Siatkarki UKS Centrum w finale

Siatkarki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna wygrały w drugim meczu półfinałowym z KPKS Halemba 3-0 i awansowały do finału play off I Ligi Śląskiej Siatkówki kobiet. Ich przeciwnikiem w najbliższą sobotę będzie MKS MOS Płomień Sosnowiec.

Tydzień temu podopieczne Grzegorza Krystkiewicza w pierwszym spotkaniu w Halembie zwyciężyły 3-0, i do meczu rewanżowego w hali przy ul. Zamenhofa przystępowały w roli faworytek. Trybuny w niedzielne popołudnie zgromadziły spore grono sympatyków siatkówki, którzy mimo wyniku zobaczyli zacięte widowisko, szczególnie w pierwszych dwóch setach.

Spotkanie ułożyło się dla naszych dziewczyn bardzo dobrze, bo już na początku objęły prowadzenie 10-2. Potem jednak przeciwniczki zdobyły kilka punktów po zagrywkach dobrze znanej w Pszczynie z występów w PLKS Marii Jakubiec, i trener UKS-u zmuszony był poprosić o czas. Halembianki jednak nie rezygnowały i w połowie seta nawet przez chwilę wygrywały. Końcówka znów należała do pszczynianek, które po udanych serwisach Weroniki Szlęzak znowu prowadziły (19-15) i kontrolowały przebieg gry, zwyciężając po mocnym ataku Magdy Krystkiewicz z lewego skrzydła 25-21.

Siatkarki KPKS wiedziały, że aby pozostać w grze, muszą drugiego seta wygrać. Od początku zabrały się więc do roboty, prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, a żadna z drużyn nie osiągnęła większej przewagi jak dwa punkty. Dopiero w samej końcówce po zagrywkach Joanny Zawadzkiej UKS Centrum wyszedł na prowadzenie 24-20, a ostatni punkt pszczynianki zdobyły po ataku w taśmę przeciwniczek. Na tablicy było więc 2-0 i stało się jasne, że nawet w przypadku przegranej nasz zespół ma już zapewniony awans do finału.

Początek trzeciej odsłony był bardzo podobny do pierwszej. Po bardzo dobrych serwisach Justyny Parko szybko było 10-2 dla UKS-u, potem 15-5, i wydawało się że wszystko jest już rozstrzygnięte. Zawodniczki z Halemby nie zamierzały się jednak poddawać i podjęły walkę, doprowadzając do stanu 22-21. Ostatecznie próbę nerwów wygrały spokojne już pszczynianki, triumfując 25-22 i finalnie 3-0.

Siatkarki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna awansowały więc do finału I Ligi Śląskiej Siatkówki Kobiet, w którym ich przeciwnikiem będzie MKS MOS Płomień Sosnowiec. To spora niespodzianka, gdyż sosnowiczanki po sezonie zasadniczym były na czwartym miejscu, a w półfinałach dwukrotnie okazały się lepsze od pierwszego w tabeli MKS-u Czechowice-Dziedzice (3-2, 3-0). W finale play off odbędzie się tylko jeden mecz, a jego gospodarzem z racji wyższego miejsca po rundzie zasadniczej będzie UKS Centrum. Mecz „o wszystko” w hali przy ul. Zamenhofa już w najbliższą sobotę 16 marca o godz. 17.00. Bez względu na wynik obie drużyny już są zwycięzcami, bo uzyskały przepustki do gry w półfinałowym turnieju barażowym o awans do II ligi ogólnopolskiej.

UKS Centrum przy POSiR Pszczyna – KPKS Halemba 3-0 (25-21, 25-20, 25-22)