Siatkarskie Święto Niepodległości

Za nami III Turniej Minisiatkówki Dziewcząt z okazji Narodowego Święta Niepodległości, który w poniedziałek 11 listopada, odbył się w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie.

W poniedziałek (11 listopada) w hali naszego Ośrodka, odbyła się trzecia edycja Turnieju Minisiatkówki Dziewcząt z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Do udziału w zawodach zgłosiło się szesnaście zespołów z ośmiu klubów siatkarskich ze Śląska i Małopolski. Rywalizacja rozpoczęła się o zmagań w czterech grupach, z których dwa najlepsze zespoły uzyskały przepustkę do gry o miejsca 1-8, a pozostałe drużyny walczyły o miejsca 9-16.

Najlepszą drużyną III Turnieju Minisiatkówki Trójek z okazji Narodowego Święta Niepodległości, została ekipa JKS-u SMS Jastrzębie-Zdrój, która w finałowym spotkaniu gładko pokonała pierwszy skład MKS-u MOS Wieliczka. Podium uzupełnił także drugi zespół z Wieliczki, który w spotkaniu o trzecie miejsce pokonał Olimpię Katowice. W turnieju wzięły udział cztery zespoły UKS-u Centrum, a najlepszy z nich, zajął dziewiątą lokatę.

III Turniej Minisiatkówki Trójek z okazji Narodowego Święta Niepodległości, 11 listopada 2019, hala POSiR Pszczyna
Klasyfikacja generalna: 1. JKS SMS Jastrzębie-Zdrój, 2. MKS MOS Wieliczka I, 3. MKS MOS Wieliczka II, 4. Olimpia Katowice, 5. MUKS Sari Żory I, 6. JKS SMS Jastrzębie-Zdrój II, 7. MUKS Sari Żory II, 8. MOSM Tychy I, 9. UKS Centrum Pszczyna I, 10. MOSM Tychy II, 11. UKS Centrum Pszczyna II, 12. MKS Andrychów I, 13. MKS Andrychów II, 14. UKS Centrum Pszczyna III, 15. Źródełko Katowice, 16. UKS Centrum Pszczyna IV.

Organizatorem imprezy był Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie oraz Uczniowski Klub Sportowy Centrum Pszczyna.