półfinale Mistrzostw Polski w Lublinie.

Niemal równocześnie (22-23 czerwca) w  Olender Beach Volley Club w Wielkiej Nieszawce koło Torunia został rozegrany jeden z dwóch turniejów półfinałowych Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Juniorek, w którym zmierzyły się 32 zespoły wyłonione w eliminacjach wojewódzkich. Doskonałe, ósme miejsce zajęła w nim para Karolina Pluta/Maria Buras, uzyskując promocję do turnieju finałowego, który w dniach 8-9 lipca odbędzie się również w Wielkiej Nieszawce.

Dodajmy, że wśród ośmiu par, które uzyskały awans do finału, aż cztery pochodzą ze Śląska, a zwyciężyła dwójka reprezentująca KS Siatkarz Beskid Skoczów Małgorzata Ciężkowska/Urszula Łunio. W Wielkiej Nieszawce grały również dwie inne wychowanki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna. Martyna Witczak wraz z Martą Twardoch z UKS Sokół 43 KU AZS UŚ Katowice zajęły 13.miejsce, a Paulina Duda z Martyną Chmielewską z TS Stal Śrubiarnia/SMS Żywiec zakończyły półfinał na 25.miejscu.